ارتدکس روسیه اسقف کیریل است وقف اصلی کلیسای جامع اختصاص داده شده به نیروهای مسلح ساخته شده به مناسبت روز پیروزی در جشن سالگرد 75 از پایان جنگ جهانی دوم در اروپا.

رهبران مذهبی دفاع وزیر سرگئی Shoigu و معاونان او مهمان و صدها نفر از لباس شخصی سربازان در این مراسم حضور داشتند در ژوئن 14 در تازه ساخته شده کلیسای جامع از نیروهای مسلح روسیه در واقع برخی از 60 کیلومتر در خارج مسکو است.

این کلیسا در اصل با توجه به توان باز در مارس 9 به عنوان بخشی از یک جشن بزرگ به مناسبت سالگرد 75 از شکست آلمان نازی ، اما باز به تعویق افتاد با توجه به کشنده بیماری همه گیر کوروناویروس.

عظیم کلیسای جامع, یکی از بزرگترین در جهان برانگیخت اوایل سال جاری زمانی که عکس به بیرون درز نشان داد یک نیمه به پایان رسید موزاییک های ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه وزیر دفاع Shoigu ژنرال والری Gerasimov و چند تن از دیگر مقامات روسی.

این طرح به نمایش موزاییک بود و بعد لغو زیر انتقاد و پس از کرملین رهبر گزارش ابراز مخالفت به این ایده.

“این یک رویداد بی سابقه ای برای سربازان و برای همه شهروندان در کل کشور” Gerasimov فعلی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیش از این رویداد.

ساخت کلیسا با هزینه 6 میلیارد روبل (حدود 86 میلیون) با توجه به گزارش های رسانه ها.

کلیسا قرار بود برای پرداخت به طور کامل از طریق کمک های مالی اما با توجه به گزارش تقریبا 3 میلیارد روبل (حدود 40 میلیون دلار) در آمد از کرملین بودجه.

با گزارش dpa

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de