Q&A در COVID-19 آنتی بادی آزمون

بسیاری از تمرکز بر COVID-19 تست تا کنون به این بیماری همه گیر شده است در آزمون است که می تواند تعیین کند که آیا کسی است که به طور فعال با آلوده رمان coronavirus یا SARS-CoV-2. اما در درایو خود را به “باز کردن امریکا دوباره” رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است توجه خود را تبدیل به خون مبتنی بر آنتی بادی آزمایش است که می تواند نشان دهد که آیا کسی قبلا با این ویروس آلوده.

“این به ما کمک خواهد کرد ارزیابی تعداد موارد شده اند که بدون علامت و یا خفیف علامتی و حمایت از تلاش های ما به آمریکایی ها بازگشت به کار توسط ما نشان میدهد که ممکن است توسعه و فوق العاده زیبا و ایمنی” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: در مارس 17 کنفرانس مطبوعاتی.

آزمایشات انجام پتانسیل رله اطلاعات ارزشمند در مورد که در حال حاضر ممکن است ایمنی و چگونه به طور گسترده ای COVID-19 گسترش یافته است. اما تا کنون در این آزمون هستند به طور گسترده ای در دسترس است — و بسیاری از کسانی که در دسترس هستند کار نمی کند به عنوان آگهی.

انگلستان به عنوان مثال صرف 20 میلیون دلار در تست آنتی بادی از چین است که دولت پس از آن یافت نمی شد به اندازه کافی دقیق برای استفاده است. اتاق اورژانس در لردو تگزاس نیز کاهش یافته و نیم میلیون دلار در آزمون از چین است که بیش از حد غیر قابل اعتماد برای استقرار.

تست های دیگر بهتر هستند اما مانند هر آزمون خواهد شد هنوز در دست برخی از افرادی که آنتی بادی و یا به اشتباه برچسب دیگران به عنوان آنتی بادی که آنها نمی. و اساسا بیشتر کارشناسان به ما گفت که خیلی کم شناخته شده است در مورد اینکه چگونه سیستم ایمنی بدن در پاسخ به این ویروس جدید برای اطمینان می دانم که آیا آنتی بادی در واقع محافظت از یک فرد را از ابتلا به بیماری است.

ما اجرا را از طریق چگونه تست کار می کنند و چرا آن چنان سخت به تفسیر آنچه که این نتایج ممکن است به معنای.

چه آنتی بادی و چرا از آن است که مفید به بررسی آنها ؟

آنتی بادی های تخصصی عبارتند از پروتئین است که کمک به پاک کردن بدن از تهاجم میکروب ها. ساخته شده توسط سلول های ایمنی شناخته شده به عنوان سلول های B در مدت کوتاهی پس از عفونت آنتی بادی به طور خاص تشخیص پاتوژن اتصال به سطوح ویروس ها و متوقف کردن آنها را از ورود به سلول به عنوان مثال و یا علامت آنها را برای تخریب دیگر بخش هایی از سیستم ایمنی بدن است.

پروتئین وجود ندارد تا حداقل برای چند روز به یک عفونت حاد و اغلب قابل تشخیص نیست تا یک هفته یا بیشتر پس از علائم ظاهر Rangarajan Sampath افسر ارشد علمی از بنیاد غیر انتفاعی ابتکاری جدید برای تشخیص به ما گفت.

اما از آنجا که برخی از آنتی بادی ها باقی بماند برای ماه اگر نه سال پس از کسی که بهبود آنها ارائه یک نگاه اجمالی به گذشته و می تواند نشان دهد که آیا کسی که قبلا آلوده به طور بالقوه حتی اگر آن شخص هرگز علائم.

