وزرای خارجه روسیه و ترکیه و ایران برگزار خواهد شد ویدئو کنفرانس در تاریخ 22 آوریل برای بحث در مورد سوریه و د-تشدید برخورد در گذشته شورشیان تحت محاصره در ادلب.

ترکیه و روسیه که مخالف طرف از جنگ میانجیگری یک 5 مارس آتش بس در شورشی کنترل استان ادلب پس از monthslong روسیه-حمایت آمیز توسط نیروهای سوریه که آواره نزدیک به یک میلیون نفر و تهدید به ارسال سیل پناهندگان به ترکیه است.

تشدید در اوایل این سال آورده نظامی ترکیه و دولت سوریه به ضربات مستقیم. آنکارا انتقام برای مرگ برخی از 60 نیروهای ترکیه با افزایش حمایت از گروه های مخالف و رها کردن یک هواپیماهای بدون سرنشین ویرانگر مبارزات انتخاباتی در سوریه.

به عنوان بخشی از آتش بس توافق ترکیه و عربستان انجام گشت مشترک در یک منطقه حائل بین جنگجویان شورشی و نیروهای دولتی سوریه در امتداد یک بخش استراتژیک بزرگراه M4 که متصل سوریه به لاذقیه در ساحل دریای مدیترانه.

در آوریل 20, رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان را متهم کرد که دولت سوریه از بهره گیری از جهان حواس پرتی با این بیماری همه گیر کوروناویروس به افزایش حملات در یمن است.

“باید این رژیم که تا به نقض آتش بس و دیگر شرایط این توافق همچنان در این راه آن خواهد پرداخت قیمت با تلفات سنگین,” او اضافه شده است.

تهدید می آید در میان گزارش های جزئی درگیری بین نیروهای سوریه و ترکیه حمایت نیروهای مخالف و تندرو جناح شورشی اگر چه منطقه حائل به نظر می رسد محدود کردن مبارزه.

پیش از این وزرای خارجه ویدیو کنفرانس رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در صحبت تلفنی با اردوغان و حسن روحانی رییس جمهور در تاریخ 21 آوریل.

این سه کشور هستند که بخشی از به اصطلاح آستانه فرایند طراحی شده برای حمایت از یک راه حل دیپلماتیک برای سوریه 10 سال جنگ داخلی.

در آوریل 20, وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف ملاقات در دمشق با رئیس جمهور سوریه بشار اسد.

همراه با روسیه تهران را فراهم کرده است بسیار مهم حمایت نظامی به سوریه در این کشور جنگ داخلی.

با گزارش AP اینترفاکس رویترز و Haber Turk

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de