تجزیه طلبی و نه در دستور کار است اما Dodik می خواهد ‘استقلال بیشتر برای صرب های بوسنی

SARAJEVO — میلوراد Dodik های بوسنی عضو بوسنی قومی ریاست جمهوری می گوید صرب های بوسنی آماده به حفظ تمامیت ارضی بوسنی و هرزگوین به عنوان یک دولت اما تنها اگر آنها “استقلال بیشتر.”

در یک تلفن مصاحبه با RFE/RL در آوریل 23, Dodik گفت که آن را “دشوار” برای صربها به “درک کنند که ما بخشی از بوسنی و هرزگوین.”

اما او اصرار داشت که تجزیه نشده بود در دستور کار srpska جمهوری بوسنی را عمدتا قومی صرب جمعیت نهاد اضافه کرد که این موضوع تنها به وجود آمد به عنوان یک امکان در “آینده دور” اگر نمایش از صرب های بوسنی در حال احترام نیست.

“ما آماده هستند تا به…حفظ بوسنی و هرزگوین به عنوان یک دولت در آن حاضر نشد. اما در همان زمان ما نیاز به استقلال بیشتر از ما باید امروز” Dodik گفت.

بوسنی عمیقا تقسیم شده و در امتداد خطوط قومی. این کشور پدید آمده از 1992-95 جنگ بوسنی به عنوان دو مناطق خودمختار — عمدتا Bosniak-کروات بوسنی و هرزگوین و srpska جمهوری — ایالات تحت ضعف دولت مرکزی.

Dodik بارها خواستار همه پرسی در مورد وضعیت این صرب به رهبری نهاد و گفت صرب های بوسنی بود و حق تصمیم گیری آینده خود را.

تحریم هایش در بالکان کشور پس از قانون اساسی دادگاه در ماه فوریه حکومت که بلامعارض زمین های کشاورزی تبدیل شد به طور خودکار اموال مرکزی بوسنی دولت به جای srpska جمهوری — تناقض بوسنی قانون است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>