پراگ — روسیه سفارت در جمهوری چک اتحادش را تغییر رسمی آن آدرس در پراگ پس از میدان که در آن سفارت واقع شده است تغییر نام داد برای یک مقتول مخالفان دولت روسیه رهبر.

حرکت, گزارش, چک, اخبار رسانه می آید در میان دیپلماتیک skirmishing بین دو کشور در طول جنگ جهانی دوم مجسمه ها و دیگر باقی مانده از دوران جنگ سرد.

دو ماه پیش در پراگ مقامات اختصاص داده شده برگ مربع که در آن پهن سفارت روسیه پیچیده است و در حال حاضر مقر آن پس از بوریس نمتسوف ،

Nemstov شد معاون سابق نخست وزیر بود که به ضرب گلوله در فوریه 2015 متر دور از کرملین دیوار.او یک منتقد صریح از رئیس جمهور ولادیمیر پوتین.

چک پورتال خبری Aktualne.cz گزارش شده در مارس 17 که سفارت تا به حال به طور رسمی خود را تغییر اداری نشانی از Nemstov مربع به یک خیابان چند صد متر دور که در آن یک کنسولی ساختمان واقع شده است.

سفارت نیست اظهار نظر علنی در حرکت است. چک مقامات وزارت امور خارجه باید عنوان این تصمیم است.

روسیه و جمهوری چک را نیز درگیر شدند بیش از یک مجسمه دوران شوروی کلی که پراگ مقامات دستور داده حذف شده است.

وزارت خارجه روسیه اعتراض تصمیم به خراب کردن مجسمه شوروی مارشال ایوان Konev. روسی دادستان ها گفته اند که آنها را راه اندازی دادرسی کیفری در ارتباط با تصمیم گیری.

The monument to Soviet-era World War II Marshal Ivan Konev lies on the ground after it was removed from its pedestal in Prague on April 3.


این بنای تاریخی به دوران شوروی جنگ جهانی دوم مارشال ایوان Konev نهفته در زمین پس از آن برداشته شد از پایه آن در پراگ در آوریل 3.

Konev دیده می شود به عنوان یک قهرمان بسیاری در روسیه بلکه به عنوان نمادی از دوران شوروی سرکوب توسط بسیاری از چک.

رئیس جمهور چک Milos Zeman تکرار روسیه خشم بیش از حذف به عنوان “سوء استفاده از وضعیت اضطراری.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im