بلگراد — صربستان حاکم جناح راست populists انتظار می رود به تسلط آخر این هفته ملی انتخابات پس از یک کمپین است که به ویژه بسیاری از پرچم تکان دادن.

آن را نه تنها پرچم که بیشترین انتظار برای دیدن در بالکان که در آن قاچ از قومی سوخت ناسیونالیسم و نفوذ در منطقه در حال مقابله اقتصادی و سیاسی جذبه غربی ادغام.

به جای آن زرد-ستاره دار قرمز پرچم کمونیست چین است.

برای ماه — از جمله تحت یک وضعیت اضطراری بیش از COVID-19 تهدید که قطع بیش از یک سال و هفتگی طرفدار دموکراسی تظاهرات — رئیس جمهور Aleksandar Vucic و دولت او متحدان را تشویق صربستان 7 میلیون نفر از شهروندان به دیدن چین به عنوان حیاتی برای کشور سرنوشت.

بنا به گزارش bankrolled توسط Vucic پسند رسانه ها و دولت های محلی تابلوهای تبلیغاتی و دیگر برجسته نمایش قدردانی نسبت به چین و رئیس جمهور آن Xi Jinping انجامید در بلگراد و دیگر صربی شهرستانها در طول COVID-19 بحران است.

رسمی ترکیب را تقویت مفهوم چین-صربی “اخوان” حتی تحت الشعاع قرار داده بیشتر آشنا, حضور, روسی tricolor است که در خدمت به عنوان یک مکرر وزنه تعادل به طرفدار غرب نیروهای سیاسی.

“من فکر می کنم که Vucic است بازی با ورق چین در درجه اول برای جمعیت خانه” اعتنا Prelec یک محقق در دانشگاه آکسفورد گفت: RFE/RL در بالکان خدمات.

او اشاره کرد که پس از گذراندن ماه بازی کردن چینی سرمایه گذاری Vucic اخیرا “اصلاح نگرش خود را نسبت به اتحادیه اروپا و اذعان کرد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند و بزرگترین سرمایه گذار در صربستان.”

در آن preelection مصاحبه با RFE/RL, منتشر شده در ژوئن 7, Vucic اصرار داشت که “ما با همه صحبت کنید.”

“تا آنجا که به ما مربوط می شود ما در مسیر” Vucic گفت. “ما در حال از دست دادن در آن است.”

اما او اضافه کرد که او ارزش پکن دیپلماتیک حمایت بیش از صربستان بزرگترین دیپلماتیک محرک آن دهه در به رسمیت شناختن استقلال آن سابق استان خودمختار کوزوو.

“[ما] به صراحت دریافت که برای حمایت از یکپارچگی صربستان از چین و روسیه و از سوی دیگر ما بسیار خوب همکاری های اقتصادی و همکاری در تمام زمینه های دیگر,” او گفت:.

Prelec توصیف آن به عنوان یکی Vucic روایت برای “مصرف داخلی” و دیگری برای مخاطبان خارج از کشور است.

نابرابر فرصت ؟

چین ساخته شده است صربستان اخیر محور از جمله اقتصادی و سیاسی استراتژی با کارگردانی میلیاردها دلار وام و سرمایه گذاری به بالکان غربی به عنوان بخشی از جاده ابریشم جدید استراتژی است. آن میلیاردها دلار بیشتر در تجارت سالانه با صربستان.

همه در زمانی که اتحادیه اروپا ولرم در مورد گسترش بیشتر شامل نامزد متحده مانند صربستان و اعضای اتحادیه اروپا در حال محکم کردن محدودیت بر مالکیت.

با مشخصات بالا, چینی, سرمایه گذاری شامل پروژه های زیربنایی مانند خیلی بلگراد به بوداپست راه آهن و سرمایه گذاری استراتژیک به سنتی کارفرمایان مانند RTB بور معدن مس. چنین largescale تعهدات کمک به شکل یک روایت از تعهد به بالکان ،

پکن نیز شنود گذاشته به غرب خبري در دولت ضبط و درک دموکراتیک پسرفت در بلگراد به عنوان Vucic دارای تثبیت سیاسی کنترل از موسسات و رسانه های بزرگ در حالی که chipping دور در آزادی مطبوعات.

اما از آن است که Vucic خود را مترقی حزب (SNS) و خود را حاکم بر متحدان خود را که موجب ناگهانی ارتفاع چین به چنین برجسته در داخل کشور است.

“این سیگنال اتصال نه تنها بین دولت جمهوری صربستان و دولت چین و شرکت های چینی و نیز حزب سیاسی است که در حال حاضر در قدرت” در صربستان و با توجه به استفان Vladisavljev برنامه دستیار در بلگراد صندوق سیاسی تعالی (BFPI) یک سازمان غیر دولتی است که به ترویج دموکراسی و اتحادیه اروپا برای صربستان.

