وزیر امور خارجه روسیه لاوروف خواستار Konev مجسمه در پراگ به نصب مجدد

وزیر خارجه روسیه می گوید چک مقامات باید نصب مجدد بحث برانگیز مجسمه شوروی مارشال ایوان Konev مجسمه در پراگ پس از مسئولان شهرستان برداشته آن را در ماه گذشته.

در مصاحبه با خبرگزاری روسی RBK منتشر شده در مارس 15, لاوروف, به نام, چک, توضیح برای حرکت “کودکانه” و “نقض آشکار” از سال 1993 روسیه-چک توافق بر روابط دوستانه.

“من فکر می کنم آن را یک بچه گانه, توضیح, دلیل تعهد به تضمین حفاظت از این بنای تاریخی دراز بر دوش دولت چک,” لاوروف گفت: از چک توضیح است که آن را محلی شهردار پراگ ساخته شده است که تصمیم گیری.

روابط بین پراگ و مسکو شده اند در یک مارپیچ رو به پایین در ماه های اخیر میان آنچه که چک را به عنوان در روسیه در حال رشد ابراز وجود بیش از آن در تفسیر از تاریخ است.

در مرکز اختلاف آوریل حذف از پراگ منطقه یک مجسمه Konev که ارتش تکمیل پراگ آزادی در 9 مه 1945. منطقه گفت: مجسمه خواهد بود نقل مکان کرد و به یک موزه و بنای یادبود تجلیل شهر را آزادی را خود جای داده است.

روسیه به شدت انتقاد کرد عصبانیت بیش از حرکت و تنش شد افزایش بیشتر زمانی که چک رسانه ها گزارش دادند که مسکو برنامه ریزی شده به سم سه پراگ سیاستمداران در اقدامی تلافی جویانه برای حمایت از حرکت های که به تحریک روسیه از جمله حذف Konev مجسمه.

سه — پراگ شهردار و دو نفر از این شهرستان در منطقه شهرداران — همراه با اعضای خانواده های خود شده اند و تحت حفاظت پلیس پس از آن.

روسیه را متهم به انجام حملات متعدد در درک شده دشمنان خارج از کشور — از جمله عصب-عامل مسمومیت سابق افسر اطلاعاتی روس سرگئی Skripal و دختر خود — است را رد کرد و گزارش و اظهار داشت که مسکو هدف مداوم کمپین اسمیر.

در اوایل این هفته وزیر خارجه توماس Petricek دست پلیس یک درخواست از سفارت روسیه در پراگ درخواست برای حفاظت از یکی از کارکنان خود را — یک دیپلمات روس که متهم شده بود با چک رسانه ها از آوردن بسیار سمی ricin درست به پراگ به عنوان بخشی از اتهام توطئه برای سم پراگ مقامات شهرستان.

Konev مجسمه بنا بود که کمونیست چکسلواکی دولت در سال 1980 به مدت طولانی مورد بحث بوده است و بارها تخریب پس از فروپاشی کمونیسم در سال 1989.

تماشا کنید: اتحاد جماهیر شوروی مارشال مجسمه نشان می دهد به یاد ماندنی شکاف در جامعه

پس از بنای تاریخی برچیده شد در پراگ در مارس 3, کمیته تحقیق روسیه را تهدید به باز کردن یک پرونده جنایی در برابر جمهوری چک, اگر چه مسکو هیچ حقوقی قضایی در عضو اتحادیه اروپا-دولت است.

پس از این مجسمه گرفته شده پایین افراد ناشناس با حمله به سفارت چک در مسکو و کنسولگری روسیه در دومین شهر سن پترزبورگ, پرتاب بمب های دود در ماموریت دیپلماتیک این سرزمین.

مسکو نیز متهم شده است از استقرار عوامل از روسیه به GRU اطلاعات نظامی متعدد اقدام به ترور کرملین مخالفان در کشورهای دیگر-از جمله بریتانیا و بلغارستان و آلمان است.

کرملین را رد کرده است دخالت در این حملات را رد کرد و گزارش در مورد آخرین اتهام مسمومیت طرح در پراگ به عنوان بخشی از یک “کمپین دروغ” با هدف بی اعتبار روسیه است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de