گزارشگران بدون مرز: ایران روزنامهنگاران قربانیان سقوط جت نهفته است

گزارشگران بدون مرز (RSF) می گوید: ده ها تن از روزنامه نگاران شده اند و مورد بازجویی و تهدید جستجو و مجبور به بستن حساب های اجتماعی رسانه ای پس از یک اوکراین مسافر سقوط هواپیما در تهران ماه گذشته و کشتن تمام 176 نفر سرنشین.

حداقل 21 روزنامه نگاران در سراسر ایران شده اند احضار و مورد سوال توسط مقامات اطلاعاتی کار برای نخبگان سپاه (سپاه) و یا اطلاعاتی وزارت RSF گفت: در بیانیه ای در تاریخ 6 فوریه.

پاریس مبتنی بر آزادی رسانه ها دیده بان گفت: خبرنگاران جرات کرده بود به ابراز خشم پس از گزارش یک “دولت دروغ” در مورد ژانویه 8 هواپیما تراژدی به عنوان حقیقت.

روزنامه نگاران ایران “به دو قسم قربانیان از دولت دروغ” گفت: رضا معینی رئیس RSF ایران میز.

“کل جهان است و کشف چگونه سرکوب آزادی رسانه ها کمک کرده است تا به نهادینه کردن دروغ و جدی و مکرر حقوق بشر” در ایران ،

این خطوط هوایی بین المللی اوکراین (UIA) Boeing 737-800 سقوط کرد و بعد از تهران اصلی فرودگاه بین المللی, با مقامات ایرانی در ابتدا منکر هر گونه مسئولیت این حادثه.

اما سه روز پس از فاجعه سپاه بستری هواپیما شده بود به ضرب گلوله “ناخواسته.”

ایران در ژانویه 11, پذیرش رهبری به روز از تظاهرات در شهرهای ایران با تظاهر کنندگان شعار را علیه ایران به رهبری روحانیت.

در ضمن 80 روزنامه نگاران ایران با صدور بیانیه مشترک ابراز تاسف است که آنها در حال کمک به گسترش “دولت دروغ است.”

“همه روزنامه ها در هماهنگی با وزارت امور خارجه و رادیو و تلویزیون و در غیاب هر گونه تحقیقات مستقل تکرار این دروغ بزرگ و پس از آن شده است خشم و نفرت هنگامی که حقیقت به نور آمد:” آنها گفت.

مقامات امنیتی باید پس از جستجو در خانه ها و دفاتر بسیاری از روزنامه نگاران, تصرف, کامپیوتر, گوشی موبایل, کتاب ها و اسناد و نسخ خطی” با توجه به RSF.

هیچ یک از روزنامه نگاران دستگیر شده اند اما برخی از آنها هشدار داده شده است توسط کارفرمایان خود را از نیاز به مراقب باشید با آنچه آنها می گویند در رسانه های اجتماعی RSF, گفت:, و اضافه کرد که برخی از آنها تا به حال به خود Instagram, Twitter و یا Facebook حساب و یا برای جلوگیری از ارسال آنها را.

پس از نیروهای امنیتی ایران با استفاده از زور برای متفرق کردن تظاهرات باعث شده ایران را به پذیرش آن مجبور ازطریق اوکراین هواپیما مقامات “شدت فشار خود را در رسانه ها مبنی بر ممنوعیت انتشار هر چیزی که نشد پا به دولت خط” RSF گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر