گروه های حقوق بشر می خواهیم تاجیک رهبر برای رد اصلاحات در “جعلی” اخبار

DUSANBE — حقوق فعالان و رسانه ها ناظران خواسته اند که تاجیک رئیس جمهور تاجیکستان به رد پیشنهاد اصلاحات قانونی که آنها می گویند تهدید آزادی بیان در آسیای مرکزی کشور است.

هر دو مجلس تاجیکستان مجلس در ماه گذشته تایید اصلاحات را به کد از جرائم اداری که در حال حاضر نیاز به امضای رئیسجمهور را به اثر.

این قانون پیشنهادی باعث می شود آن را غیر قانونی برای انتشار اطلاعات غلط در مورد این بیماری همه گیر کوروناویروس در رسانه ها, اینترنت و در رسانه های اجتماعی.

کسانی که به اعدام محکوم شده می تواند به صورت جریمه و تا 15 روز در بازداشت اداری.

جامعه مدنی و سازمان های رسانه ها در تاجیکستان و خارج از کشور هشدار داد قانون می تواند مورد استفاده برای تحت تعقیب قرار دادن فعالان و روزنامه نگاران مستقل.

نیویورک-بر اساس گزارش کمیته حفاظت از روزنامه نگاران (CPJ) در بیانیه ای گفت در 30 ژوئن که پیش نویس اصلاحات مشخص نیست چگونه دولت خواهد تعیین کند که آیا یک گزارش غلط به مقامات “روشن مجوز” به “گسترش سانسور و تلاش در نام مبارزه با COVID-19 بیماری همه گیر.”

CPJ اروپا و آسیای مرکزی هماهنگ کننده برنامه Gulnoza گفت افزود که ایران را در فرودگاه “نباید تایید پیشنهاد اصلاحات قانونی است و باید متوقف کردن این سرکوب مطبوعات و رسانه های اجتماعی است.”

رئیس انجمن ملی رسانه های مستقل در تاجیکستان به نام اصلاحات “یک سرکوبگر مرحله است که محدود کردن آزادی دریافت و پخش اطلاعات است.”

Nuriddin Qarshiboev گفت: مبهم تعبیر می تواند در توانمند سازی تاجیک مقامات برای سرکوب مطبوعات در آستانه انتخابات ریاست جمهوری برنامه ریزی شده برای اواخر این سال است.

پاریس-بر اساس گزارشگران بدون مرز (RSF) است هشدار داد که “مبهم تعریف” قوانین می تواند منجر به سانسور و نقض آزادی مطبوعات.

افراد مجرم تحت اقدامات پیشنهادی می تواند جریمه 580 به 1,160 سامانی ($56-112) و اشخاص حقوقی مانند رسانه های خبری می تواند جریمه 8,700-11,600 سامانی ($844-1,124).

تاجیکستان استبدادی دولت در ابتدا ادعا وجود دارد coronavirus موارد در این کشور و ایران را در فرودگاه مسخره هشدارهای کارشناسان بین المللی به منظور اجتماعی-فاصله محدودیت و یا اقدامات دیگر را امتحان کنید برای جلوگیری از گسترش این بیماری است.

طبق آمار رسمی 5,900 مردم باید قرارداد این ویروس در تاجیکستان و بیش از 50 فوت کرده اند.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de