رادیو آزاد اروپا/رادیو آزادی (RFE/RL) از سوی مقامات روسی برای حفظ ایمنی از روزنامه نگاران و بستگان خود را در شمال قفقاز منطقه چچن پس از کرملین-نصب رهبر منطقه آشکارا threated پخش در قفقاز شمالی رئیس خدمات اصلان Doukaev.

رمضان قدیروف تهدید Doukaev در حالی که بحث در مورد RFE/RL مقاله به چالش کشیدن مقامات چچنی’ سیاست های کشاورزان در طول coronavirus بیماری همه گیر.

در یک فیلم ویدئویی در یوتیوب در مارس 1, قدیروف با استفاده از کلمات رکیک در هنگام بحث و گفتگو با چند تن از اعضای دولت او لعن نویسنده مقاله و تهدید به مجازات او را “به حد کامل.”

قدیروف همچنین آدرس Doukaev در این ویدئو گفت: او را “خزیدن بر روی زانو خود را گدایی ما مردم برای بخشش!”

“تهدید مستقیم با رهبران منطقه ای علیه روزنامه نگاران اخیرا RFE/RL را Aslan Doukaev یک روند خطرناک در یک لحظه زمانی که مخاطبان ما نیاز به دسترسی به هدف اخبار و اطلاعات بیشتر از همیشه” RFE/RL رئیس جمهور جیمی پرواز در بیانیه ای گفت در آوریل 21.

“برای چند دهه, RFE/RL فراهم کرده است چچن و دیگران در سراسر قفقاز شمالی با اعتماد گزارش با وجود خطرات برای روزنامه نگاران در منطقه…. مقامات روسیه باید رعایت تعهدات خود را برای اطمینان از ایمنی و امنیت روزنامه نگاران و خانواده های آنها از جمله کسانی که مانند اصلان ارائه این سرویس مهم برای مردم چچن,” او اضافه شده است.

گروه های حقوق بشر می گویند قدیروف که حکومت فرار منطقه از سال 2007 با استفاده از اقدامات سرکوبگرانه و ایجاد یک آب و هوا از مصونیت برای نیروهای امنیتی در منطقه است. آنها ادعا قدیروف است که در نهایت مسئول خشونت و ارعاب مخالفان سیاسی توسط مقامات چچنی از جمله آدم ربایی, مجبور, ناپدید شدن, شکنجه و قتل های فراقضایی.

کرملین منتقدان می گویند رئیس جمهور ولادیمیر پوتین تبدیل شده است چشم خود را به اتهام نقض حقوق بشر و نقض قانون اساسی روسیه توسط قدیروف چرا که او متکی به شورشی سابق فرمانده به کنترل تمایلات جدایی طلب و خشونت در چچن سایت از دو ویرانگر شوروی سابق و جنگ و یک اسلامگرا شورش است که گسترش به دیگر عمدتا مسلمان مناطق در قفقاز شمالی.

هفته گذشته روسیه مستقل روزنامه نوایا گازتا در زمان پایین مقاله ای در مورد اقدامات معرفی شده برای مقابله با کروناویروس در چچن پس از درخواست روسیه رسانه های تنظیم کننده Roskomnadzor.

این حرکت پس از قدیروف به حال ناودان مقاله به عنوان “پوچ” و تهدید به ضرر نویسنده یلنا Milashina است که به طور گسترده ای شناخته شده برای او گزارش های تحقیقی در مورد وخیم از وضعیت حقوق بشر در چچن.

دیده بان حقوق بشر گفت: در آوریل 21 که مقامات روسیه باید به تهدید “جدی” و “اطمینان” Milashina ایمنی.

“کرملین بی اعتنا واکنش به این تهدید جدی در برابر نوایا گازتا است که به سادگی غیر قابل قبول و خطرناک” گفت: تانیا Lokshina دانشیار اروپا و آسیای مرکزی مدیر دیده بان حقوق بشر.

“قدیروف خواسته برای یک سیگنال و این مثل این است که یک استارک چراغ سبز به چچن مسئولان به عمل به تهدید خود,” او اضافه شده است.

Milashina شده است هدف از تهدید مقامات چچنی پس از افشای خود را ضد همجنسگرایان “پاکسازی” در بهار سال 2017.

در ماه فوریه سال 2020 یک گروه از مهاجمان ضرب و شتم Milashina و وکیل حقوق بشر مارینا Dubrovina در گروزنی منطقه ای سرمایه است.

RFE/RL در قفقاز شمالی سرویس یکی از معدود رسانه های مستقل رسانه ها گزارش در روسیه عمدتا مسلمان چچن و دیگر مناطق قفقاز شمالی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de