بانکوک (AP) — نگرانی های بهداشتی در هنرمند Danai Ussama ذهن هنگامی که او بازگشت به تایلند ماه گذشته از سفر به اسپانیا. او متوجه شده است که او و مسافران همکار خود را نمی تواند از طریق چک پزشکی پس از ورود در بانکوک فرودگاه و فکر آن را شایان ذکر است در Facebook صفحه.

مقامات فرودگاه آن را تکذیب کرد, شکایت پلیس دستگیر شد و در گالری خود در پوکت برای نقض جرایم رایانه ای عمل می کنند گفته می شود از ارسال اطلاعات نادرست — یک جرم با مجازات تا پنج سال حبس و جریمه نقدی از 100 ، 000 بات ($3,063).

Danai آسوشیتدپرس گفت که او Facebook, پست, گرچه, عمومی شد و واقعا به معنای فقط برای یک دایره کوچک از 40 تا 50 نفر است. به جای آن ویروسی رفت.

او معتقد است که دولت از ترس مخالفان خود را با استفاده از مشاهدات خود را به عنوان اثبات آن عدم مبارزه با کروناویروس و عمل در برابر او به عنوان یک هشدار به دیگران است.

به عنوان دولت در سراسر جهان تصویب اقدامات اضطراری برای نگه داشتن مردم در خانه و دفع همه گیر برخی ناراضی هستند مورد نیاز خود را به اشتباه به اطلاع عموم. دیگران با استفاده از بحران به سکوت منتقدان و تشدید کنترل.

“COVID-19 شمار قابل توجهی از تهدید به دولت و رژیم و امنیت آن را به عنوان به طور بالقوه برای افشای حکومت ضعیف و عدم شفافیت در مورد مسائل که بر هر شهروند در یک کشور داده می شود” گفت: هدف Sinpeng استادیار علوم سیاسی در دانشگاه سیدنی است.

“به عنوان بیماری همه گیر است که یک مسئله جهانی است و به طور مداوم در اخبار در سراسر جهان دولت ها باید یک زمان سخت تر کنترل پیام را بدون افشای چقدر/چقدر آنها را در مقایسه با کشورهای دیگر در سراسر جهان,” او گفت: در یک ایمیل ،

در کامبوج که در آن نخست وزیر کامبوج شده است در قدرت برای 35 سال, حقوق بشر, گروه LICADHO مستند به 24 نفر از افراد بازداشت شده برای به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد کوروناویروس.

آنها شامل چهار حامیان محلول مخالف نجات ملی کامبوج ،

دیده بان حقوق بشر نیز در گزارش دستگیری و بازجویی از یک دختر 14 ساله که ابراز ترس در رسانه های اجتماعی مورد شایعات مثبت COVID-19 نفر در مدرسه و در استان. گروه نکردن جزئیات بیشتر به حفاظت از حریم خصوصی.

مجارستان نخست وزیر ویکتور اوربان ممکن است زرنگ ترین ها در بهره برداری از بحران بهداشت و درمان.

او کشور را به مجلس داده او را از قدرت به حکومت به طور نامحدود توسط فرمان سبکبار توسط قوانین موجود و یا قضایی یا مجلس محدودیت. یکی از جنبه های به ظاهر قانون تصویب برای مقابله با کروناویروس خواستار شرایط تا پنج سال برای کسانی که به جرم پخش كردن, دروغ یا تحریف حقایق در طول اضطراری است.

“جهانی بهداشت مشکلات ناشی از COVID-19 نیاز به اقدامات موثر برای حفاظت از سلامت مردم و زندگی” اذعان شورای اروپا و کمیسر حقوق بشر Dunja Mijatovic. “این شامل مبارزه با دروغ است که ممکن است باعث وحشت و ناآرامی های اجتماعی است.”

اما او گفت: “متاسفانه برخی از دولت ها با استفاده از این ضروری است به عنوان یک بهانه برای معرفی نامتناسب محدودیت برای آزادی مطبوعات. این یک معکوس رویکرد است که باید متوقف شود. به خصوص در زمان بحران ما نیاز به حفاظت از ارزش ما از حقوق و آزادیهای.”

