برخی از بستگان اوکراین هواپیمای قربانیان شکایت از فشار از مقامات ایرانی

یک مرد که همسرش را از دست داده در ایران در ژانویه 8 داونینگ از اوکراین هواپیمای جت مسافربری می گوید او از کشور گریخت و پس از تحت فشار بودن توسط مقامات برای انتقاد از شیوه دولت به کار گرفته شد.

جواد سلیمانی همسر الناز Nabiyi بود در میان 176 نفر توسط سپاه (سپاه) حمله موشکی علیه هواپیمای غیر نظامی.

او می گوید که احضار شد توسط عوامل اطلاعاتی ایران “توهین” مقامات وزارت امور خارجه ،

“من تصمیم به ترک این کشور را به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است چون من فرد برای رفتن به دفتر خود و عذر خواهی برای انتقاد من, بنابراین من تصمیم به ترک ایران بلافاصله و صدای قربانیان و خانواده های آنها” سلیمانی گفت: در 30 ژانویه مصاحبه با کانادا CBC News Network.

سلیمانی یک دانشجوی کارشناسی ارشد در آلبرتا مدرسه کسب و کار در کانادا می گوید مقامات ایران نیز دخالت در همسرش در مراسم تشییع جنازه برای جلوگیری از پتانسیل تظاهرات.

“آنها نمی اجازه دهید ما خود ما تشییع جنازه. آنها کنترل همه چیز را از آنجا که آنها می ترسند از هر گونه اعتراض علیه دولت” سلیمانی گفت:, و اضافه کرد که خانواده اش تحمل فشار “از آنجا که اولویت اول ما بود دفن همسر من است.”

Iranian students hold pictures of the victims during a memorial for the passengers of the Ukrainian airliner at the University of Tehran on January 14.


دانشجویان ایرانی نگه داشتن تصاویری از قربانیان در طول یک بنای یادبود برای مسافران از اوکراین هواپیمای مسافربری در دانشگاه تهران در ژانویه 14.

سپاه اعتراف کرد سه روز پس از فاجعه ای است که آن را به ضرب گلوله کشته اوکراین خطوط هوایی بین المللی پرواز PS752 گفت: این حادثه در نتیجه یک “اشتباه انسانی.” ایران می گوید تحقیقات راه اندازی شده است که بازداشت شده اند ساخته شده است.

اما تا کنون هیچ مقام رسمی استعفا داد بیش از تراژدی — رخ داد که تنها چند ساعت پس از ایران اخراج موشک های بالستیک در نیروهای ایالات متحده در عراق به عنوان اقدامی تلافی جویانه برای ژانویه 3 ترور سپاه قدس, فرمانده, قاسم سلیمانی در ایالات متحده حمله هوایی.

تهران پذیرش پس از سه روز مداوم انکار باعث تظاهرات در پایتخت ایران و دیگر شهرهای با تظاهرکنندگان خواستار استعفای آیت الله علی خامنه ای ،

جواد سلیمانی می گوید مقامات ارشد از جمله خامنه ای باید مسئول سقوط. او می گوید بسیاری از ایرانیان ناراحت شدند که خامنه ای شخصا نه عذرخواهی برای از دست دادن ،

“هنگامی که شما کشتن کسی که عمدا یا غیر عمدی اولین چیزی که به انجام این است که می گویند” من عذرخواهی می کنیم.’ اما [خامنه ای] را می گویند نیست و او به مردم ایران عصبانی تر و ناراحت” سلیمانی گفت: CBC News.

Many Iranians are said to be upset that Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei did not personally apologize for the loss of innocent lives.


بسیاری از ایرانی ها گفت: ناراحت شود که آیت الله علی خامنه ای شخصا نه عذرخواهی برای از دست دادن ،

او می گوید او همچنین ناراحت شد که مقامات ایرانی مراجعه کننده به همسر خود را به عنوان یک “شهید.”

“آنها گفتند: قربانیان شهدا هستند و آنها نوشت تبریک” او شکایت کرده است. “این وحشتناک بود.”

علیرضا Ghandchi, که, همسر, دختر, و, پسر, کشته در سقوط هواپیما گفت: کسانی که مسئول باید عدالت است.

“ما نمی خواهد آن را قبول کند اگر [مقامات] پیدا کردن یک فرد و می گویند او به اشتباه فشار دکمه” به منظور پایان دادن به پرونده Ghandchi گفت: در 10 ژانویه مصاحبه با نیویورک-بر اساس مرکز حقوق بشر در ایران.

“من آن را حق می دانید [که مسئول بود] و بخواهید آنها را به محاکمه” Ghandchi گفت.

Ghandchi گفت: عوامل رژیم در حال حاضر در خانواده های مراسم تشییع جنازه در بهشت زهرای تهران.

او گفت: مقامات را نه تحت فشار خانواده اش و نه ارائه هر گونه پشتیبانی می کند.

“دولت نمی دهد ما هیچ پشتیبانی جز استفاده از عبارت ‘شهید’ و تا حدودی ایجاد شرایط بهتر برای ما در طول دفن. که تمام است,” او گفت:.

Ghandchi گفت: واژه “شهید” استفاده شده است که در ایران برای توصیف سربازان کشته شده در طول 1980-88 جنگ با عراق نباید مورد استفاده قرار گیرد زمانی با اشاره به قربانیان سقوط هواپیما.

“واژه شهید استفاده می شود برای افرادی که [کشته شدن] در جنگ در شرایط زمانی که وجود دشمن. اما این درست نیست به استفاده از آن هنگامی که با اشاره به فرزندانم بودند که بازگشت [کانادا] از سفر خود را,” او گفت:.

حامد Esmaeilion که از دست همسر و دخترش در, سقوط هواپیما گفت: مقامات در تهران فرودگاه بین المللی امام خمینی مورد آزار و اذیت بستگان قربانیان زمانی که آنها در سمت چپ ایران برای حضور در یادبود خدمات در کانادا.

“اجازه دهید اعضای خانواده ترک برای حضور در مجالس ترحیم با سهولت. آن است که هیچ یک از کسب و کار خود و اگر کانادا به راحتی با صدور ویزا در عرض چند ساعت برای بستگان” Esmaeilion گفت: در Facebook در ژانویه 27.

Esmaeilion نیست ارائه جزئیات بیشتر در مورد اینکه چرا او فکر می کند بستگان قربانیان هستند که مورد آزار و اذیت.

دیگر گزارش ها نشان می دهد برخی از بستگان قربانیان گفتند که مقامات به صحبت به زبان فارسی-زبان رسانه های مستقر در خارج از کشور بودند اما تشویق به صحبت می کنند به ایران را شدیدا کنترل رسانه ها.

“آنها گفتند: ‘بیا و صحبت کردن با خود ما رسانه ها به ضد رژیم, رسانه,'” یک مادر که از دست پسرش را در این رویداد گفت: اخبار سایت Iranwire.com در ژانویه 15.

“من گفت:,” شما می خواهید من به آن می گویند که امریکا گسل? شما هرگز به من گوش ماست مالی کردن [این] شما’.”

خامنه ای در تاریخ 17 ژانویه متهم کردن ایران به “دشمنان” با استفاده از خطوط هوایی اوکراین فاجعه به سوال جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران است که او گفت: “حفظ امنیت” از ایران.

در اولین اظهارات در مورد این حادثه تصریح کرد: “در تاریخ 17 ژانویه که به سقوط اوکراین هواپیما یک “حادثه تلخ” که “سوخته از طریق قلب ما است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>