همه است نه برای رئیس جمهور بلاروس Alyaksandr لوکاشنکا جلوتر از اوت 9, انتخابات, که در آن او است که به دنبال یک دوره جدید است.

Coronavirus موارد همچنان به افزایش, با بسیاری از بلاروس سرزنش امتناع خود را به منظور مستندات و او اعلام کرد در تاریخ 28 ژوئیه که او اب و هوای یک مورد از COVID-19 خود را. اقتصاد دچار مشکل تشدید تنش روابط با مسکو و کاهش منابع یارانه انرژی روسیه او به مدت طولانی اتکا کرد.

سیاسی تصویر نیز به نظر می رسد ناخوشایند برای لوکاشنکا. خود ایستاده است لرزان به اندازه کافی است که یک نامزد Svyatlana Tsikhanouskaya که هیچ دولت تجربه و عملا ناشناخته تنها چند ماه پیش در حال حاضر نقشه کشی هزاران نفر از مردم برای تظاهرات در شهرها و شهرستانها در سراسر کشور. Belarusians به نظر می رسد هیجانی با پیام تغییر باعث تحلیلگران به اندیشیدن چه مدت لوکاشنکا حکومت است که قدمت آن به سال 1994 می توانید تاریخ و زمان آخرین.

هنوز هم وجود دارد حداقل یک محل که در آن لوکاشنکا به نظر می رسد در کنترل و که در آن او است که همیشه به عنوان محبوب: رسانه دولتی.

بلاروس 1 کشور اصلی دولت کنترل کانال های تلویزیونی در اوایل این ماه مشخص شده یک نظر سنجی نشان داد که لوکاشنکا کنون در مقابل چهار دیگران اجازه داد در انتخابات با 69.4 درصد است. و Tsikhanouskaya سیاسی تازه بدوران رسیده که به نظر می رسد که شنود گذاشته به افزایش نارضایتی ؟ او در نظرسنجی فقط 2.2 درصد است.

این بررسی به سرعت تمسخر در رسانه های اجتماعی و سایت های خبری مستقل خود که نتایج نظر سنجی منجر به تمسخر نام مستعار برای لوکاشنکا است که گرفته شده به عنوان یک مخالف meme: “ساشا 3 درصد است.”

“مقیاس این نهفته است که فقط عظیم الجثه” مستقر در لندن کشور خطر تحلیلگر الکس Kokcharov در توییتر نوشت.

برای لوکاشنکا-که گاهی اوقات به نام “اروپا آخرین دیکتاتور” و نیز آن طولانی ترین خدمت رهبر در قدرت برای 26 سال — رسانه های خارج از کنترل دولت پایدار تا حد زیادی تحت درمان با سوء ظن و یا تحقیر.

او به تازگی به شدت انتقاد کرد و در برخی رسانه های خارجی از جمله RFE/RL با این استدلال که خود را خبرنگاران’ پوشش بود و دامن زدن به “جرم اختلالات” – یک ادعا RFE/RL اقدام رئیس جمهور به نام “ظالمانه” — و که آنها باید اخراج شد.

“مقامات بلاروس در نظر گرفتن خارجی و رسانه های مستقل به عنوان به خوبی به عنوان جدید رسانه های اجتماعی در بلاروس بخشی از مشکل” گفت: Arsen Sivitski مدیر مینسک بر اساس مرکز استراتژیک و سیاست خارجی مطالعات.

در حالی که بسیاری از قدیمی تر Belarusians هنوز هم ممکن است دریافت اخبار خود را از دولت, رسانه ها, نسل جوان با تکیه بیشتر و بیشتر در رسانه های اجتماعی آنلاین و سایت های مستقل ناظران و کارشناسان می گویند.

و منابع آن به مراتب از وفادار, اجازه دهید به تنهایی دم لابه وقتی که می آید به لوکاشنکا. ترکیب خود را از رسانه ها گلایه های پیش از انتخابات: رسانه های روسی که مخاطبان زیادی در بلاروس را برجسته کرده اند COVID-19 بحران است که منتقدان می گویند او به ارمغان آورد بر کشور است.

در u. s. s. r.?

نادیا Buka یک هنرمند تصویرگر و شعبده باز نیز روزنامه نگار در هر جا گزیننده از سر گرفت. Buka یک روزنامه نگار در بلاروس دولتی سرمایه TV (CTV) تا زمانی که او را تغذیه و چپ سال پیش.

