روسیه می خواهد مذاکرات در نروژ ‘محدودیت’ به فعالیت خود در قطب شمال جزایر

روسیه خواسته است نروژ برای مذاکرات به آدرس آن چه به نام غیر قانونی محدودیت فعالیت خود را در قطب شمال مجمعالجزایر سوالبارد.

سوالبارد حدود 850 کیلومتری شمال سرزمین اصلی نروژ توسط یک تنظیم 1920 پیمان که اعطا کشور اسکاندیناوی حاکمیت بر این مجمع الجزایر. اما این پیمان نیز به روسیه و دیگر امضا کنندگان حقوق برابر به شرکت در فعالیت های تجاری.

در فوریه 4, وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای گفت که وزیر خارجه بود به طور رسمی خواسته اسلو برای رایزنی های دو جانبه برای حذف “محدودیت در اشخاص عامل در مجمع الجزایر.”

از جمله محدودیت در برابر 200 ساله پیمان را تضمین “برابر لیبرتی از دسترسی و ورود و امکان انجام کسب و کار وجود دارد در شرایط مساوی” وزارت گفت: با استناد به “محدودیت” در استفاده از هلیکوپتر روسی یک تبعید روش “صرفا” با هدف قرار دادن اتباع روسی را “غیر قانونی” ایجاد یک ماهی-حفاظت از منطقه و “مصنوعی” توسعه طبیعت-حفاظت از مناطق است که محدود کردن فعالیت های کسب و کار.

اسلو تایید دریافت روسی درخواست و گفت: مسکو نارضایتی شد “شناخته شده به مقامات نروژی.”

“تمام فعالیت های در سوالبارد باید مطابق با قانون نروژی” در نروژی وزارت امور خارجه گفت: در یک e-mail به رادیو فردا بدون ارائه جزئیات بیشتر.

سوالبارد دیده می شود به عنوان یک پتانسیل flashpoint بین مسکو و غرب به عنوان تغییرات آب و هوایی باز است تا قطب شمال و روسیه است افزایش حضور نظامی در منطقه است.

بخش گردشگری و خدمات در حال رشد در الجزایر اما سنتی صنعت معدن ذغال سنگ. روسیه در عمل یک معدن زغال سنگ در شهر برنتسبورگ.

روسیه “قصد ندارد به محدود کردن” حضور خود را وجود دارد, وزارت خارجه روسیه گفت.

“در مقابل ما برنامه های بلند مدت برای تقویت تنوع و نوسازی آن را” بیانیه ای گفت:.

با گزارش رویترز و اینترفاکس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>