قاهره (AP) — سودان انتقالی تاکید کرد و گفت: آن رسیده است حل و فصل با خانواده های قربانیان از 2000 حمله به ناو یو اس اس کول در یمن در یک پیشنهاد به این کشور آفریقایی گرفته شده ایالات متحده در لیست تروریسم و بهبود روابط با غرب است.

در زمان Oct. 12, 2000 حمله در یمن در بندر عدن که به کشته شدن 17 ملوان و زخمی شدن بیش از سه ده به دیگران سودان متهم شده بود از حمایت از القاعده که مسئولیت این حمله است.

امروز سودان موقت مقامات ناامید هستند به تحریم مرتبط با آن در لیست ایالات متحده به عنوان یک کشور حامی تروریسم برداشته. سودان وزارت دادگستری گفت: حل و فصل امضا شد با خانواده های قربانیان روز جمعه گذشته اما آن بیانیه داد بدون جزئیات حل و فصل است.

هیچ نظر فوری از واشنگتن است.

سودان وزیر اطلاعات و موقت سخنگوی دولت فیصل صالح به اسوشیتد پرس گفت که وزیر دادگستری نصر-الدین عبد باری سفر کرده بود هفته گذشته به واشنگتن برای امضای این قرارداد که شامل غرامت برای هر دو زخمی و کشته شدند.

او گفت که این آمار و ارقام نمی تواند فاش شود چرا که دولت هنوز هم در وسط مذاکرات برای رسیدن به حل و فصل مشابه با خانواده های قربانیان بمب گذاری سال 1998 از سفارتخانه های امریکا در کنیا و تانزانیا.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su