او گفت: “هیچ چیز تغییر کرده است” در دولت رسانه ها پس از اتحاد جماهیر شوروی روز هنگامی که آشکار تبلیغات هنجار.

“اتحاد شوروی جان سالم به در تلویزیون. این همان است که در آن از 10 سال پیش و 20 سال پیش” Buka گفت: در زمان کنونی روسیه-زبان شبکه رهبری RFE/RL در همکاری با VOA. “عملا هیچ چیز تغییر کرده است.”

انعکاس آنچه محققان بارها ادعا, Buka گفت: رسانه های دولتی در حال تماشا عمدتا توسط افراد مسن Belarusians.

“متاسفانه افرادی که در 65 و بالاتر تماشای تلویزیون اینجا و متاسفانه آنها نمی با استفاده از اینترنت و در نتیجه آنها بر این باورند که تبلیغات آمدن از صفحه نمایش خود را,” او گفت:.

علاوه بر پمپاژ برداشت از لوکاشنکا محبوب پشتیبانی رسانه های دولتی در بلاروس باید عنوان تاثیر بیماری همه گیر کوروناویروس که رئیس جمهور را رد کرد و در ماه مارس به عنوان محصول یک “جرم جنون است.”

روسیه عامل

خارجه روسیه در رسانه های, در ضمن, ارائه بحرانی گزارش از این بیماری همه گیر در بلاروس. در مینسک کردم بنابراین بانک مرکزی که از آن محروم دو روزنامه نگاران روسیه مجوز رسمی پس از متهم آنها را از “اطلاعات نادرست” در پوشش خود از این بیماری همه گیر کوروناویروس در بلاروس.

روابط میان مینسک و مسکو شده اند زمان پس از لوکاشنکا خودداری کردند در ماه دسامبر گذشته در برنامه ای برای ادغام عمیق تر با مسکو است. روسیه پس از آن کاهش منابع انرژی به بلاروس که بستگی به ارزان نفت و گاز برای اجرای بسیاری از آن ناکارآمد دولتی اقتصاد.

در میان این نهفته دشمنی خارجه روسیه در رسانه ها ارائه نه تنها منفی پوشش از مقامات بلاروس بلکه یک “پلت فرم برای نامزدهای اپوزیسیون” با توجه به Savitski.

“حتی الگوریتم های دولتی روسیه, اخبار وب سایت های بازدید کنندگان هدف با تبلیغات سیاسی ارائه بحرانی نمایش در لوکاشنکا و ترویج جایگزین نامزد” Sivitski گفت: RFE/RL در نظر نوشته شده است.

در ضمن بلاروس که روز به روز تجربیات آنها سوال رسمی خط در COVID-19 نظر می رسد که تبدیل شده به دور از رسانه های دولتی در جستجوی دقیق اطلاعات گفت: نیکا Aleksejeva دیجیتال محقق در شورای آتلانتیک دیجیتال پزشکی قانونی تحقیقات آزمایشگاه (DFRLab).

“این ناهماهنگی شناختی بین آنچه دولت بلاروس کانال های گفت و چگونه مردم با مشاهده این وضعیت در عراق و جاهای دیگر ممکن است تسهیل افزایش مصرف جایگزین منابع اطلاعاتی از جمله بلاروس vloggers” مانند Tsikhanouskaya شوهر Syarhey Tsikhanouski, Aleksejeva گفت: RFE/RL در طریق پست الکترونیکی ،

Tsikhanouskaya وارد انتخابات ریاست جمهوری پس از او تلاش برای به دست آوردن در انتخابات رد شد توسط مقامات. او در حال حاضر در زندان است.

“آنها هرگز شنیدن حقیقت’

برای بسیاری از جوان بلاروس — به ویژه اعضای “لوکاشنکا نسل” که شناخته شده اند هیچ رئیس جمهور دیگر از اتحاد جماهیر شوروی سابق دولت رئیس مزرعه که سلطه گر شده است و به او لقب Batka (پدر) — رسانه های آنلاین در حال انتخاب برای اخبار و اطلاعات Buka گفت.

“جامعه مدرن…درک آنچه در جریان است در همه آنها تماشای آنلاین کانال های رسانه های مستقل,” Buka گفت: با اشاره به جوان تر و پیشرفته تر شهروندان است.

