بازنشسته ارتش اتریش سرهنگ اتهام جاسوسی برای روسیه

یک اتریشی دادگاه محکوم شد یک سرهنگ بازنشسته ارتش به سه سال زندان پس از محکوم به او اتهام جاسوسی برای روسیه اطلاعات نظامی خدمات (GRU) برای بیش از 25 سال است.

اما 71 ساله افسر که نام و که دادگاه برگزار شد و در پشت درهای بسته منتشر شد برای زمان خدمت کرده است.

یک هیئت منصفه در سالزبورگ در ژوئن 9 یافت سرهنگ بازنشسته به جرم افشای اسرار دولتی. به طور خاص, دادگاه این مرد به جرم عامل یک سری عملیات اطلاعاتی در مقابل اتریش خیانت به اسرار دولتی و به جرم عمد آشکار اسرار نظامی.

هزینه انجام یک جمله حداکثر 10 سال زندان بود اما او محکوم به فقط سه منتشر شد و برای خدمت پس از دستگیری او در نوامبر سال 2018 است.

با توجه به کیفرخواست از سال 1992 تا سپتامبر 2018 متهم ارائه اسرار نظامی به روسیه در ازای 280,000 یورو ($317,000).

دفاع وکلا استدلال او نشان داد و نه هیچ دولت و یا اسرار نظامی. به جای آنها گفت که او تنها در گذشته اطلاعات در دسترس عموم. آنها گفتند: مقدار او دریافت کرده بود 220,000 یورو است.

“دادگاه در زمان به حساب شناخت حقایق این [متهم] پیشرفته سال و عدم وجود اعتقادات قبلی به کاهش عوامل. دادگاه به این نتیجه رسید که متهم دیگر تهدید” یک دادگاه سخنگوی گفت.

در زمان این مرد را بازداشت وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف گفت که او می دانست که “هیچ چیز در مورد این مسئله است.”

اتریش یکی از معدود کشورهای اروپایی است که نگهداری از نزدیک تماس دیپلماتیک با مسکو به رغم درباره اقدامات روسیه در اوکراین و مسمومیت از روسیه سرگئی Skripal و دختر خود را در بریتانیا که در لندن متهم در کرملین.

اتریش پایتخت وین متعدد سازمان های بین المللی مانند آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان امنیت و همکاری در اروپا و یک شعبه از سازمان ملل متحد شناخته شده است به عنوان یک اروپایی جاسوسی hub.

این شهر همچنین مورد استفاده به عنوان یک دروازه به کشورهای کمونیستی در دوران جنگ سرد به دلیل نزدیکی آن به شرق اروپا است.

با گزارش dpa رویترز Der استاندارد و دانمارک Zeitung

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de