هفت عملیاتهای نیروهای افغان کشته در اولین حمله طالبان به’ پس از پایان آتش بس

هفت سرباز افغان کشته شده اند در یک حمله در شمال ولایت پروان که مقامات مقصر طالبان-اولین حادثه مرگبار پس از سه روز آتش بس به پایان رسید.

Waheeda شاهکار سخنگوی به والی گفت: در 28 مه که شبه نظامیان با حمله به یک پاسگاه در پروان.

“طالبان را نیز متحمل تلفات” شاهکار اضافه شده است.

یک افسر پولیس حسین شاه گفت: شبه نظامیان به ایست بازرسی کشته شدن پنج نیروی امنیتی پرسنل. دو به ضرب گلوله کشته شدند.

طالبان نه بلافاصله ادعا کرد این حمله — اولین آشکار سرگیری درگیری ها پس از سه روز آتش بس اعلام شده توسط شبه نظامیان که ارائه نادر از خشونت به پایان رسید در مارس 26.

دولت به نام داعش و گسترش این آتش بس تا زمانی تاخیر در مذاکرات صلح می تواند آغاز خواهد شد.

در طول آتش بس مقامات افغانستان منتشر شد برخی از 1,000 طالبان زندانیان — بخشی از یک تعهد توسط دولت به رایگان به 2000 نفر از شبه نظامیان در پاسخ به طالبان آتش بس حرکت می کند.

یک عضو ارشد طالبان در مه 27 به خبرگزاری فرانسه گفت که شبه نظامیان قصد داشتند به حدود 50 تا 100 امنیتی افغانستان-نیروی اعضا به عنوان اوایل به عنوان ممکن است 28.

پیشتر یک مقام ارشد طالبان شکل بیان شد که این گروه با توجه به تمدید آتش بس “اگر این تحولات مانند اعلام و از زندانی منتشر شده همچنان ادامه دارد.”

زندانی ارز بخشی از یک فوریه 29 متحده آمریکا-طالبان توافق که شامل دولت افغانستان. تحت یک نقطه کلیدی از توافق واشنگتن توافق کردند که برای کاهش حضور نظامی در افغانستان از حدود 13,000 به 8,600 در اواسط ماه جولای در مرحله اول قبل از عقب نشینی کامل توسط مارس سال آینده است.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در 26 ماه مه گفت که او یک تاریخ هدف برای خروج نیروهای نظامی از افغانستان در میان حدس و گمان ممکن است او را در پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ یک کمپین موضوع پیش از ماه نوامبر انتخابات ریاست جمهوری.

اما ایالات متحده و ناتو صحبت خواست نامش فاش نشود گفت: نیروهای نظامی ایالات متحده قدرت در افغانستان به تقریبا 8,600 به خوبی جلوتر از برنامه در بخشی به دلیل نگرانی در مورد گسترش coronavirus.

مغلوب ساختن پیشی جستن گفته بودند “از 7000-برخی-odd” سربازان ایالات متحده در افغانستان اما مقامات روشن است که تعداد کمی بیش از 8,600 نیروهای نظامی است.

با گزارش رویترز خبرگزاری AP و dpa

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net