رشته در روسیه با هیچ پول ناامید آسیای مرکزی مهاجران در صورت انتخاب سختی

صدها نفر از آسیای مرکزی مهاجران رشته شده اند در روسیه و قزاقستان عبور از مرز برای چند روز در تلاش برای بازگشت به خانه پس از مذاکرات در روسیه مشغول به کار بودند نقش برآب توسط coronavirus بیماری همه گیر.

آنها در میان هزاران نفر از مردم — از جان گذشته برای کار — که قادر به بازگشت به خانه به آسیای مرکزی که در آن هزاران نفر از بیشتر می شود کارگران مهاجر به امید ترک خود را در شرایط نا امید کننده و رفتن به روسیه است.

بسیاری از مهاجران وارد شده در مرز قزاقستان در اوایل ممکن است فرض کنید که قزاقستان خواهد بازگشایی مرزهای آن در مارس 11 با پایان وضعیت اضطراری که نورسلطان تحمیل دو ماه پیش.

قزاقستان یکی از اصلی ترین مسیر ترانزیت برای ازبکستان قرقیزستان و تاجیکستان مهاجران سفر به و از روسیه زمینی.

اما باز نمی شد در اینده نزدیک.

Hundreds of Uzbek citizens have been held up at the Russian-Kazakh border.


صدها نفر از شهروندان ازبکی برگزار شده است تا در روسیه و قزاقستان مرز.

“قزاقستان در مرز باقی مانده بسته” یک مهاجر گفت: RFE/RL را ازبکی خدمات صحبت کردن با تلفن از Mashtakovo عبور از مرز روسیه در منطقه سامارا.

“برخی از 400-500 نفر از ازبکستان در اینجا گرد آمده اند گفت:” ازبک مهاجر که تنها به خود نام فرخ.

ویدیوی فرستاده شده به RFE/RL نشان می دهد جمعیت زیادی از مردم از جمله بسیاری از زنان و کودکان در Mashtakovo شفاعت برای کمک از ازبکستان دولت به آنها را به خانه.

“ما در حال گذراندن آخرین ما پول برای خرید غذا و آب در اینجا ما هیچ چیز را ندارد,” زن گفت:. “روسیه اجازه می دهد تا مهاجران را ترک کنند اما در قزاقستان بسته است.”

بسیاری از آنها کمپینگ در خارج در بسیار از جان گذشته شرایط.

موارد مشابه گزارش شده از دیگر روسیه و قزاقستان گذرگاه های مرزی با صدها نفر گیر در کنار روسیه از مرز در مرکز و استان اورنبورگ. برخی از قرقیزستان مهاجران می گویند که آنها وارد شدند ،

در برخی از مناطق محلی روسیه دولت ارائه شده چادر برای آسیای مرکزی مهاجران در حالی که دیگران در خواب داخل وسایل نقلیه خود را.

“ما در حال کار بر روی آن’

ازبکستان وزارت امور خارجه گفت: در 14 ماه مه که در آن مشغول به کار بود برای حل و فصل وضعیت با ازبک تماس با دیپلمات های روسیه و قزاقستان مقامات برای کشف گزینه های.

در مارس 13, روسیه TASS به نقل از خبرگزاری ازبکی دیپلمات ها عنوان کرد و گفت: “ما آگاه بودند از ما شهروندان در نظر دارد به بازگشت به خانه از طریق قزاقستان و ما تا به حال به آنها هشدار داد به انجام این کار, اما آنها گوش نکرد.”

وزارت خارجه به طور جداگانه اعلام کرد که Uzbek دولت با برگزاری هفت پروازهای بین تاشکند و از شهرهای روسیه سنت پترزبورگ Rostov-on-Don, کازان, نووسیبیرسک و مسکو ممکن است بین 14 و 24 مه را به ازبک ها صفحه اصلی.

در قرقیزستان سفارت در مسکو, سفیر Alikbek Jekshenkulov می گوید قرقیزستان امیدوار است به برخی از ارسال 400 قرقیزستان صفحه اصلی به زودی با یک هواپیمای روسی.

The Kyrgyz government says it has helped thousands of its citizens return home in recent weeks.


این دولت قرقیزستان می گوید آن کمک کرده است هزاران نفر از شهروندان خود را برای بازگشت به خانه در هفته های اخیر.

روسیه هواپیما برنامه ریزی شده بود به پرواز به بیشکک در مارس 17 به تخلیه شهروندان روسیه از قرقیزستان.

در میان تعداد زیادی از مردم امیدوار به بازگشت صفحه اصلی سفارت را اولویت بندی آسیب پذیر از جمله کسانی که با بیماری های جدی زنان باردار و زنان با فرزندان جوان سفیر گفت.

از ماه مارس به دولت قرقیزستان کمک کرده است بیش از 9000 قرقیزستان شهروندان بازگشت از خارج از کشور وزارت امور خارجه می گوید. حدود 1000 بیشتر شهروندان انتظار می رود تا دوباره در ماه مه.

برخی از عودت آلوده با کروناویروس, مقامات می گویند که. در میان 541 اتباع قرقیزی که به خانه آمد از روسیه در مارس 7, حداقل 56 نفر تست مثبت برای ویروس.

