روسیه خواستار پراگ سم طرح ‘ساختگی’ به عنوان جاسوس, درام عمیق تر

وزیر امور خارجه روسیه است را رد کرد و ادعا می کند یک عامل روسیه فرستاده شد به پراگ به سم آن شهردار و دیگر مسئولان شهرستان به عنوان “ساختگی” در بالاترین سطح انکار و در عین حال در یک موضوع است که زور زدن روابط بین دو کشور.

Respekt, یک چک تحقیقی هفتگی منتشر شده در گزارش آوریل 26 به نقل از unnamed منابع امنیتی عنوان کرد و گفت که مشکوک افسر اطلاعاتی روس سفر در گذرنامه دیپلماتیک وارد شده بود به تازگی در پراگ حمل مرگبار سم ricin درست به عنوان بخشی از یک اتهام مسمومیت طرح.

وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف گفت: مه 30 بود که آن را “غیر قابل تصور” چک مقامات را شناسایی مرد حمل سم و به او اجازه دهید در این کشور است.

“آنها در بر داشت یک سم مرگبار و به او اجازه دهید به کشور ؟” او گفت: در یک جلسه. “آیا هر فرد صدا در این باور ساختگی?”

مسکو مشکوک در سال 2018 مسمومیت در بریتانیا سابق روسیه سرگئی Skripal و دختر خود را با یک عصب عامل در اوایل این هفته را رد کرد و ادعا مسمومیت توطئه علیه سه چک به عنوان بخشی از یک “کمپین دروغ” با هدف بی اعتبار روسیه و تهدید “عواقب جدی” به چک و روسیه روابط.

چک های ضد و خدمات بخرد قبلا صادر شده گزارش هشدار از تهدید ناشی از جاسوس روسیه با استفاده از پوشش دیپلماتیک در سفارت روسیه در پراگ به انجام فعالیت های جاسوسی.

پس از ورود مشکوک هوش عامل رانده شد به سفارت روسیه با توجه به Respekt.

هفتگی گفت: ملی روسیه وارد این کشور با یک چمدان حاوی سم ricin درست حدود 3 1/2 هفته پیش. که چمدان یا هر دیپلماتیک پاکت می توانست فرار بازرسی گمرک طبق پروتکل دیپلماتیک.

نخست وزیر Andrej بابیان در 28 آوریل گفت: جمهوری چک بود که یک “دولت مستقل” است که نمی خواهد تحمل “هر قدرت جهانی” تلاش برای دخالت در امور داخلی خود.

“این قابل قبول نیست — اگر آن را درست است — برای یک کشور خارجی برای اقدام علیه شهروندان ما در اینجا” بابیان گفت.

وزیر خارجه توماس Petricek گزارش شده است که هشدار داده الکساندر Zmeyevsky, روسیه سفیر در جمهوری چک از پیامدهای اگر چیزی اتفاق می افتد به سه چک مقامات.

حفاظت پلیس

هر سه را گرفته اند و یا پشتیبانی از اقداماتی که باید خشم کرملین از جمله تغییر نام میدان در مقابل سفارت روسیه پس از کشته سابق کرملین منتقد و حذف یک مجسمه از دوره اتحاد جماهیر شوروی به طور کلی. امکان بازپرداخت مسکو است که مظنون به داشتن نقش در یک موج اخیر حملات سایبری در جمهوری چک.

پراگ مقامات همه تایید آنها داده شده است در حدود ساعت پلیس حمایت می کند.

یکی از آنها پراگ شهردار رو به zdeněk Hrib گفت: RFE/RL در 30 آوریل که او نمی تواند اظهار نظر در مورد جزئیات اطراف حفاظت پلیس.

اما Hrib گفت: حدود یک ماه پیش او تا به حال ثبت یک شکایت کیفری پس از توجه به “من شده است به دنبال نزدیکی خانه من.”

اندرو کلار پراگ منطقه 6 شهردار است که در خفا گفته Prima TV در 28 آوریل که او محدود بود از افشای جزئیات بیشتر در مورد این مورد که همچنین شامل پاول نووتنی یکی دیگر از پراگ منطقه شهردار.

“من واقعا می تواند تنها به شما بگویم که من از پلیس حمایت می کند. آن دستور داده شد بر اساس برخی حقایق و کسانی که حقایق است که وجود دارد در اینجا بود که با توجه به انتساب به نقد من” کلار گفت. ‘نه تنها من بلکه آقای Hrib و آقای نووتنی.”

کلار انتقاد قرار گرفته بود توسط کرملین پس از منطقه خود در مارس 3 حذف مجسمه مارشال ایوان Konev که چراغ قرمز نیروهای ارتش در طول جنگ جهانی دوم که سوار سربازان نازی از بسیاری از چکسلواکی. مسکو به نام مجسمه را حذف توهین و تلاش برای بازنویسی تاریخ است. روز بعد چند حمله نقاب انداخت بمب دود در سفارت چک در مسکو قرار داده و یک بنر گفت: جلوگیری از فاشیسم در ترکیب حصار.

اظهار نظر در این مجسمه در 30 آوریل لاوروف گفت حذف آن نقض 1993 پیمان دوستی است که ملزم به جمهوری چک برای حفاظت از بناهای تاریخی به روسیه, جنگ جهانی دوم, قهرمانان.

کلار قبلا گفته مجسمه خواهد بود نقل مکان کرد و به یک موزه جدید.

نووتنی تحریک کرملین پس از پیشنهاد به احداث یک بنای تاریخی را به بحث جنگ جهانی دوم نظامی بخش به نام Vlasov ارتش ساخته شده از اتحاد جماهیر شوروی جدا که مبارزه در کنار نازی ها شد و در برابر آنها در روزهای پایانی جنگ و کمک به آزادسازی پراگ.

نووتنی گفت: RFE/RL در 28 آوریل بود که او تحت حفاظت پلیس اما همچنین گفت که او تحت محدودیت های زمانی که صحبت کردن در مورد این مورد.

پرسید که آیا او در بر داشت ricin درست مسمومیت طرح معتبر نووتنی نمی دریغ.

“در حال [روسها] قادر به چیزی شبیه به آن؟” “قطعا.”

روابط بین پراگ و مسکو نیز soured بیش از یک چک تصمیم به تغییر نام این میدان که در آن سفارت روسیه واقع شده است و یک تصمیم و حمایت Hrib.

دو ماه پیش در پراگ مقامات اختصاص داده شده برگ مربع در مقابل سفارت پیچیده به ایران معاون نخست وزیر بوریس نمتسوف صریح منتقد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بود که به ضرب گلوله در مسکو در ماه فوریه 2015.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>