این اولین آنتی بادی است که سلول های B به بیرون پمپ — شناخته شده به عنوان ایمونوگلوبولین M یا IgM ممکن است با هم تداخل دارند با عفونت Sampath گفت. IgM آنتی بادی متصل کمی کمتر به خوبی به پاتوژن اما برای اولین بار در صحنه اوج در عرض چند هفته یا بیشتر و سپس رو به کاهش است. رایج ترین آنتی بادی IgG در بیشتر طول می کشد تا به سطح شیب دار بالا است اما بیشتر ریز کوک به تشخیص میکروب و طولانی مدت. دیگر آنتی بادی انواع از جمله IgAاست که در حال حاضر در دستگاه تنفسی نیز به تعویق افتاد.

از آنجا که از زمان تاخیر آنتی بادی آزمایش بسیار خوب است در تعیین اینکه آیا کسی که مبتلا به SARS-CoV-2.

“این آزمایش پادتن به خودی خود نمی تواند به شما بگوید که آیا شما در حال حاضر فعال با زنده عفونت یا نه” گفت: Sampath. “شما می تواند باشد. شما نمی توانید حکومت آن را. اما آن را نیز ممکن است که آنچه شما تا به حال گذشته عفونت در همین چند روز پیش.”

به همین دلیل سازمان غذا و داروی آمریکا می گوید آنتی بادی آزمایش باید نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان “تنها اساس برای تشخیص COVID-19.” مولکولی آزمون که برای حضور viral RNA مورد نیاز به تشخیص عفونت است.

لازم به ذکر است که های مختلف آنتی بادی های توابع مختلف و بسیاری از آنتی بادی آزمایش نمی تواند تبعیض بین کسانی که ممکن است قادر به اتصال به این ویروس هستند اما قادر به جلوگیری از عفونت از راه به اصطلاح خنثی سازی آنتی بادی می.

“این آزمون فقط به دنبال حضور آنتی بادی است که قادر به تشخیص SARS-CoV-2” گفت: لیزا Gralinski یک virologist که مطالعات انسان coronaviruses در دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل. “آنها به ما گفتن هر چیزی در مورد کیفیت آن آنتی بادی بنابراین ما نمی دانیم که اگر آنها در حال خنثی سازی.”

“معمولا انتظار داریم که آنها هستند اما در مورد یک جریان همه گیر” او افزود: “ما نمی خواهیم به ارائه مردم با اعتماد به نفس کاذب و یا اطلاعات نادرست.”

این یکی از دلایلی است که چرا کارشناسان بهداشت و درمان شده اند محتاط در مورد ساخت جارو ادعا می کند که آنتی بادی آزمایش می تواند لزوما شناسایی کسانی که سیستم ایمنی هستند حتی اگر دانشمندان فکر می کنم آن را بسیار محتمل است که یک فرد با آنتی بادی باید حداقل جزئی ایمنی برای برخی از زمان.

در این زمینه از زمان همه گیر یک فرد آنتی بادی نیز ممکن است با ارزش به عنوان یک امکان COVID-19 درمان است. دانشمندان در حال کاوش ارائه آنتی بادی غنی از خون و یا آنچه به نام نقاهت پلاسمااز افرادی که از بهبود COVID-19 برای کمک به بیماران هنوز در حال مبارزه با این بیماری است.

چگونه COVID-19 تست آنتی بادی کار می کند ؟

دقیقا به این خاطر که آنتی بادی های بسیار خاص و با اتصال به ویژگی های خاصی از یک پاتوژن — برای مثال سنبله پروتئین است که چوب را از سطح COVID-19 ویروس — امکان طراحی آزمون است که می تواند ماهی آنها را و می گویند که آیا یک فرد است آنها را در خون خود. (تست آنتی بادی نیز شناخته شده به عنوان سرولوژی از آنتی بادی های موجود در سرم بخشی از خون است.)