“هر کس در حال حاضر می داند به خوبی آنها را هرگز از شنیدن این حقیقت که از تلویزیون,” او گفت:.

لوکاشنکا را می توان رقبا از جمله چندین بالا مخالفان بودند که اجازه اجرا – استفاده از شبکه های اجتماعی مانند Facebook, Twitter و Instagram برای دریافت پیام خود را.

Tsikhanouski برخی از 250,000 مشترکین به کانال یوتیوب یک کشور برای زندگیکه می درخشد کانون توجه در اتهام فساد و فساد در بلاروس.

Viktar Babaryka بالا بالقوه رقیب به لوکاشنکا تا دستگیری وی در اختلاس اتهاماتی که حامیان اخراج به عنوان انگیزه های سیاسی است بیش از 300,000 followers on Instagram. اجتماعی-تلاش رسانه های کمک به مبارزات انتخاباتی خود جمع آوری صدها هزار امضا در حمایت از نامزدی خود را در کشور کمتر از 10 میلیون نفر است.

رسانه های اجتماعی و مخالفت

برای فعالان و تعداد فزاینده ای از دیگر Belarusians رسانه های اجتماعی تبدیل شده است نه تنها یک ابزار برای سازماندهی اما به بیرون ریختن خشم و سرخوردگی با لوکاشنکا و دولت سرکوبگر راه.

DFRLab ثبت یک چشم انداز مثبت در چنین پست های اطراف ژوئن 18, زمانی که Babaryka و پسرش بازداشت شدند در اختلاس اتهام که او و بندهایی به عنوان ساختگی.

“من نمی توانم خودم را یک فرد است که علاقه مند به سیاست” نوشت: Yekaterinaکه شناسایی خودش را به عنوان یک فعال حقوق حیوانات. “زمانی که من به شما نگاه می کنم و نه احساس خشم یا نفرت, من احساس شرم.”

یک Facebook کاربر نام دیما Naryshkin که شناسایی خود را به عنوان یک کمدین خطاب لوکاشنکا در یک پستنوشته: “الکساندر Grigorevich شما #notmypresident.”

اهداف در حال حرکت

با نفوذ رو به رشد وبلاگ نویسان مستقل روزنامه نگاران و فعالان قرار داده شده اند توسط لوکاشنکا دولت با بازداشت و تهدید و ارعاب.

در 25 ژوئن تحت چه حقوق گروه به نام الکی اتهامات مقامات بلاروس دستگیر Ihar Losik مدیر محبوب تلگرام کانال بلاروس از مغز Syarhey Pyatrukhin مدیر از تلگرام کانال های مردم را خبرنگار و یوتیوب نمایندگان و Syarhey Sparish یک رهبر جدید حزب مخالف مردم Hramada.

“مقامات بلاروس در حال انجام یک مقیاس کامل پاکسازی مخالف صداها با استفاده از قوانین سرکوبگر برای سرکوب انتقاد پیش از انتخابات…. در حال حاضر کسانی که فعال در رسانه های اجتماعی در حال هدف قرار داده” گفت: عایشه یونگسازمان عفو بین الملل, ارشد مبارز در بلاروس.

به طور کلی دولت به بازداشت برخی از هشت یوتیوب و تلگرام وبلاگ نویسان که حمایت و یا منتشر انداز انتقادی از لوکاشنکا در سیاست.

“دولت واکنش نشان می دهد مانند این به وبلاگ نویسان و تلگرام کانال به دلیل آن را ترس است که جمعیت کشور در حال تبدیل شدن بیشتر در مورد آنچه که در کشور در حال حاضر” Losik همسر دریا ادعا.

بیش از 40 روزنامه نگاران دستگیر شده اند و در طی 2 1/2 ماه از انتخابات مبارزات اما دادستان کل اعلام کرد که در تاریخ 24 ژوئیه که او نمی خواهد بررسی راه خود را گزارش شده بود مسدود است.

Sivitski پیشنهاد کرد که لوکاشنکا است به احتمال زیاد همچنان به دنبال سکوت ناخوشایند صدای او به عنوان مبارزه با یک تغییر چشم انداز رسانه های.

“مدرسه تبلیغات تکنیک ها به سادگی کار نمی کند” این تحلیلگر گفت.

با گزارش RFE/RL در بلاروس خدمات و زمان زمان

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de