سارس: چرا 2003 Coronavirus شیوع کمتر کشنده ؟

Paramedics tend to a man suspected of suffering from severe acute respiratory syndrome (SARS) after he collapses in Wuhan, China.


امدادگران تمایل به یک مرد مشکوک مبتلا به سندرم حاد تنفسی (سارس) پس از او فرو می ریزد و در ووهان چین.

زمانی که این عکس گرفته شد در 29 آوریل سال 2003 جهان بود و در میان آنچه تهدید برای تبدیل شدن به اولین پاندمی قرن 21. سارس بود مرموز جدید کروناویروس که به کشته شدن برخی از 10 درصد از مردم آن را آلوده عمدتا به عنوان یک نتیجه از بیماران ریه گرفتگی با مایع.

Civet cats being sold for meat in a market in Guangzhou in southern China.


گربه گربه های فروخته شده برای گوشت در بازار در گوانگژو در جنوب چین است.

در اواخر سال 2002 سارس خود را آغاز کرد مرگبار ولگردی و قانونی شکنی پس از کروناویروس که به فکر رونق در خفاش آلوده یک گربه گربه که به نوبه خود یک فرد آلوده در جنوب چین است. ویروس می تواند از حیوانات به مردم از طریق استنشاق یک حیوان نفس خوردن مواد غذایی آلوده به مدفوع حیوانات و یا تبادل مایعات بدن — به عنوان ممکن است رخ دهد هنگامی که یک قصاب با این نسخهها کار با یک برش ،

A horseshoe bat. The SARS coronavirus is believed to have originated from this bat species before jumping to civet cats, then a person: patient zero.


یک خفاش نعل اسب. سارس coronavirus اعتقاد بر این است که نشات گرفته از این گونه خفاش قبل از پریدن به گربه و گربه و سپس یک فرد بیمار و صفر است.

از جمله “سرريز عفونت” بین گونه های عادی هستند اما coronavirus که آلوده سارس بیمار صفر در سال 2002 طراحی و توسعه یک ترفند است که می تواند انتقام جهانی ویران کردن: توانایی پرش به راحتی بین انسان ها است.

Security guards rush to stop a photo being taken outside a Beijing hospital in April 2003.


ماموران امنیتی با عجله به متوقف کردن یک عکس گرفته شده در خارج از بیمارستان پکن در آوریل 2003.

به عنوان ده ها تن پس از آن صدها نفر از مردم در چین بودند زده با این بیماری ترسناک جدید این کشور حزب کمونیست شروع به چرنوبیل-مانند پوشش آشکار بحران است. پزشکان محدود و سفر ادامه داد و بدون کنترل.

The Metropole Hotel in Hong Kong, where SARS began its global spread.


هتل متروپل در هنگ کنگ که در آن سارس شروع آن جهانی گسترش یافته است.

در فوریه 21, 2003, سرزمین اصلی چین دکتر لیو Jianlun که تا به حال مخفیانه شده است درمان بیماران مبتلا به سارس در گوانگ دونگ, سفر به هنگ کنگ برای حضور در یک عروسی. او پس از بررسی به یک اتاق در متروپل نهم طبقه تب لیو تا به حال شده است با تلاش بدتر شده است. در زمان او اعتراف کرد خود را به نزدیک ترین بیمارستان های پیشرفته با علائم آنچه که تبدیل شدن به شناخته شده به عنوان سارس چندین گردشگران اقامت در متروپل به حال آلوده شده است احتمالا به عنوان یک نتیجه از لیو استفراغ در یک راهرو. او در مارس 4 پس از اعتراف به پزشکان است که او تا به حال شده است در برخورد با یک دختر عجیب و غریب جدید شیوع بیماری های ویروسی در سرزمین اصلی چین است.

A woman mourns a Hong Kong health-care worker who contracted SARS and died in May 2003 after the virus spread from the Metropole Hotel through several hospitals in the territory.


یک زن سوگوار یک دلار هنگ کنگ مراقبت های بهداشتی کارگران که قرارداد سارس و مرگ او در ماه مه سال 2003 پس از گسترش ویروس از هتل متروپل از طریق چندین بیمارستان در خاک.

هنگ کنگ مقامات نقل مکان کرد و به سرعت به تلاش برای مهار شیوع, اما در زمان زنگ مطرح شده بود چند آلوده متروپل مهمانان بود بیرون کشیده و ناخواسته انجام coronavirus به کشورهای مربوطه.

A Canadian man outside a clinic for SARS patients in Toronto in March 2003.


