روزنامه نگار روسی می شود 15 روز در زندان در اعتراض به نقض قوانین

مسکو — یک منطقه مسکو دادگاه محکوم برجسته روزنامه نگار روسی به 15 روز در زندان, در حالی که پلیس بازداشت چند روزنامهنگار دیگر که وحدت خود را در حمایت از.

ایلیا آذر 35 ساله قانونگذار محلی و روزنامه نگار مستقل نوایا گازتا روزنامه محکوم شد on May 25 بعد از اینکه مجرم بارها و بارها نقض روسیه سخت در اعتراض به قوانین.

با توجه به OVD-اطلاعات به یک وب سایت مستقل پیگیری بازداشت های سیاسی در تظاهرات شش روزنامه نگاران که جمع شده بودند در مسکو مقر پلیس در همبستگی با آذر بازداشت شدند.

آنها برگزاری یک شخص پيکت که مجاز و تحت قوانین روسیه گزارش گفت:.

کسانی که تایید بازداشت توسط پلیس شامل سرگئی Smirnov سردبیر اخبار آنلاین خروجی Mediazona و تاتیانا Felgengauer یک روزنامه نگار با ایستگاه رادیویی Ekho Moskvy.

آذر دستگیر شد مه 26 در طول یک فرد اعتراضی در حمایت از فعال ولادیمیر Vorontsov کار کرده است که به افشای موارد نقض در روسیه به سازمان های اجرای قانون.

Vorontsov یک افسر سابق پلیس دستگیر شد در اوایل ماه مه به اتهام اخاذی. او بعدها متهم نیز به طور غیرقانونی توزیع پورنوگرافی.

Vorontsov اتهامات را رد کرده است گفت: پلیس به دنبال مجازات او را برای خود می برند.

پلیس گفت: در 26 ماه مه که آذر بازداشت شد برای نقض ممنوعیت تظاهرات در مسکو سراسر شهر بود مستند با هدف کاهش گسترش coronavirus.

آذر بازداشت موجب خشم و انزجار در میان هواداران خود گفت که این امر می تواند خطرناک برای نگهداری این روزنامه نگار در زندان برای دو هفته طول coronavirus بیماری همه گیر.

“آذر هر حال حق به برگزاری این تجمع بر اساس قانون اساسی و حس مشترک” دولت آلکسی Navalny در توییتر نوشت on May 28.

“هیچ یک از این سه چیز وجود دارد و در روسیه در حال حاضر,” Navalny اضافه شده است.

تماس با آذر بازداشت یک “بزدل قانون” عفو بین الملل مقامات دولتی را متهم به از “خرد کردن فعالیت و impinging حقوق بشر به سکوت منتقدان.”

“در میان جهانی از همه گیر دولت است که اجرای شکلک ها به جای استفاده از ماسک محافظ و صرفا برای حفاظت از آن,” ناتالیا Zviagina لندن-بر اساس watchdog روسیه مدیر در بیانیه ای گفت.

“نه تنها ایلیا آذر دستگیر شده است به سادگی برای اعمال حق خود را به تجمع مسالمت آمیز اما او پرتاب شده به شلوغ سلول که در آن او و دیگران مانند او هستند در خطر ابتلا COVID-19,” Zviagina گفت.

سازمان امنیت و همکاری نماینده در آزادی رسانه ها هارلم Desir گفت: او “احساس خطر” با بازداشت روزنامه نگاران بودند که تجمع در حمایت از آذر و خواستار آزادی فوری آنها هستیم.

با گزارش AFP و اینترفاکس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de