روسیه اتهامات آمریکا با دنبال تسلط در قطب شمال

سفیر روسیه به دانمارک, در تاریخ 27 آوریل را متهم کرد که ایالات متحده به دنبال یک سیاست “تقابل” در منطقه قطب شمال در تلاش برای “رسیدن به تسلط.”

سفیر روسیه در Barbin نظرات به Danish روزانه Politiken آمد روز پس از واشنگتن اعلام کرد یک $12.1 میلیون اقتصادی-بسته کمک برای گرینلند است که در یک منطقه خودمختار از پادشاهی دانمارک.

واشنگتن همچنین اعلام کرد قصد دارد برای بازگشایی کنسولگری خود را در نوک (گرینلند) گرینلند در پایتخت. که در اتاق بسته شد و در سال 1953.

Barbin همچنین اعتراض به بیانیه اخیر سفیر آمریکا در دانمارک کارلا شن و ماسه که توصیف روسیه در منطقه قطب شمال به عنوان “متجاوز” و یک مانع به غرب را تلاش برای ترویج صلح آمیز توسعه است.

ایالات متحده “یک بیمار نگرش به پروژه های بزرگ سرمایه گذاری از کشورهای دیگر و همچنین پیشرفت های مختلف تئوری های توطئه و حدس در مورد فعالیت های اقتصادی در قطب شمال از کشورهای دیگر” Barbin گفت.

در سال های اخیر وسیع اما کم جمعیت گرینلند بوده است مورد توجه میان روسیه و چین تجاری و نظامی رسوب در منطقه است. قطب شمال دیده می شود باز از دریا جدید خطوط با توجه به تغییر آب و هوا که موجب تجاری و نظامی رقابت.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن پیشنهاد سال گذشته که ایالات متحده در نظر خرید گرینلند از دانمارک. که پیشنهاد شد بلافاصله رد دانمارک.

گرینلند مهم استراتژیک برای ارتش ایالات متحده و آن بالستیک-موشک سیستم هشدار دهنده.

بر اساس گزارش رویترز واشنگتن پست و وال استریت ژورنال

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de