صدها نفر از مردم گرفته اند در یک نادر اعتراض در ترکمنستان به تماس توجه به شکست دولت برای کمک به ترمیم آسیب ناشی اخیر وزش نسیم ملایم وزش باد rainstorms که ویران قسمت شرقی کشور است.

معاون شهردار ترکمنستان شرقی شهر ترکمنآباد گزارش آمد به در مارس 14 به دیدار با برخی از تظاهرکنندگان که جمع شده بودند به دنبال کمک برای آسیب به خانه های خود و از دست دادن برق ناشی از طوفان در آوریل و مه.

استبدادی دولت از رئیس جمهور قربانقلی Berdymukhammedov را تحمل نمی کند مخالفت و یا تظاهرات عمومی ساخت این اعتراض بسیار غیر معمول است.

وب سایت ترکمن.اخبار گزارش شده در مارس 15 که رسمی که نام آنها داده نشده بود وارد Zhelezhnodoroga منطقه ترکمنآباد همراه توسط پلیس به بحث در مورد شروع به پاک کردن تلاش.

RFE/RL تایید وجود دارد زیادی اعتراض در این منطقه شامل حداقل چند صد نفر خواستار دولت بازگرداندن برق که قطع شد با سیل طوفان.

آنها همچنین خواسته برای کمک به روشن دور مانده و پمپ کردن آب است که تا به حال جمع آوری شده و در زیرزمین در سراسر منطقه و در ادامه به آسیب های سازه.

توفان در 27 آوریل بود پس از باران های سنگین در مارس 4 و دوباره در مارس 13. این شکایت که علاوه بر آسیب به خانه های خود ایستاده آب در زیرزمین آورده پشه.

اعتراض نماینده بزرگترین تظاهرات در ترکمنستان پس از استقلال در سال 1991 و می آید به عنوان کشور ماندگار جدی رکود اقتصادی که منجر به کمبود کالاهای اساسی و تیز کاهش در مزایای اجتماعی است.

با گزارش ترکمنستان.اخبار

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de