پسر رهبر اتحاد جماهیر شوروی خروشچف می میرد در ایالات متحده در سن 84

سرگئی خروشچف پسر سابق رهبر اتحاد جماهیر شوروی نیکیتا خروشچف شده در ایالات متحده جایی که او زندگی می کردند برای تقریبا سه دهه است.

نیکیتا خروشچف بزرگ نوه, نینا Khrushcheva گفت: RFE/RL در تاریخ 19 ژوئن که استاد سابق در دانشگاه براون در پراویدنس, رود آیلند, درگذشت, روز قبل در سن 84.

او به جزئیات بیشتر.

سرگئی خروشچف فارغ التحصیل از مسکو انرژی موسسه در سال 1958 پس از آن او کار می کرد در ولادیمیر Chelomei موشک-طراحی دفتر که در آن او درگیر در توسعه موشک های بالستیک و سفینه های فضایی است.

او موفق به دریافت جوایز مختلف برای کار خود را در اتحاد جماهیر شوروی از جمله مدال از زايمان قهرمان منظور از لنین لنین جایزه و جایزه از اتحاد جماهیر شوروی شورای وزیران.

قبل از ترک روسیه برای ایالات متحده در سال 1991 او یک معلم در قدیمی ترین و بزرگترین روسی دانشکده فنی name Bauman دولتی مسکو دانشگاه فنی.

خروشچف شد یک شهروند ایالات متحده در سال 1999. او همیشه می گوید که او نمی نقص از اتحاد جماهیر شوروی به عنوان دو کشور شد “دیگر دشمنان است.”

در حالی که در ایالات متحده او آموخته علوم سیاسی و تاریخ معاصر در Watson, پژوهشکده مطالعات روابط بین الملل در دانشگاه براون است.

او برادر ناتنی لئونید خروشچف درگذشت در طول جنگ جهانی دوم در سن 25.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de