سارایوو را یاد هتل: آن جان سالم به در محاصره می توانید آن را برای زنده ماندن یک بیماری همه گیر?

سارایوو تعطیلات مسافرخانه هتل شد یاد برجسته و نماد بقا در طول 1992-95 محاصره بوسنی سرمایه است. در طول جنگ بوسنی را کتک هتل ماند باز شد و یک پایه برای روزنامه نگاران خارجی پوشش جنگ است. امروز شناخته شده به عنوان هتل تعطیلات ساختمان در حال حاضر رو به یکی دیگر از بحران وجودی name COVID-19 بیماری همه گیر.

با کاهش چشمگیر در گردشگری و فقدان هر گونه مهمان این هتل دارای تهدید به تعطیل. اما همچنان با روشنایی ضعیف تابیدن از امید پس از بوسنی, دولت به تازگی کاسته محدودیت برای بازدید کنندگان خارجی است.

تعطیلات مسافرخانه در سارایوو برای اولین بار افتتاح شد درهای خود را برای سال 1984 بازی های المپیک زمستانی. روشن, زرد, ساختمان, واقع در مرکز سارایوو است که اغلب در مقایسه با بلوک های لگو و طراحی شده توسط مشهور بوسنی معمار ایوان اشتراوس.

با شروع جنگ در آوریل 1992 بوسنی رهبر خاورميانه است که در حال حاضر به جرم جنایتکار جنگی خود را به حال دفاتر موقت در داخل هتل. پس از Karadzic فرار, هتل شد یک hub برای روزنامه نگاران خارجی که تحت پوشش نزدیک به چهار سال محاصره سارایوو.

حوادث داخل هتل اغلب شبیه صحنه های از فیلم کازابلانکا. از آن جایی که التقاطی بازیگران از شخصیت های جمع آوری شده در پایان یک خطرناک در روز است.

A soldier with the NATO-led multinational Implementation Force (IFOR) stands watch with the badly hit Holiday Inn hotel in the background in December 1995.


یک سرباز با نیروهای چند ملیتی به رهبری اجرای زور (IFOR) می ایستد سازمان دیده بان با شدت ضربه تعطیلات مسافرخانه هتل در پس زمینه در دسامبر 1995.

“تعطیلات مسافرخانه بود یک مکان عجیب و غریب. تقریبا شبیه به یک قلعه در وسط محاصره می گوید:” پل لاو, یک عکاس که کار با آژانس عکس مگنوم. او زندگی می کردند و در thehotel در حالی که پوشش محاصره. هتل مورد حمله قرار گرفت چند بار اما لاو می گوید آن را هنوز هم امن ترین محل برای روزنامه نگاران است.

Photographer Paul Lowe covered the Bosnian War.


عکاس پل لاو تحت پوشش جنگ بوسنی.

“بسیار جذاب محل. آن را پر از شخصیت های جالب, روزنامه نگاران که از مکان های مختلف از جمله خود من می گوید:” لاو.

از المپیک لوکس به روزنامه نگاران هیون

اولین هتل با نام تجاری بین المللی در سارایوو تعطیلات مسافرخانه رسما افتتاح شد در آستانه بازی های المپیک زمستانی در ماه اکتبر سال 1983. در طول بازی های این ستاد از کمیته بین المللی المپیک و رئیس جمهور آن خوان آنتونیو سامارانش.

زاهد Bukva کار کرده است در هتل پس از بازی های المپیک برای اولین بار به عنوان یک پیشخدمت و پس از آن به عنوان یک سالن, مدیر یک موقعیت است که او هنوز هم نگه می دارد امروز. Bukva می گوید که در آن زمان هتل همیشه کامل است.

“همه چیز حول ارائه خدمات به مهمانان ما” Bukva به یاد می آورد. در طول بازی های المپیک, Bukva می گوید: هیچ اتاق خالی در سارایوو. “در آن زمان حدود 300-400 کارگران در هتل, شاید, بیشتر, اما قطعا, 400 در طول بازی های المپیک است.”

