گزارشگران بدون مرز (RSF) خواستار ویژه مستقل تیم به بررسی این هفته “قتل تکان دهنده” یک روزنامه نگار پاکستانی گفته است “به هر دلیلی برای شک” پلیس محلی ادعا می کند که این یک اصطلاح قتل ناموسی است.

بدن از ذوالفقار Mandrani یک خبرنگار برای سندی-زبان روزنامه Fernand و Koshish پیدا شد در 26 ماه مه در شهر Dodapur در جنوب شرقی استان سند با دو گلوله در سر و علائم شکنجه در سراسر پشت او.

همان روز پلیس در نزدیکی شهر لارکانه اعلام کرد دستگیری دو مظنون که گفته اعتراف به قتل Mandrani به دلایل “افتخار است.”

اما پدر روزنامه نگار شکایت با پلیس در مه 28 نامگذاری چندین مظنون از جمله یک افسر پلیس که گفته می شود مربوط به مواد مخدر محلی قاچاقچی RSF در بیانیه ای گفت.

Mandrani که تا به حال بررسی شده است فعالیت های این قاچاقچی مواد مخدر دریافت تهدید به مرگ از متهمان قبل از قتل پدر به نقل شد.

“یافته های اولیه گزارش شده توسط پلیس محلی به وضوح غیر قابل اعتماد چرا که همه چیز در حال انجام است به اطمینان حاصل شود که کسانی که پشت ذوالفقار Mandrani قتل خاموش scot-free” گفت: Daniel ارشد رئیس RSF آسیا-اقیانوس آرام ،

“این کاملا غیر قابل قبول است که مرگ یک روزنامه نگار که به قتل رسید او به دلیل گزارش است که گذشت به عنوان یک قتل ناموسی,” حرامزاده گفت: رئیس جمهوری از سند, سید مراد علی شاه به ارسال یک تیم مستقل از کراچی به بررسی این مورد است.

RSF گفت: عاملان قتل در پاکستان می تواند فرار عدالت کیفری اگر آنها می توانید آن را به عنوان یک “قتل ناموسی” به دلیل ایجاد کرد مجمع از بزرگان و یا panchayat ممکن است پس سعی کنید در این مورد. سپس مجرمان می تواند جلوگیری از مجازات اگر آنها به دست آوردن خانواده, بخشش, با پرداخت غرامت مالی اگر لازم باشد به پاریس مبتنی بر آزادی رسانه ها دیده بان اضافه شده است.

Mandrani دومین روزنامه نگار به قتل در استان سند از آغاز سال است.

بدن عزیز Memon, که او نیز مشغول به کار Fernand اخبار شبکه پیدا شد در یک کانال در نزدیکی زادگاه خود از Mehrabpur با سیم گره خورده در اطراف گردن خود را در ماه فوریه.

پاکستان در رتبه 145 از 180 کشور جهان در RSF را در سال 2020 جهان در فهرست آزادی مطبوعات.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de