هفت سرباز کشته شده در پاکستان, بمب گذاری, تیراندازی

هفت سرباز کشته شده اند در دو رویداد جداگانه در پاکستان در جنوب غربی استان بلوچستان.

نظامی این کشور در بیانیه ای گفت در مارس 19 که شش پرسنل نظامی کشته و حداقل چهار تن دیگر زخمی شدند هنگامی که وسیله نقلیه خود را به یک بمب کنار جاده ای در حال گشت زنی در منطقه بولان بلوچستان.

سربازان مجروح شدند airlifted به استان کویته دولت محلی رئیس مراد کسی گفت.

Bolan

بولان

به طور جداگانه یک سرباز کشته شد در یک تبادل آتش با “تروریست ها” در Mand منطقه از Kech منطقه از همان استان پاکستان اینتر-خدمات روابط عمومی (ISPR) نظامی بال رسانه در بیانیه ای گفت:.

هیچ گروهی تاکنون مسئولیت این دو حمله تا کنون.

حمله به نیروهای امنیتی پاکستان در ناآرام منطقه بلوچستان هم مرز با افغانستان و ایران و مناطق قبیله ای هم مرز با افغانستان افزایش یافته و در طول چند ماه گذشته.

شش سربازان پاکستانی کشته شدند در یک حمله بمب های کنار جاده ای در سیستان و بلوچستان و نزدیک مرز ایران در 8 مه.

در 7 مه نظامی گزارش مرگ دو سربازان پاکستانی در شهر میر علی در این کشور قبیله ای وزیرستان شمالی منطقه است.

پاکستان با انجام یک عملیات نظامی در وزیرستان شمالی در ماه ژوئن 2014 و بعد از آن نیروهای امنیتی کشور اعلام کرد که منطقه پاکسازی شده بود و از شبه نظامیان.

در بلوچستان پاکستان در تلاش است با قومی جدایی طلبان بلوچ در حالی که منطقه وزیرستان ثبت سنبله در حوادث خشونت های مربوط به طالبان باقی مانده.

خشونت در بلوچستان پاکستان بزرگترین و بیشترین نوسانات استان دیده می شود به عنوان یک واکنش توسط جدایی طلبان به چین در طرح های سرمایه گذاری در منطقه ارتباط آن سین کیانگ استان با دریای عرب از طریق شبکه ای از جاده ها و خطوط راه آهن.

پیشنهاد 60 میلیارد دلار چین-پاکستان به کریدور اقتصادی طرح است که به منظور به پکن دسترسی به بازارهای خاورمیانه و اروپا و آفریقا از طریق کوتاه ترین زمینی و مسیر دریایی.

با گزارش dpa AP و dawn.com

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net