یک کانادایی در خارج از درمانگاه برای بیماران مبتلا به سارس در تورنتو در ماه مارس 2003.

یک زن مسن چپ متروپل و پرواز به خانه کانادا در فوریه 23, تبریک, جوان با یک آغوش. در کمتر از سه هفته هر دو مرده بودند و کانادا در حال تبدیل شدن به یکی از جهان سارس نقاط داغ.

Medical workers disinfecting the grounds of a hospital near Hanoi, Vietnam in April 2003.


پزشکی کارگران ضد عفونی محوطه یک بیمارستان در نزدیکی هانوی ویتنام در مارس 2003.

متروپل هتل مهمانان از ویتنام و سنگاپور نیز انجام این ویروس بازگشت به کشورهای خود جرقه تازه شیوع بیماری سارس و بیشتر گسترش جهانی و همچنین برخی از شدید مهار اقدامات است. در ماه ژوئن سال 2003 حداقل 774 نفر کشته شده اند توسط ویروس. و سپس آن را متوقف کرد.

Professor John Oxford, emeritus professor of virology at the University of London and one of the world’s leading experts on infectious diseases.


پروفسور جان آکسفورد بازنشسته استاد ویروس شناسی در دانشگاه لندن و یکی از کارشناسان برجسته جهان در بیماری های عفونی.

استاد دانشگاه آکسفورد می گوید RFE/RL دلیل 2003 شیوع سارس fizzled از, با کمتر از 1 درصد از مرگ و میر ناشی از COVID-19 شیوع تا کنون تا حد زیادی به شانس.

“من فکر می کنم این دو ویروس بسیار متفاوت” آکسفورد می گوید. “ما بسیار خوش شانس بودند در این رابطه با سارس در سال 2003. آن چیزی بود مانند spreadable به عنوان [به COVID-19 coronavirus].” و با سخت مهار اقدامات تصویب شده در بسیاری از کشورها که در آن به نظر می رسد او می گوید: “در پایان آن زد و از مردم به آلوده, آن را فقط فرار از بخار.”

France’s Arc De Triomphe stands above deserted streets on April 1, 2020. The current coronavirus pandemic has spread throughout the world, killed more than 90,000 people, and shut down huge segments of the world’s economy.


فرانسه Arc De Triomphe غرفه بالاتر از خیابان خلوت در تاریخ 1 آوریل سال 2020 است. فعلی coronavirus همه گیر در سراسر جهان گسترش یافته کشته شدن بیش از 90000 نفر و تعطیل کلان بخش از اقتصاد جهان.

آکسفورد می گوید آن را دشوار است به دانستن در عین حال چرا coronavirus مسئول فعلی COVID-19 همه گیر است که قادر به گسترش به همین راحتی: “چرا daschunds کوتاه, پاهای, چرا greyhounds به مدت طولانی ؟ آن را تکامل. [جدید کروناویروس] دهکدهای تبدیل به سریع پخش و باعث بسیاری از عفونت بدون علامت باعث برخی از مرگ و میر و غیره. آن را دارای ویژگی های متفاوت است.”

Spanish soldiers disinfect a marketplace in Pamplona on April 8, 2020.


اسپانیایی سربازان ضد عفونی کردن بازار در پامپلونا در 8 آوریل سال 2020 است.

اخیر چینی مطالعه نشان می دهد این ویروس جدید را وحشتناک موفقیت ممکن است به توانایی خود را برای جهش از فرد به فرد قبل از علائم احساس و یا به عنوان استاد دانشگاه آکسفورد اشاره از مردم ندانسته آلوده که هرگز رنج می برند علائم آن است. در مقابل بیماران مبتلا به سارس در سال 2003 در اکثر شدند مسری تنها یک بار آنها رنج میبردند کامل بدبختی از بیماری به سلامت کارگران زمان برای منزوی کردن آلوده بیمار است.

A COVID-19 patient wearing a snorkel mask fitted to a ventilator in a hospital near Paris on April 1, 2020.


یک COVID-19 بیمار با پوشیدن یک لوله تنفس ماسک مجهز به ونتيلاتور در یک بیمارستان در نزدیکی پاریس در تاریخ 1 آوریل سال 2020 است.

آنچه در نهایت تایید کرد به دلیل جدید coronavirus را باد-مانند گسترش در سراسر جهان آکسفورد می گوید: این ویروس به وضوح بیشتر حیله گری رفتار از کشنده تر اما کمتر مسری کوروناویروس سارس در سال 2003 و می افزاید: “من گمان می کنم آن را به چوب با این ویژگی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de