شانزده قزاقستان افسران نظامی مقامات وزارت دفاع محاکمه بیش از مهمات مرگبار انفجار

SHYMKENT قزاقستان — شانزده قزاقستان افسران نظامی و مقامات وزارت دفاع محاکمه بیش از یک سری از انفجار در یک انبار مهمات که به کشته شدن چهار نفر در ژوئن 2019.

یک دادگاه نظامی در جنوب شهر چیمکند آغاز محاکمه در ژوئن 11, تقریبا یک سال پس از آتش سوزی در شهر اریس, 67 کیلومتری غرب چیمکند که موجب انفجار که به مدت چهار روز از کشته شدن سه نفر و مجروح شدن ده ها تن از ساکنان.

چهارمین قربانی 8 ساله پسر بچه درگذشت هفته بعد در بیمارستان است.

در میان 16 متهمان افسران نظامی از اریس و برخی از مقامات ارشد وزارت دفاع کردند. شش نفر از متهمان به شرکت در آزمون از طریق لینک ویدئو از نورسلطان پایتخت.

از اتهامات عنوان شده علیه این متهمان عبارتند از سهل انگاری و نقض مقررات ایمنی برای نگهداری اسلحه و مهمات.

برخی از 35000 نفر از ساکنان این شهر خانه های خود فرار کرد برای چیمکند و شهرهای نزدیک, بازگشت روز بعد پس از مقامات برداشته وضعیت اضطراری.

قزاقستان گفته است که 85 درصد از این شهر ساختمان های عمدتا خصوصی خانه ها شده بود آسیب دیده سنگین دود امواج شوک و پرواز باقی مانده از انفجار.

دولت وعده داده شده برای بازسازی خانه های, اما بسیاری از ساکنان برخی از آنها با حضور در دادگاه در تاریخ 11 ژوئن شکایت کرده است که تلاش های بازسازی شده بود بیش از حد آهسته است.

پس از انفجار صدها نفر از مردم بسیج در چیمکند و مسدود شدن جاده اصلی و خواستار به مهاجرت دائم زیرا آنها می ترسند برای رفتن به عقب به عنوان ژوئن انفجار شد فقط آخرین در یک سری از انفجار ضربه انبار از سال 2009.

رئیس جمهور Qasymzhomart Toqaev که برنده جنجالی انتخابات کمتر از سه هفته قبل از انفجار عهد کرده است به مجازات کسانی که مسئول.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de