Holiday Inn staff during the siege of Sarajevo (left to right): Hajrudin Rovcanin, Slobodan Kakuca, and Zahid Bukva


تعطیلات مسافرخانه کارکنان در طول محاصره سارایوو (چپ به راست): Hajrudin Rovcanin, سال Kakuca و زاهد Bukva

در آغاز جنگ در بوسنی و هرزگوین, تعطیلات مسافرخانه تبدیل به یک محل که در آن نخبگان سیاسی جمع شده بودند توضیح می دهد کنت موریسون استاد در De Montfort دانشگاه در بریتانیا و نویسنده 2016 کتاب سارایوو تعطیلات مسافرخانه: در خط مقدم سیاست و جنگ است.

“آن نیز یک هتل که در آن خاورميانه و بحران کمیته صربی حزب دموکرات (SDS) تا به حال خود را به طور موقت دفتر مرکزی آن در اوایل سال 1992” موریسون می گوید RFE/RL.

اما مهم ترین مهمانان هتل در طول جنگ بودند متعدد خبرنگاران خارجی که زندگی و کار در هتل از سال 1992 تا 1995. این ساختمان واقع در نزدیکی خطوط دفاعی و پوسته بارها.

Dutch UN spokesman Major Rob Annink shows a map to journalists at the Holiday Inn in April 1994. He's pointing out the position where a British Sea Harrier jet was shot down over the besieged Bosnian enclave of Gorazde.


هلندی سازمان ملل متحد سخنگوی عمده راب Annink نشان می دهد یک نقشه برای روزنامه نگاران در تعطیلات مسافرخانه در مارس 1994. او با اشاره به موقعیت که در آن یک Sea Harrier جت به ضرب گلوله کشته شد بیش از محاصره بوسنی محاصره از گراژده.

“من باور وجود دارد نبود یک قطعه از شیشه سمت چپ در هر نقطه از ویندوز در آن بود همه شکسته” Bukva می گوید. “من فکر می کنم که یک نارنجک آمد از استان وراتسا [دامنه کوه سارایوو محله] و از طریق رفت و دو دیوار حمام و سقوط به پله که در آن منفجر شد. شما می توانید تصور کنید چه فاجعه ای در آن بود.”

Workers place plastic sheets over the shattered lobby windows of the Holiday Inn in September 1992.


کارگران در محل های پلاستیکی بیش از این شکسته لابی ویندوز از تعطیلات مسافرخانه در سپتامبر 1992.

قوی با هم

وجود دارد تنها چند مناطق امن در داخل 10-طبقه.

“این بسیار خطرناک است که وجود دارد مقدار زیادی از تیراندازی در اطراف هتل و البته آنها تیراندازی در هتل خود” Bukva می گوید. “ما را به پنهان کردن خود را در شب. این روزنامه نگاران را دنبال کنید ما را به طبقه همکف که در آن وجود دارد استفاده می شود یک شب رستوران. ما مخفی و امن وجود دارد. هنگامی که ما حتی همه خواب طبقه پایین با هم. ما نمی امن در هر نقطه طبقه بالا.”

مهم نیست که چقدر چیزهای بد کردم, کارکنان هتل هنوز هم روزنامه نگاران از سراسر جهان به عنوان مهمانان خود را و آنها نهایت تلاش خود را برای ارائه مهمان نوازی. “ما ارائه شده کسانی که خبرنگاران با خدمات به آنها را احساس می کنید در خانه” Bukva می گوید.

یکی از مهمانان هتل در طول جنگ بود که خبرنگار سی ان ان کریستین امانپور. “تعطیلات مسافرخانه بود و برای بسیاری از ما پوشش جنگ بوسنی و محاصره سارایوو در طول 1990s,” او می گوید RFE/RL. “این است که برای همیشه در ارتباط با آن زمان و تلاش های ما برای گزارش حقایق در حالی که زیر آتش است.”

