روسیه خواست به رها کردن تروریسم اتهامات علیه روزنامه نگار Prokopyeva

نماینده آزادی رسانه ها برای سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) ابراز “نگرانی جدی” در مورد جریان محاکمه روزنامه نگار روسی سوتلانا Prokopyeva.

سازمان امنیت و همکاری نماینده هارلم Desir در 17 مارس تصریح کرد تماس خود را برای مقامات روسی به رها کردن تروریسم اتهامات عنوان شده علیه Prokopyeva گفته او “تا به حال هیچ دخالت در هر گونه فعالیت های تروریستی و یا قصد چشم پوشی تروریسم است.”

Desir درخواست یک روز پس از Prokopyeva های مستقل کمک کننده برای RFE/RL را سرویس گفت که او تا به حال داده شده و کیفرخواست سند در دفتر دادستان در پسکوف.

Prokopyeva کرده است را انکار می کند مسئول است. او در توصیف این پرونده جنایی علیه او را به عنوان تلاش برای “قتل” آزادی بیان” در روسیه است.

اگر محکوم به او چهره تا هفت سال در زندان است.

از اتهامات عنوان شده علیه Prokopyeva بنیادی از یک ماه نوامبر 2018 تفسیر برای پسکوف وابسته Ekho Moskvy که در آن او مورد بحث بمب گذاری رخ داده است که هفته گذشته در خارج از سرویس امنیتی فدرال (FSB) دفاتر در دور دست در شمال شهر آرخانگلسک.

رسانه های روسی گزارش داد که مظنون به بمب افکن های یک نوجوان که درگذشت در, انفجار تا به حال نوشته شده اظهارات در رسانه های اجتماعی متهم FSB جعل پرونده های جنایی.

در تفسیر Prokopyeva مرتبط نوجوان اظهارات سیاسی آب و هوا در روسیه تحت ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین. او پیشنهاد کرد که فعالیت سیاسی در این کشور به شدت محدود منجر مردم را به ناامیدی.

در مارس 17, بیانیه Desir گفت که “او نظرات این مهم تا به حال هیچ چیزی برای انجام با ارتقاء و یا حمایت از تروریسم است.”

RFE/RL رئیس جمهور جیمی پرواز گفته است که اتهامات علیه Prokopyeva “در بدبینانه تلاش برای به سکوت روزنامه نگار مستقل.”

مورد کشیده شده انتقاد از رسانه های گروه های مدافع حقوق بشر مانند سازمان گزارشگران بدون مرز به روزنامه نگاران و فدراسیون اروپایی از روزنامه نگاران.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>