وارد COVID-19

در اوایل جهانی همه گیر صربی وزیر خارجه Ivica Dacic شد اولین بالای بین المللی دیپلمات به بازدید از پکن در ارتفاع چینی شیوع در اواخر فوریه در آنچه که او به نام نشان از صرب “همبستگی” با چین است.

او آمده از این سفر بازتاب یک اثبات نشده تئوری توطئه — اولین شناور توسط مقامات چینی — که COVID-19 شیوع ممکن است “بخشی از یک جنگ ویژه در برابر چین است.”

اما بلگراد را بیشترین شعارهای اوایل در اواسط ماه مارس به عنوان COVID-19 منفجر شده در اروپا در عصبانی speechin که Vucic کنار خار “همبستگی اروپایی” به عنوان یک “وجود ندارد…افسانه در مقاله” در یک نفس و در آینده پیشنهاد یازدهم و چین بودند “تنها کسانی که می توانند به ما در این وضعیت دشوار است.”

آن را ساده بود اما به طور بالقوه گمراه کننده پیام.

چین تحویل برخی از کمک در قالب ماسک و دیگر تجهیزات پزشکی و آن اعزام یک و نیم دوجین بهداشت و درمان-مراقبت از مشاوران به صربستان است.

اما در حالی که آنها به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار برای حرکت بیش از حد به آرامی در ابتدا کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نهایت به کمک ده ها میلیون دلار’ ارزش مراقبت های بهداشتی و دیگر کمک های اضطراری به صربستان برای کمک به مقابله با کروناویروس.

صربستان اولین انتخابات پارلمانی پس از سال 2016 در ابتدا برای ماه آوریل 26 اما به تعویق افتاد زمانی که COVID-19 وضعیت اضطراری اعلام شد.

در حال حاضر جلوتر از کشور اولین انتخابات پارلمانی پس از سال 2016 ائتلاف حاکم به نظر می رسد تلاش برای نشان دادن آن به جیب چینی دوستان به ضرب و شتم به چالش از یک تقسیم مخالفان — برخی از آنها تحریم رای در اعتراض به اصلاحات انتخاباتی که به نظر می رسد به نفع احزاب حاکم.

“در رابطه با چین به طور کلی وجود دارد قطعا سود برای SNS این معنا که روابط اقتصادی بین دو کشور بسیار مهم است” Prelec گفت.

کمپین عکس Ops

Vucic و چینی سفیر Chen Bo ملاقات در سایت ساخت و ساز از یک برنامه ریزی بلگراد به بوداپست آهن با سرعت بالا در مارس 30.

در حدود همان زمان Vucic رفت از راه خود را به تازگی به سیگنال پشتیبانی از حزب کمونیست چین را به تلاش برای تشدید پکن گرفتن امنیت در خصوص اداره کشور هنگ کنگ با وجود گسترده اعتراض بین المللی.

حمایت از بلگراد شد نامه قدردانی از Xi.

و نخست وزیر آنا Brnabic و کابینه خود را که شامل تعدادی از چهره های از Vucic آخرین دولت قبل از او به ریاست جمهوری در سال 2017 نیز به طول های بزرگ رفته برای بازی کردن چینی خبر داد.

در ژوئن 9, Brnabic و سفیر چن بازدید یک چینی گرینفیلد پروژه برای تولید قطعات خودرو در nكوتاه شد.

همان روز ساخت و ساز و حمل و نقل و زیرساخت های وزیر Zorana Mihajlovic و بلگراد شهردار به نظر می رسد در کنار ارشد اجرایی از یک شرکت چینی ساخت یک بزرگراه را از دور خارج بلگراد.

Serbian Construction Minister Zorana Mihajlovic (center) signs a contract with a Chinese company to build new stretch of road in western Serbia.


صربی ساخت و ساز وزیر Zorana Mihajlovic (مرکز) نشانه یک قرارداد با یک شرکت چینی برای ساخت جدید کشش از جاده در غرب صربستان.

بعد Mihajlovic به نظر می رسد در کنار چن در امضای مشترک صربستان و چین توافق برای ایجاد یک کشش از بزرگراه در غرب صربستان.

در ژوئن 11, Brnabic و معدن و وزیر انرژی Aleksandar Antic بازدید بور معدن و ملاقات با مدیران از آن اکثریت چینی صاحب Zijin معدن, گروه, برای, عکس, op.

ضد COVID-19 اقدامات نگه داشته اند یک درب در فرد در مبارزه برای جلوگیری از گسترش این بیماری تقویت اهمیت رسمی دسترسی به رسانه.

بسیاری از حوادث ساخته شده راه خود را بر روی مترقی حزب حساب های اجتماعی رسانه ای.

“ما حمایت از پروژه ها به عنوان بخشی از مبارزات انتخاباتی و این بزرگ استراتژیک پروژه ها که بدون شک کمک به دولت زیرساخت های صربستان” Vladisavljev گفت.