The Holiday Inn in the winter of 1992


تعطیلات مسافرخانه در زمستان سال 1992

در طول جنگ هتل نیست که به طور منظم آب و یا برق. به عنوان مواد غذایی خود روزنامه نگاران و کارکنان هتل هم کشیده.

Bukva به یاد ایالات متحده در جنگ با خبرنگار Kurt Schork که تحت پوشش محاصره سارایوو شد و بعد کشته در سال 2000 در حالی که در انتساب در سیرالئون است.

“کورت Schork استراحت در صلح و آرامش, من به یاد داشته باشید که مرد بسیار خوبی است. بسیار خوب نگار” Bukva می گوید. “او رفت و به شهر سارایوو من فکر می کنم در آورده و چند ده ها تن از تخم مرغ است. او یک گیاه خوار است و از من خواست به نگه داشتن تخم مرغ به طوری که هیچ کس آنها را. و سپس هر روز صبح هنگامی که او می خواهم تا من تهیه تخم مرغ نیمرو یا سمت آفتابی. برای شام می خوردند بیشتر برنج با سس مانند همه ما را اگر وجود دارد در سس گوجه فرنگی که با کمک های انسان دوستانه. ما به سادگی موفق و به کمک آنها ما” به یاد می آورد Bukva که می گوید: این هتل مهمانان و کارکنان احساس مانند یک خانواده است.

Zahid Bukva (left) stands next to CNN correspondent Jackie Shymanski in Sarajevo.


زاهد Bukva (چپ) در کنار سی ان ان خبرنگار جکی Shymanski در سارایوو.

روزنامه نگاران خود شهادت به ابتکار تعطیلات مسافرخانه کارکنان. Zoran Stevanovic که کار را برای انتخاب تلویزیون در طول جنگ می گوید: تنها چیزی که او می تواند می گویند در مورد آنها است که آنها کامل است.

“من نمی توانم بهتر تعریف. من فکر می کنم آنها بهترین کارکنان هتل من تا کنون دیده اند در زندگی من است. در یک فضای که در آن یک تیرانداز از خفا, تیراندازی برای دو ساعت در یک میله پرچم در مقابل از تعطیلات شما را خندان مردم کار حتی اگر وجود دارد یک هرج و مرج کامل خارج” Stevanovic می گوید.

پل لاو می گوید: او هرگز نمی دانستند که چگونه اما هتل موفق به آب و برق برای حداقل بخشی از روز را از طریق بسیاری از جنگ اجازه می دهد روزنامه نگاران به کار بر روی داستان خود را.

“این بسیار غیر واقعی است. شما بیرون بروید, را, تصاویر, نارنجک قرار می گیرند. و سپس شما را به هتل وجود دارد مردم نوشیدن قهوه شما را به شام گاهی اوقات شمع اگر برق وجود دارد. و پس از آن شما خواهد بود در خدمت توسط پیشخدمت در مناسب که فوق العاده” لاو می گوید. “هنگامی که شما بین خارج و هتل آن را مانند سفر در یک جهان موازی است. آن را مانند در فیلم کازابلانکا. یک جنگ واقعی هتل.”

Holiday Inn staff


تعطیلات مسافرخانه کارکنان

سورئال, صحنه همچنین خاطر نشان کرد Stevanovic کلاسیک فیلم های هالیوودی. “در کازابلانکا شما باید یک نوار که در آن هر کس جمع آوری و در اینجا شما باید یک تعطیلات مسافرخانه جایی که همه جمع آوری,” او می گوید.

آن زمان اعصاب و کمی زرنگ و دانا برای زندگی به خارج از یک هتل واقع در وسط محاصره شهر که در آن نارنجک افتد هر روز. همه همیشه می دانستم که طرف هتل امن بود.

The Bosnian parliament building burns after being hit by Serbian tank fire, as seen from the destroyed upper floor of the Holiday Inn Hotel in September 1992.


بوسنی ساختمان پارلمان برنز پس از ضربه صربی آتش تانک به عنوان دیده می شود از تخریب طبقه فوقانی از تعطیلات مسافرخانه هتل در سپتامبر 1992.