قانونگذاران در فیلیپین در ماه گذشته به تصویب قانون ویژه به رئیس جمهور رودریگو Duterte اورژانس قدرت.

Duterte در حال حاضر برای انتقاد از یک جنگ بی رحمانه با مواد مخدر که ترک کرده است هزاران نفر کشته شده است به شدت متخاصم نسبت به منتقدان. قانون جدید می سازد “پخش اطلاعات نادرست در مورد COVID-19 بحران در رسانه های اجتماعی و سیستم عامل های دیگر” یک جرم جنایی مجازات تا دو ماه در زندان و جریمه تا 1 میلیون پزو ($19,500).

حداقل دو خبرنگاران متهم شده اند توسط پلیس با پخش اطلاعات نادرست در مورد بحران.

“بیم آن می رود که Duterte را با استفاده از افزایش قدرت به سرکوب مخالفان و بیشتر در حال حمله با چنگال (خود) دشمنان سیاسی” گفت: برج حمل Arugay دانشیار علوم سیاسی در دانشگاه فیلیپین.

مصر اخراج یک خبرنگار برای روزنامه انگلیسی گاردین بیش از یک گزارش با استناد به یک مطالعه که به چالش کشیده رسمی تعداد coronavirus موارد است. عراق به حالت تعلیق عملیات آژانس خبری رویترز به مدت سه ماه و اعمال جریمه در حدود $20,800 برای گزارش داد که تعداد واقعی عفونت و مرگ و میر بسیار بیش از دولت اذعان کرد. ایسنا ایستاده بود داستان خود را.

در صربستان و پلیس به طور خلاصه بازداشت روزنامه نگار آنا Lalic نوشت که در مورد عدم وجود تجهیزات حفاظتی و “هرج و مرج” شرایط در یک بیمارستان بزرگ و پیچیده. بالینی مرکز گفت: مقاله “آشفته عمومی و صدمه زدن تصویر از سلامت سازمان است.”

دولت نیز خود را بسته روزانه coronavirus اخبار کنفرانس ها برای روزنامه نگاران درخواست از آنها برای ارسال سوالات خود از طریق ایمیل. آن گفت: این به معنای متوقف کردن گسترش ویروس اما گروه های مدافع حقوق بشر و رسانه های مستقل را تقبیح و آن را به عنوان یک شکل از سانسور.

وضعیت اضطراری استناد در اواخر ماه مارس به تایلند نخست وزیر شورای نظامی چان-اوچا قدرت فوق العاده ای برای مبارزه با COVID-19 از جمله سانسور رسانه ها.

بیش از ده نفر در تایلند در حال گزارش به بازداشت شده اند در هزینه های مربوط به گسترش coronavirus اطلاعات غلط.

تایلند را بالا کارشناسان بهداشت عمومی سزاوار اعتبار خود را برای تلاش های صادقانه برای مقابله با اطلاعات غلط گفت: Joel Selway استادیار علوم سیاسی در دانشگاه بریگهام یانگ که منتشر شده است کتاب در سیاست و سیاستگذاری سلامت در کشورهای در حال توسعه.

“این به این معنا نیست که شورای نظامی به رهبری دولت نمی خواهد همچنین امکان استفاده از این به سرکوب مخالفان سیاسی” او اضافه شده است.

هنرمند Danai که گفت: او را در مسابقه این اتهام علیه او اذعان می کند به تاسف بیش از نوشتن Facebook پست در مورد او هنگام ورود به فرودگاه.

“اگر من تا به حال شناخته شده است که من خواهد بود بسیار مشکل بود من نمی خواهد آن را نوشته اند.” او گفت:. “من هرگز دستگیر شده و به دادگاه رفته قبل از. من دستبند و خواب شبانه در یک ایستگاه پلیس تلفن. من ویران شد در واقع. تاثیر آن بر خانواده من و خودم.

“اما در اعماق درون من می خواستم برای نوشتن آن به هر حال.”

آسوشیتد پرس خبرنگاران پابلو Gorondi در بوداپست مجارستان; Dusan Stojanovic در بلگراد صربستان; Sopheng Cheang در پنوم پن, کامبوج; Busaba Sivasomboon در بانکوک و جیم گومز در مانیل فیلیپین کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im