روسی, زندان, مقامات می گویند که وضعیت در حداکثر امنیت زندان در منطقه ایرکوتسک تحت کنترل است پس از شورش زندانیان بود که در پایین قرار داده و ویژه-عملیات نیروهای.

بدن یک زندانی شد در خرابه های سوخته ساختمان زندان در آوریل 11, با توجه به رسانه های دولتی. علت مرگ داده نشده بود اما مستقل رسانه های محلی با مخاطبین در میان زندانیان گفت: قربانی خودکشی به عنوان ماموران امنیتی با هجوم به ساختمان.

وجود دارد هیچ دیگر قابل اعتماد گزارش ها از تلفات, اگر چه برخی از nonstate رسانه ها دوباره با استناد به اظهارات از زندانیان ادعا کرد که تا 300 زندانیان زخمی شده است.

شورش شکست در اواخر آوریل 9 در زندان شماره 15 در شهر آنگارسک. مقامات مقصر این حادثه در یک زندانی که به اتهام حمله گارد در حالی که زندانیان ادعا کرد این حادثه راه اندازی شد و پس از یک گارد ضرب و شتم یک زندانی.

پس از زندانی بود مورد ضرب و شتم زندانیان گفت: او اقدام به خودکشی پس از 17 زندانی دیگر نیز که ظاهرا قطع مچ دست خود را در اعتراض.

هیچ روزنامه نگاران مستقل و یا حقوق مانیتور اعطا شده است دسترسی به این زندان است.

ویدئوها پست شده در رسانه های اجتماعی در طول شب آوریل 9-10 نشان داد آتش سوزی بزرگ در, زندان و زندانیان می تواند شنیده شکایت از بدرفتاری سیستماتیک.

زندانیان-حقوق سازمان گزارش داد که زندانیان نیز بنا به گزارش ها ناراحت از آنجا که مقامات را ممنوع بازديد و قطعات از خارج به عنوان بخشی از اقدامات برای جلوگیری از گسترش coronavirus.

Vremya روزنامه در آنگارسک گزارش شده است که 120 زندانیان شرکت کننده در قیام و یک گارد دچار ضربه مغزی.

آتش فرا گرفته است مساحت 30000 متر مربع و پلیس ضد شورش مسدود شدن جاده های منتهی به زندان و دور از همه ناظران مستقل.

منطقه ای کیفری گفت: این وضعیت در زندان در اوایل مارس 11 بود “تحت کنترل است.” آن را متهم زندانیان از شروع آتش.

ایرکوتسک استان و کمیته تحقیق باز کرده است یک پرونده جنایی در ماده است.

وجود دارد در مورد 1300 زندانی در تاسیسات.

با گزارش AFP Dozhd تلویزیون Meduza AP و Vremya (آنگارسک)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im