“مقابل هتل مشرف به موزه ملی و Grbavica [محله] به طور کامل نابود شد و کسانی که در اتاق بودند استفاده نمی شود. تنها اتاق در سمت و اتاق رو به Marijin Dvor [محله] مورد استفاده قرار گرفت” Stevanovic می گوید.

او می گوید: این هتل به نمایندگی از یک نوع غلط زندگی عادی و همچنین نشان داد که چگونه همکاران روزنامه نگاران هستند.

Zoran Stevanovic (left) and French journalist Paul Marchand sit in the Holiday Inn.


Zoran Stevanovic (سمت چپ) و روزنامه نگار فرانسوی Paul Marchand نشستن در تعطیلات مسافرخانه.

“من تو را دیدم هرگز روزنامه نگاران به اشتراک گذاری اطلاعات را به سرعت و به راحتی دوباره نه در بغداد و نه در پاکستان. آن را به اندازه کافی به سوت در لابی: ‘هی است که هر کسی که رفتن به RTV [دولت های رادیویی و تلویزیونی ساختمان]?’ وجود رقابت در همه.”

زمانی که گزارش جنگ, روزنامه نگاران گذشت زمان با بازی پوکر یا پیانو. Stevanovic به یاد می آورد نیز وجود دارد برخی از راه های غیر معمول از داشتن سرگرم کننده مانند بستن یک کوه طناب به طبقه بالا و پایین خود را پایین در لابی هتل.

Zoran Stevanovic descends on a rope in the hotel lobby.


Zoran Stevanovic فرود بر روی طناب در لابی هتل.

“پل Marchand که متاسفانه خودکشی کرده تمام فرانسوی زبان رادیو در جهان است. یک روز او آمد تا با ایده احمقانه با استفاده از طناب کوهنوردی است که به شما اجازه می دهد به فرود از ارتفاع زیادی” Stevanovic به یاد می آورد. “او می خواست به انجام آن در خارج از Momo و Uzeir آسمان خراش ها (دو ساختمان کسب و کار در مرکز سارایوو). ما به او گفت که او دیوانه است و یک تیرانداز از خفا خواهد او را پایین. بنابراین ما آن را از داخل مسافرخانه تعطیلات لابی از طبقه بالا.” .

French conductor Hugues Reiner hangs from the roof of the shell-scarred Holiday Inn during a Sarajevo philharmonic concert in 1993.


فرانسوی هادی Hugues Reiner آویزان از سقف پوسته-زخم تعطیلات مسافرخانه در طول یک سارایوو کنسرت ارکستر فیلارمونیک در سال 1993.

تاریخ غنی و نامشخص آینده

هتل آغاز شد استقبال از “عادی مهمانان” دوباره در ماه فوریه سال 1996 می گوید: پروفسور Kenneth Morrison.

در سال 2013 هتل تعطیلات مسافرخانه قرارداد حق رای دادن تمام شده و تغییر نام بود به هتل تعطیلات. امروز ساختمان متعلق به هتل اروپا که صاحب بسیاری از سارایوو عمده هتل ها. سال گذشته این گروه اعلام کرد که می خواهد برای باز کردن یک سینما در کنار هتل در همکاری با جشنواره فیلم سارایوو.

“هنگامی که آنها در زمان مالکیت هتل وجود دارد رنسانس بود. برنامه ای برای ساخت یک cineplex بعد به هتل خواهد نه تنها به ارائه فضای اضافی برای این جشنواره را نیز تضمین آینده از هتل. متاسفانه COVID-19 بحران که بسیار آسیب رساندن به صنعت گردشگری قرار داده و بسیاری از هتل ها در زیر قابل توجهی فشار مالی,” موریسون می گوید.

The empty lobby of the Holiday Hotel


خالی لابی هتل تعطیلات

امروز با توجه به همه گیر وجود ندارد مهمانان در تعطیلات هتل. زاهد Bukva می گوید که او نمی توانست خواب دیدم که چیزی شبیه به این اتفاق می افتد.