آسیای مرکزی سفارتخانه صدها درخواست برای کمک از شهروندان خود را در سمت چپ با هیچ پول و درآمد و یا جایی برای زندگی در روسیه است.

روسیه یک کشور میزبان برای میلیون ها نفر از نیروی کار مهاجران از قرقیزستان تاجیکستان و ازبکستان که در آن بیکاری شده است یک مشکل عمده از اوایل 1990s.

در حال حاضر با دوم بیشترین تعداد coronavirus عفونت در جهان, روسیه بسته شده است سایت های ساخت و ساز کارخانه ها و دیگر محل های کار است که ارائه یک راه نجات برای آسیای مرکزی کارگران است.

یک ویدیو به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی می گوید داستان از 11 تاجیک مهاجرانبسیاری از آنها زنان که زندگی در یک واگن در یک جنگل در نزدیکی شهر Kotelniki در نزدیکی مسکو است.

مهاجران مجبور به حرکت وجود دارد و پس از آنها از پول برای اجاره یک مکان به مکان زندگی می کنند. تا زمانی که محل کار بازگشایی آنها بستگی دارد خیریه از دوستان و غریبه ها برای زنده ماندن.

Muyassar Rahimova (left) with her niece, Erkina


Muyassar Rahimova (سمت چپ) با خواهر زاده Erkina

سابق دوخت-کارگر کارخانه از Uzbek شهر اندیجان, Muyassar Rahimova می گوید: او آمد به روسیه در ماه فوریه پس از از دست دادن شغل خود در ازبکستان.

Rahimova, 31, کار در مسکو و اجاره یک آپارتمان با خواهرش و خواهر زاده.

“اما به زودی قرنطینه آغاز شده و من بیکار شد دوباره” Rahimova گفت. وضعیت خود را در زمان به نوبه خود برای بدتر به عنوان سه نفر مبتلا COVID-19 در اوایل ممکن است.

در اندیجان, Rahimova را سه فرزند بستگی به پول او ارسال آنها را از مسکو. این کودکان با خانواده زندگی می کنند در Rahimova آپارتمان خریداری شده با وام مسکن او دیگر نمی تواند پرداخت.

نه همه رفتن خانه

قرقیزستان و ازبکستان و تاجیکستان را در هفته های اخیر کمک کرده اند هزاران نفر از شهروندان خود را به خانه می آیند از روسیه هر دو با ویژه پرواز و یا با زمین از طریق قزاقستان.

اما نه هر کس است که با عجله به خانه برگشت.

“من آمد به روسیه در ماه فوریه و پس از زندگی شده اند با چند تن از دوستان در یک اتاق ما اجاره ای در خارج از شهر پرم می گوید:” Bakhtovar یک تاجیک مهاجر از تاجیکستان.

An encampment of stranded migrants on the Russian-Kazakh border.


گاه از رشته مهاجران در روسیه و قزاقستان مرز.

Bakhtovar اضافه می کند که مردان “تصادفی شغل” است که برای پرداخت اجاره خود را و “بسیار اساسی مواد غذایی” برای کمک به آنها برای زنده ماندن. با وجود مشکلات Bakhtovar نمی خواهند به بازگشت به تاجیکستان.

“من خوش شانس هستم من آمد به روسیه قبل از این مرزها بسته شده,” او می گوید. “در روسیه حداقل امید وجود دارد که من پول برای ارسال خانه به عنوان محل کار در حال بازگشایی.”

“وجود دارد هیچ شغل در تاجیکستان حتی قبل از coronavirus زده. خانواده من از گرسنگی می خواهد اگر من رفتن به خانه.”

در جهت دیگر

به عنوان صدها نفر از آسیای مرکزی در حال تلاش برای ترک روسیه بیش از هزاران امید به حرکت در جهت مخالف به سمت روسیه است.

در جنوب استان تاجیک از Khatlon, Shorahmat Alimov می گوید او به طور مداوم چک کردن اخبار در زمانی که مرزها را بازگشایی بنابراین او می تواند بازگشت به شهر سورگوت یک مقصد محبوب برای بسیاری از آسیای مرکزی شدند.

“Coronavirus است در همه جا در حال حاضر” Alimov می گوید. “در تاجیکستان, من با هر دو ویروس و گرسنگی است. من می خواهم را به من شانس و رفتن به روسیه به دنبال کار.”

هیچ اعلام رسمی شده است در زمانی که روسیه و کشورهای آسیای مرکزی باز خواهد شد مرزهای خود را.

روسیه در حال حاضر رو به افزایش در تعداد آن از coronavirus عفونت به طور متوسط بیش از 10 ، 000 در هر روز بیش از چند هفته گذشته.

چهار روسیه وزرای کابینه را نیز تشخیص داده شده است با COVID-19 عواملی که یکی فرض را بازگشایی این کشور-و مرزهای آن — هنوز هم یک راه طولانی ،

نوشته شده توسط فرنگیس نجیب الله با گزارش RFE/RL در قرقیزستان ازبکستان و تاجکستان خدمات

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de