راکت پایگاه ائتلاف شمال بغداد

تعدادی از راکت به یک پایگاه نظامی مسکن ایالات متحده و دیگر نیروهای ائتلاف در شمال بغداد رسانه های غربی گزارش شده است.

حمله به اردوگاه تاجی در 14 مارس آمد و تنها چند روز پس از یک حمله مشابه وجود کشته شدن سه نظامی از جمله یک انگلیسی و دو سرباز آمریکایی.

عراق مقامات امنیتی به نقل از AP news agency گفت: دوازده فروند از راکت ها در این پایگاه با برخی از قابل توجه این ائتلاف چهارم در حالی که دیگران سقوط در باند مورد استفاده توسط نیروهای عراقی است.

آن را بلافاصله روشن نیست در صورت وجود تلفات در حمله گروه 14 مارس ،

زودتر مارس 11 حمله به اردوگاه تاجی بود مرگبارترین به هدف قرار دادن نیروهای ایالات متحده در عراق از اواخر دسامبر موشک حمله به عراق پایه. این حمله به کشته شدن یک آمریکایی پیمانکار و باعث یک سری از tit-for-tat حملات.

در اقدامی تلافی جویانه ایالات متحده راه اندازی شد یک سری از حملات هوایی در اوایل مارس 13 در پایگاه های شبه نظامیان در سراسر عراق در جنوب, کشته شدن پنج عراقی پرسنل امنیتی و یک غیر نظامی.

به گفته هدفمند سایت های استفاده شده توسط ایران مورد حمایت Kataib حزب الله شبه نظامی.

رئیس جمهور عراق Barham Salih در مارس 13 را محکوم کرد آمریکا حمله هشدار داد که این کشور می تواند لغزش به “هرج و مرج” و تبدیل شدن به یک “دولت شکست خورده.”

ارتش عراق گفت: “پرخاشگری” در برابر نیروهای مسلح رخ داده در مناطق Jurf al-Sakher Al-Musayib, نجف, و, Al-Iskandariya در مقر ارتش عراق.

یک ایرانی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن باید “تجدید نظر حضور و رفتار نیروهای نظامی خود را در منطقه” به جای “خطرناک اقدامات و اتهامات بی اساس.”

وزیر خارجه بریتانیا Dominic Raab توصیف پاسخ به حمله نیروهای ائتلاف به عنوان “سریع و قاطع و متناسب” و هشدار داد که هر کسی که به دنبال به ضرر این نیروها می تواند در انتظار “پاسخ قوی.”

با گزارش آسوشیتدپرس و خبرگزاری فرانسه

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im