دبیر کل جدید ناتو خواستار وحدت در میان چالش هایی از چین و روسیه

دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ می گوید: 30-عضو اتحاد باید “قوی باش نظامی بود بیشتر ایالات سیاسی و یک رویکرد گسترده تر در سطح جهانی” در ادامه به “حفظ دموکراسی” در یک “بیشتر رقابتی جهان است.”

در یک سخنرانی تخمگذار از چشم انداز خود را از ناتو برای سال 2030 استولتنبرگ در ژوئن 8 به نام متفقین به ادامه سرمایه گذاری در نیروهای مسلح خود را; با استفاده از اتحاد به عنوان انجمن به بحث در مورد و که در آن لازم است به عمل در مسائل مربوط به خود را به اشتراک گذاشته امنیت و همکاری نزدیک تر با “همفکر” شرکای مانند استرالیا و ژاپن و نیوزیلند و کره جنوبی به “دفاع از قوانین جهانی و نهادهایی که ما را نگه داشته اند امن برای چندین دهه است.”

“ایستادن برای جهان ساخته شده بر روی آزادی و دموکراسی است. نه زورگویی و اجبار او گفت:” در طول یک رویداد آنلاین با شورای آتلانتیک و آلمانی مارشال صندوق ایالات متحده است.

استولتنبرگ گفت که روسیه “در ادامه آن فعالیت نظامی دارد” در حالی که دولت اسلامی (داعش) و دیگر گروه های تروریستی “جسارت” و دولت و بازیگران غیر دولتی ترویج “دروغ و تبلیغات.”

‘تهدید به جوامع باز’

او گفت که ظهور چین شد “اساسا تغییر توازن جهانی قدرت گرمایش تا مسابقه های اقتصادی و تکنولوژیکی برتری ضرب تهدید به جوامع باز و آزادی های فردی و افزایش رقابت بر سر ارزش های ما و راه ما از زندگی است.”

استولتنبرگ سخنرانی می آید به عنوان ایالات متحده و متحدان در اروپا ابراز ترس بیش از یک گزارش طرح برای خروج نیروهای ایالات متحده از آلمان است.

خواسته در مورد برنامه های او حاضر به اظهار نظر به طور مستقیم در “نشت و یا گمانه زنی رسانه ها” اما او در دفاع ایالات متحده تعهد نظامی به اروپا گفت: “در چند سال گذشته ما در واقع شاهد افزایش حضور امریکا در اروپا دوباره.”

“و این نه تنها در مورد آلمان. ما را دیده اند به عنوان مثال آمریکا جدید تیپ اعزام به اروپا و ما را دیده اند بیشتر چرخشی حضور ما دیده می شود در ایالات متحده مصرف سرب در عملکرد ناتو جنگ در لهستان” استولتنبرگ گفت.

پتانسیل خروج نیروهای نظامی از آلمان شد, گزارش وال استریت ژورنال و اشپیگل هفته گذشته است. آن را تعجب برخی از متحدان که گفت: این طرح تضعیف ناتو و تقویت دشمنان مانند روسیه و مجله گفت: در ژوئن 7.

به گزارش روزنامه در ژوئن 5 که رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن برنامه ریزی برای حرکت به جلو با برداشت تا به 9,500 ایالات متحده پرسنل در حالی که اشپیگل گفت: بين 5000 و 15000 می تواند به خارج بعد از این سال. در اطراف 34,000 نیروهای ایالات متحده در همه حال مستقر در آلمان است.

دولت آلمان می گوید که هنوز برای دریافت تایید از واشنگتن در مورد گزارش.

اما وزیر دفاع Annegret Kramp-Karrenbauer است که رهبر آنگلا مرکل دموکرات مسیحی (CDU) پیشنهاد کرد که اگر ایالات متحده پیش می رود آن را انجام آسیب بیشتری به ناتو به عنوان یک کل نسبت به آلمان خود دفاع.

“من نمی خواهم به حدس و گمان چیزی که برای من هیچ تایید,” او گفت:. “واقعیت این است که حضور نیروهای ایالات متحده در آلمان در خدمت کل امنیتی از ناتو-پس امنیت آمریکا بیش از حد. که پایه و اساس است که ما با هم کار کنند.”

مغلوب ساختن پیشی جستن به مدت طولانی شکایت کرده است که آلمان نه خود را برآورده ناتو تعهد به صرف 2 درصد تولید اقتصادی در نظامی خود را.

مرکل دولت متعهد به افزایش هزینه های نظامی, اما نشست ناتو هدف خواهد به احتمال زیاد اتفاق نمی افتد قبل از سال 2030.

لهستان که سال گذشته 2 درصد راهنما است ابراز امیدواری کرد که برخی از نیروهای ایالات متحده را می توان منتقل شده از آلمان به لهستان.

تمرینات نظامی

استولتنبرگ سخنرانی نیز می آید به عنوان دو تمرین نظامی شامل شرکای ناتو در حال انجام در لهستان و دریای بالتیک است.

یکی از آنها در حال وقوع است به طور انحصاری در لهستان.

فرماندهان ایالات متحده که برنامه ریزی شده اعمال می گویند مهم این است که برای تعدادی از دلایل است اما عمدتا به دلیل آن را نشان می دهد که ناتو و شرکای قابلیت به آموزش با خیال راحت “در این COVID محیط زیست است.”

این مانور که در اصل برنامه ریزی شده بود را در ماه مه در مقیاس بزرگتر بود به تعویق افتاد و کوچک به دلیل این که این بیماری همه گیر کوروناویروس. آن را در حال حاضر در حال وقوع منحصرا در لهستان و شامل حدود 6000 سرباز است.

در آوریل استولتنبرگ گفت: اتحاد باید اجازه نمی دهد coronavirus برای تبدیل شدن به یک تهدید امنیتی و هشدار داد که دشمنان مانند روسیه و گروه های تروریستی می توانید سعی کنید به این وضعیت بهره برداری و انجام فعالیت های خصمانه.

استولتنبرگ ساخته شده این بیانیه پس از وزیر خارجه روسیه پیشنهاد قرار دادن فعالیت های نظامی در مکث در طول شیوع بیماری است. اما استولتنبرگ گفت: تمرینات دفاعی است.

دیگر ورزش در حال وقوع است در دریای بالتیک آغاز شد و در ژوئن 7. آن شامل بیش از 3000 پرسنل نظامی 29 کشتی و 29 درجه دارایی های اتحاد از 19 کشور جهان است.

شناخته شده به عنوان Baltops ورزش سالانه برگزار شده از سال 1972 برای افزایش انعطاف پذیری از کشورهای شرکت کننده در انجام مشترک زمین و هوا و دریا عملیات در منطقه دریای بالتیک.

این تمرینات خواهد بود به طور انحصاری دریایی در طبیعت به کاهش تعداد تماس های بین پرسنل نظامی در طول coronavirus بیماری همه گیر.

با گزارش AFP, The Wall Street Journal, Reuters, dpa و Spiegel.de

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de