روسیه ادعا می کند برای شکستن اوکراین جاسوسی در ضمیمه کریمه

روسیه سرویس امنیتی فدرال (FSB) ادعا می کند به کشف اطلاعاتی اوکراین “خرابکاری و تروریسم” در ضمیمه کریمه که شامل یک زن روسی افسر نظامی که ادعا آشکار “اسرار دولتی.”

FSB گفت: در 15 آوریل است که روسیه servicewoman تا به حال دست اسرار دولتی به اوکراین اطلاعات نظامی در 2017-18 و که ملی اوکراین نیز به اتهام جاسوسی در سفارشات از کیف.

هر دو مظنون در حال بررسی برای خیانت و جاسوسی است. ملی اوکراین بازداشت شده است در حالی که روسیه افسر نظامی قرار داده شد و تحت بازداشت خانگی است چرا که او دارای یک فرزند FSB گفت.

با توجه به FSB عمل به کارگردانی سرهنگ اولگ Akhmedov رئیس اطلاعات نظامی در جنوب شرق اوکراین شهر Kherson.

به اتهام فعالیت های جاسوسی کشف شد در طول یک جداگانه بررسی باز در ماه ژانویه در برابر یکی دیگر از روسیه مظنون متهم ساختن انبارهای سلاح در کریمه در دستور Akhmedov این FSB گفت.

زمان اعلام افزایش ابرو, به عنوان آن می آید یک روز پس از سرویس امنیتی اوکراین (SBU) گفت: یکی از مقامات ارشد این کشور بازداشت شده بود به ظن همکاری با FSB.

دانشگاه شهید بهشتی گفت: عمده ژنرال والری Shaytanov مشکوک شد از خیانت و تروریسم برای کار برای FSB در سال 2014 و برنامه ریزی شده بود “اقدامات تروریستی” در اوکراین است.

در میان اتهامات شهید بهشتی گفت: Shaytanov برنامه ریزی برای کشتن آدم Osmayev رهبر چچن داوطلبان مبارزه در سمت اوکراین در برابر روسیه و حمایت از جدایی طلبان در شرق. Osmayev مجروح شد و همسر او کشته شد در یک کمین در نزدیکی کیف در ماه اکتبر سال 2017 که اوکراین دوخته بر عوامل.

Shaytanov نیز به اتهام ارائه اطلاعات به مسکو در مورد راز عملیات علیه جدایی طلبان در شرق اوکراین و استخدام اضافی عوامل شهید بهشتی گفت.

به اتهام جاسوسی موارد آمده جلوتر از انتظار تبادل زندانیان قبل از ارتدوکس عید پاک در آوریل 19 بین دولت اوکراین و جدایی طلبان.

روابط را تیره و تار شده است پس از سال 2014 زمانی که روسیه کشف و ضبط اوکراین در منطقه کریمه پس از ارسال در نیروهای نظامی و برگزاری یک رفراندوم تلقی نامشروع توسط حداقل از 100 کشور جهان است.

در آوریل آن سال روسیه انداخت آن حمایت جدایی طلبان مسلح در شرق اوکراین مناطق شرقی دونتسک و لوهانسک که در آن برخی از 13200 نفر از مردم کشته شده اند و در درگیری های جاری.

با گزارش TASS, اینترفاکس, و, RFE/RL در اوکراین

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

کفش اسپرت