اثبات شده است در پودینگ

حتی در زمینه سرمایه گذاری در حالی که صربستان شده است نصب یک نقطه کانونی برای توسعه سیاسی و وام و سرمایه گذاری به اروپا اعداد کم رنگ در مقایسه با اتحادیه اروپا-صربستان سرمایه گذاری و تجارت دو جانبه است.

شرکت های اتحادیه اروپا شد مسئول نزدیک به 70 درصد از مجموع سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) به صربستان بین سال های 2010 و تا سال 2018 به عنوان مثال.

و Vucic اذعان کرد در اخیر RFE/RL مصاحبه که دو سوم از صربستان در تجارت با اعضای اتحادیه اروپا.

“صربستان دارای نزدیک به 1000 بار کمتر از تجارت با جمهوری خلق چین از فقط دو کشورهای عضو اتحادیه اروپا گفت:” در یک refence به هلند و آلمان.

خیلی از صربی مقامات پورنو با یک گروه پشتیبانی برای چین به نظر می رسد دقت گردد به خار اتحادیه اروپا به حرکت سریع تر در صربی عضویت و دیگر ادغام نمود.


و Vucic که می خواهد دیده شود چوپانی کشور نسبت به اتحادیه اروپا و سطح رفاه مشتاق است تا بیشتر به این تصور در ذهن رای دهندگان بالقوه که خارجی ها توجه صربستان به عنوان یک مقصد سرمایه گذاری جذاب.

“حفظ یک نرخ بسیار بالایی از سرمایه گذاری خارجی چیزی است که دولت صربستان بسیار افتخار می کنیم و این بسیار مهم است برای Vucic کل روایت از یک اقتصاد موفق است که برای او بسیار مهم است” گفت: Prelec.

Postelection تغییر رویه?

چند شکی نیست که Vucic برگزار خواهد شد بسیاری از کارت های پس از 21 ژوئن انتخابات است.

او اشاره کرد که به تازگی اگر SNS برنده Brnabic — یک همجنسگرا مستقل که لنت حزب لیبرال اجتماعی شین پس از پله در برای پر کردن شکاف سمت چپ توسط Vucic حرکت به صندلی ریاست جمهوری — خواهد بود فقط یکی از تعدادی از گزینه های احتمالی برای نخست وزیر.

و در حال حاضر وجود دارد نشانه این هفته ممکن است postelection محوری تمایل به روابط تجاری و دیپلماتیک شرکای نزدیک به خانه.

وزیر امور خارجه Dacic در هفته گذشته گفت: سرگئی لاوروف همتای روس خود, را, سفر به صربستان در این هفته در یک ظاهری حمایت از ائتلاف حاکم است.

روسیه زبانی و تاریخی روابط صربستان و همچنین به عنوان یک آواز حریف از استقلال کوزوو در شورای امنیت سازمان ملل.

Vucic در حال حاضر دریافت یک دعوت به روسیه یک هفته پس از انتخابات به دیدار با رئیس جمهور ولادیمیر پوتین و رعایت یک رژه روز پیروزی به مناسبت پایان جنگ جهانی دوم بود که به تعویق افتاد و در میان coronavirus بیماری همه گیر.

محوری مقطع نیز می تواند نزدیک در بلگراد را دیرینه مخالفت با استقلال کوزوو — سابق خود را مستقل استان — با ایالات متحده به طور خاص با فشار دادن سخت برای مقابله به عادی سازی روابط دیپلماتیک میان پریشتینا و بلگراد و تمبجربهي پایین بی ثباتی از اختلاف است.

یک معامله برای بازگشت به صربستان و کوزوو به مذاکرات می تواند روشن صربستان بزرگترین مانع برای عمیق تر و گسترده تر روابط با غرب است.

ایالات متحده فرستاده ویژه ریچارد Grenell اعلام کرده است که صربستان و کوزوو نمایندگان دیدار خواهد کرد در واشنگتن در ژوئن 27 برای مذاکرات به احتمال زیاد شامل Vucic و کوزوو جمهور هاشم Thaci.

Grenell پیشنهاد کرد که هر دو طرف تا به حال ساخته شده “موقت” امتیازات در اجرا به آن مراجعه و از جمله بلگراد “توقف موقت” خود را در حال اجرا derecognition کمپین با هدف فرسایش حمایت از استقلال کوزوو.

و اگر چه هیچ دیدار با صربستان با مقامات اعلام شده است اتحادیه اروپا فرستاده ویژه میروسلاو Lajcak قرار بود در کوزوو سرمایه این هفته به فشار برای از سرگیری این گفت و گو به گفته یک سخنگوی اتحادیه اروپا در پریشتینا.

دستیابی به موفقیت در خیره بن بست با کوزوو می تواند پایان دادن به یک دهه تنش و کمک به ایجاد ثبات در بالکان غربی برای تشویق بیشتر غربی تجارت و سرمایه گذاری در صربستان و منطقه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net