صربی رئیس جمهوری کوزوو را تعرفه حرکت باز می شود امکان را برای از سرگیری مذاکرات

بلگراد — صربی جمهور Aleksandar Vucic ابراز خوشبینی محتاطانه است که مذاکرات با کوزوو با میانجیگری اتحادیه اروپا می تواند رزومه یک روز پس از کوزوو دولت جدید برداشته شدن همه موانع تجاری است که اعمال در صربستان.

در یک مصاحبه در ژوئن 7 با RFE/RL در بالکان خدمات Vucic گفت: کوزوو حرکت “باز می شود این امکان را برای ما به شروع به صحبت کردن.”

“آن را ایجاد یک نوع چارچوب به طوری که کسب و کار ما جوامع می تواند همکاری غیر قابل مقایسه بهتر است,” او گفت:. “البته این باز خواهد شد این امکان را برای گفت و گو بین ما است.”

کوزوو بود که قبلا یک صربی استان است که به طور یک جانبه اعلام استقلال در سال 2008. بلگراد به رسمیت شناخته نمی شود که حرکت می کند. در سال 2011 بلگراد و پریشتینا به توافق اتحادیه اروپا برای میانجیگری مذاکرات با هدف عادی سازی روابط.

کوزوو برای اولین بار تحمیل تحریم های تجاری در صربستان در نوامبر 2018 در اقدامی تلافی جویانه برای بلگراد را تلاش های دیپلماتیک برای متقاعد کردن کشورها به فسخ خود را به رسمیت شناختن استقلال کوزوو.

“ما انتظار داریم صربستان به پایان د-به رسمیت شناختن مبارزه با کوزوو” کوزوو نخست وزیر Avdullah هوتی گفت: در ژوئن 6, و اضافه کرد که کوزوو انتظار می رود اتحادیه اروپا و ایالات متحده به فشار بلگراد در این مسئله است.

صربستان قبلا گفت: آن را نمی خواهد مذاکره با کوزوو به عنوان طولانی به عنوان تحریم های تجاری بودند در محل.

Vucic تایید کرد که اتحادیه اروپا فرستاده ویژه میروسلاو Lajcak بود و انتظار می رود به دیدار بلگراد و پریشتینا به زودی پس از صربستان در 21 ژوئن انتخابات پارلمانی است.

Vucic اما گفت که او انتظار ندارد مذاکرات به نتیجه در صربستان به رسمیت شناختن کوزوو.

“ما با همه صحبت کنید,” او گفت:. “سوال من این است که…آنچه که محتوای این گفت و گو است. چه هستند که ما در مورد صحبت کردن؟…. زیرا اگر آن را فقط می خواهند از صرب رسمیت شناختن استقلال کوزوو و اجازه دهید که پایان داستان’ آن را قطعا نمی خواهد که در راه است.”

هر دو کوزوو و صربستان به دنبال یک سیاست پیوستن به اتحادیه اروپا و آرزوی عضویت در اتحادیه اروپا است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de