“وجود دارد هر چیز دیگری که می تواند حمله ما ؟ یک جنگ وجود دارد و در حال حاضر coronavirus. این غیر قابل تصور است. وجود ضرر و زیان بزرگ در اینجا وقتی که می آید به مهمان نوازی. در سال گذشته این سالن و پذیرایی منطقه و حتی اتاق که پر بود از گردشگران است. در حال حاضر وجود دارد ضرر و زیان بزرگ من فکر می کنم تمام هتل ها را به نزدیک است. متاسفانه این یکی بیش از حد” او می گوید.

همه رزرو شده لغو شد تا 2021 با توجه به COVID-19 بیماری همه گیر. میلیون ها دلار درآمد از دست داده است و با توجه به Rasim Bajrovic مالک و مدیر کل تعطیلات هتل.

این گروه اعلام کرد که آن را به “نزدیک معتبر ترین هتل ها در سارایوو اگر مرزها باز نمی شود.”

در جولای 14, بوسنی را به شورای وزیران ارائه شده سارایوو مبارزه هتل ها با روشنایی ضعیف تابیدن از امید. آن اعلام کرد که بوسنی مرزهای خواهد بود باز به شهروندان اتحادیه اروپا از این اتحادیه را بدون روادید شنگن سفر منطقه اگر آنها می تواند منفی coronavirus تست گرفته در 48 ساعت گذشته.

“این یک خبر خوب برای گردشگری و هتل میباشد. آن را یک گام به سمت صرفه جویی در صنعت ما” Bajrovic می گوید.

Holiday Hotel staff stand ready in July 2020.


تعطیلات کارکنان هتل آماده در جولای سال 2020 است.

برای کسانی که کار می کرد و پناه در تعطیلات مسافرخانه در طول جنگ سارایوو غیر قابل تصور خواهد بود و بدون آن یاد زرد هتل.

“آن را نمادی از جامعه برای من و همه روزنامه نگاران خارجی در سارایوو. این یک وضعیت ناگوار که در آن مسافرخانه تعطیلات ممکن است فردا وجود دارد. من فکر می کنم اگر این هتل از بین می رود و بخش زیادی از شهر را ناپدید می شوند با آن” Stevanovic می گوید.

برای استاد موریسون تعطیلات مسافرخانه است بیش از یک هتل. او اشاره می کند که اگر چه این هتل تنها 37 سال از آن غنی و تاریخ شگفت انگیز است.

Kenneth Morrison


Kenneth موریسون

“من باید به شما بگویم این داستان. زمانی که من در انجام تحقیق و پژوهش برای کتاب, من نمی تواند پیدا کردن یک کتاب مهمان برای دوره 1984-1992. از آن ناپدید شد در طول محاصره” موریسون می گوید. “و پس از آن من یک تماس از یک روزنامه نگار آمریکایی که به من گفت که او قاچاق کتاب [را] در ماه اوت سال 1992 و مورد آن را فراموش کرده. او موافقت کرد به من ارسال کتاب که من شخصا در زمان به Hajro Rovcanin که کار کرده است در این هتل از سال 1984. این فوق العاده برای بازگشت چیزی به هتل. آن را مانند یک قطعه از تاریخ برگشت به شهر. “

پس از بیش از سه دهه در هتل به عنوان یک کارمند زاهد Bukva می گوید او قصد دارد به بازنشسته در ماه نوامبر. او امیدوار است این هتل باز خواهد ماند و پس از او برگ.

“این است که نماد این شهر نمادی از دولت است. بسیاری از مهمانان و دولتمردان سفر کرده اند و در خواب, اینجا,” او می گوید. “این امر می تواند بزرگ ترحم به آن نزدیک است. اگر ما می تواند به نوعی کار راه ما در طول جنگ وقتی ما به نحوی مدیریت شود. مردم خوب می توانید پیدا کردن یک راه را به طوری که آن را نمی دید.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountgeciktirici hapOmegleinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis