روسیه دیده بان محیط زیست می خواهد Oligarch-کنترل نوریلسک به پا 2 میلیارد دلار نشت لایحه

روسیه دیده بان محیط زیست کشور گفت: فلزات تولید کننده نوریلسک نیکل باید پا برآورد 2 میلیارد دلار بیل برای خسارت ناشی از عظیم سوخت نشت در عملیات شرکت در قطب شمال.

Rosprirodnadzor در گفت و گو با ارسال یک درخواست به صورت “داوطلبانه جبران” به یک شرکت تابعه از نوریلسک نیکل قرار دادن آسیب به قطب شمال زیر خاک و منابع آب در 147.8 میلیارد روبل ($2.06 میلیارد دلار).

یک نوریلسک نیکل سخنگوی گفت که این شرکت تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است دریافت مقالات از Rosprirodnadzor. Nornickel وعده داده شده به پرداخت هزینه های پاکسازی که در آن حدود 10 میلیارد روبل (140 میلیون دلار).

نوریلسک نیکل جهان بزرگترین تولید کننده نیکل و پالادیوم است کنترل ثروتمندترین مرد روسیه که ولادیمیر Potanin که ثروت تخمین زده شده است که توسط فوربس در $23.5 میلیارد دلار است.

Rusal یک شرکت تاسیس شده توسط قدرتمند میلیاردر اولگ Deripaska صاحب 25 درصد از نوریلسک. خوب می تواند تاثیر توانایی شرکت برای پاسخگویی به آن بالا سود سهام انتظارات زیادی از آن جریان به Potanin و Rusal.

در آنچه شرح داده شده به عنوان بدترین فاجعه زیست محیطی به تاثیر قطب شمال بیش از 21,000 تن سوخت دیزل ریخته به خاک دو رودخانه و پایین دست دریاچه در مه 29 بعد از یک مخزن ذخیره سازی در نوریلسک نیکل-اداره نیروگاه سقوط یا غرق با توجه به آنچه این شرکت گفت: ذوب پرمافراست خاک.

صلح سبز است و در مقایسه با این حادثه ویرانگر 1989 اکسون والدز نشت نفت خاموش آلاسکا و برآورد خسارت زیست محیطی در حدود 1.4 میلیارد دلار است.

دو مدیران کارخانه و دو مهندس دستگیر شده اند به ظن نقض محیط زیست-حفاظت از قوانین در حالی که شهردار نوریلسک و یک بازرس دولت متهم شده اند با سهل انگاری.

نوریلسک نیکل است و پس از آن گفت: برنامه ای برای افزایش همکاری های خود را با روسیه و محققان خارجی متمرکز در قطب شمال, محیط زیست و پرمافراست مناطق برای پیدا کردن راه حل و بهبود ایمنی صنعتی در منطقه است.

با گزارش “رویترز” dpa و اینترفاکس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net