گزارش: روسیه و آمریکا بحث مبادله آمریکایی Whelan زندانی روس ها تقلا Yaroshenko

گزارش های خبری روسی و مقامات ایالات متحده در حال مذاکره امکان تعویض پل Whelan آمریکایی محکوم شده بود توسط یک دادگاه مسکو در این هفته برای جاسوسی برای دو روس ها در خدمت احکام طولانی مدت در ایالات متحده در زندان است.

به آژانس خبری اینترفاکس در ژوئن 17 ذکر یک نام رسمی عنوان کرد و گفت که این مذاکرات شامل ویکتور تقلا و کنستانتین Yaroshenko.

“اگر توافق رسیده است, آن را به احتمال زیاد است که به اصطلاح ارز خواهد بود و پس از ساخته شده در ایالات متحده عفو رئیس جمهور روسیه و رئیس جمهور روسیه رضایت Whelan” این مقام به نقل شد.

Whelan دستگیر شد و در مسکو در ماه دسامبر 2018 شد محکوم به 16 سال در تبعیدگاه پس از اتهام جاسوسی در ژوئن 15. او را محکوم کرد دادگاه به عنوان یک شم.

این اینترفاکس گزارش آخرین پیشنهاد که مقامات روسیه دیدن Whelan زندان به عنوان یک تراشه چانه زنی برای به دست آوردن آزادی از روس ها در خدمت زندان در ایالات متحده است.

مقامات روسی برای سال خواستار آزادی تقلا بود که دستگیر و مسترد از تایلند در سال 2008 در ایالات متحده حکم و محکوم شده توسط ایالات متحده داوران سه سال بعد از قاچاق سلاح و دیگر اتهامات مرتبط با. بد نامی خود را به عنوان یک gunrunner به او لقب تاجر مرگ.

Yaroshenko در ضمن خدمت 20 سال حکم زندان برای توطئه برای قاچاق کوکائین به ایالات متحده است.

پس از Whelan را حکم اعلام شد در ژوئن 15, وکیل ولادیمیر Zherebenkov گفت: حکم انتظار بود چرا که “هیچ کس پنهان” است که مسکو به دنبال آزادی اسیران فلسطینی در آمریکا

که همان روز معاون وزیر امور خارجه به نقل توسط دولت اجرا ریا-نووستی خبرگزاری عنوان کرد و گفت: “ما چسبیده با موقعیت قبلی و این گزینه بارها و بارها ارائه شده به آمریکایی ها است.”

‘یک انسانی عمل می کنند’

Whelan برادر دیوید گفت: RFE/RL که او نیز اعتقاد مسکو می خواهد به ارز پل برای جلسه Yaroshenko ،

“فدراسیون روسیه روشن ساخته است برای سال های بسیاری است که آنها می خواهند آقای تقلا و آقای Yaroshenko, در میان دیگران, بازگشت,” او گفت: در یک e-mail. “این است که فدراسیون روسیه را reflexive رویکرد به عدالت رفتار متقابل. این بدان معنا نیست که هر کس دیگری می خواهد خود را مقرون به صرفه.”

“دولت ایالات متحده روشن ساخته است عمومی که به آنها علاقه مند در بحث ارز” Whelan گفت. “من خواهد بود شگفت زده اگر توجه خود را در بیانیه های عمومی وجود دارد هر گونه در نظر گرفتن یک تجارت است.”

او همچنین گفت که ممکن است روسیه به دنبال اصلاح چند دیپلماتیک خواص بودند که توقیف توسط واشنگتن در سال 2016 در پاسخ به یافته که روسیه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده.

تاتیانا Moskalkova که کرملین-منصوب کمیشنر حقوق بشر گفت: در تاریخ 17 ژوئن که او نمی تواند تایید مذاکرات برای یک زندانی مبادله اما او اینترفاکس گفت که “هر گونه تبادل هر گونه اقدامات را به هموطنان روسیه در بازگشت به میهن انسانی عمل می کنند.”

50-سال-قدیمی پل Whelan, که همچنین دارای انگلیسی کانادایی و ایرلندی تابعیت سابق U. S دریایی که مشغول به کار بود به عنوان رئیس امنیت جهانی برای آمریکا و تامین کننده قطعات خودرو در زمان بازداشت خود در پایتخت روسیه در سال 2018 است. او گفت که او در مسکو برای شرکت در عروسی یکی از دوستان.

روسی دادستان ادعا کرد که یک درایو فلش موجود در Whelan اختیار حاوی اطلاعات طبقه بندی شده.

Whelan اصرار او قاب زمانی که او ملاقات آشنایی در یک هتل مسکو و در زمان فلش درایو از او گفت: به او گفته شد آن شامل عکس تعطیلات. او می گوید: اتهام جاسوسی علیه او هستند با انگیزه های سیاسی.

او همچنین خود را متهم به مسکو نگهبانان زندان از بدرفتاری.

با گزارش AFP و اینترفاکس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de