به عنوان دانشگاه جانز هاپکینز مرکز بهداشت امنیتی توضیح می دهد که این می تواند انجام شود در آزمایشگاه با آنچه که به نام یک enzyme-linked یا ELISA. دانشمندان ضمیمه برخی از SARS-CoV-2 سطح پروتئین به یک بشقاب پلاستیکی و سپس اضافه کردن یک بیت از بیمار سرم. اگر وجود آنتی بادی در سرم است که تشخیص این ویروس در سطح پروتئین آنها چوب به پروتئین است که می توان با اضافه کردن یک آزمایشگاه آنتی بادی است که به رسمیت می شناسد بشر آنتی بادی و توانایی باعث تغییر رنگ.

تست های دیگر سعی کنید برای انجام کاری مشابه اما در یک پلت فرم کاربر پسند. بسیاری از سریع سرولوژی تستهای مثلا نگاه کمی مانند تست بارداری, اما به جای استفاده از نمونه ادرار نیاز به کاربر برای اضافه کردن مقدار کمی از خون است. به عنوان مایع حرکت می کند از طریق نوار تست SARS-CoV-2 آنتی بادی اگر در حال حاضر برخورد پروتئین های ویروسی و حتی می توان طبقه بندی شده اند با توجه به اینکه آنها IgM یا IgG با یک نتیجه مثبت ظاهر به عنوان یک رنگی گروه است.

سریع تست به طور معمول را 10-30 دقیقه در هر نمونه در حالی که آزمایشگاه بر اساس ELISAs چند ساعت اما می توانید آزمون نمونه بسیاری در یک بار.

دقیق چگونه COVID-19 آنتی بادی آزمایش ؟

فقیر دقت گرفتار است بسیاری از اولین آزمون که شرکت های توسعه یافته است. Sampath گفت: مشکلات جوش پایین به بد معرف و یا مواد آزمون استفاده و به طور کلی فاقد اعتبار بدانند که آیا آزمون کار.

“بسیاری از آزمون ها که در ابتدا آمد در عجله” او گفت:. “و بسیاری از آنها آزمایش به طور گسترده ای. آنها تست شده بر روی یک مجموعه بسیار کوچکی از, اجازه دهید بگویم بسیار مثبت بیماران است که ممکن است شبیه این واقعا خوب است. اما در حال حاضر زمانی که شما شروع به تست آنها را در یک جمعیت وسیع تر شما شروع به پیدا کردن که آنها واقعا باید عملکرد که مورد نیاز بود.”

یک مسئله Sampath گفته است که برخی از آزمایشات به خصوص سریع آنهایی که ممکن است به دروغ تشخیص آنتی بادی به دیگر coronaviruses از جمله کسانی است که باعث سرماخوردگی شایع است. که می تواند عملکرد بالا مثبت کاذب نرخ ارز که می تواند خطرناک باشد اگر مردم منجر به باور آنها ممکن است سیستم ایمنی بدن. آزمون های بیش از حد ممکن است به اندازه کافی حساس برای تشخیص SARS-CoV-2 آنتی بادی هنگامی که آنها در حال حاضر تولید منفی کاذب.

در واقع دو اقدامات است که تعیین می کند چگونه قابل آزمون است که در حال حساسیت و یا چگونه بسیاری از مردم به درستی به عنوان برچسب داشتن آنتی بادی و ویژگی و یا چگونه بسیاری از مردم به درستی گفته آنها فاقد آنها است.

بسیاری از تولید کنندگان گزارش این ارقام بر اساس مقیاس کوچک در خانه, آزمایش, اما گزارش آن ممکن است منعکس کننده واقعیت بر روی زمین به عنوان برخی از دولت ها پیدا کرده اند.

در یک ارزیابی مقدماتی ارسال شده به عنوان یک preprint به medRxiv نه به صورت تجاری در دسترس سریع تست شد به دست به عنوان بسیاری از 35% به 45% از نمونه ها که مثبت بودند. سریع تست به طور کلی تولید کمتر مثبت کاذب — 7 ٪ و یا کمتر — اما حتی کارایی که ممکن است به اندازه کافی خوب به خصوص اگر این آزمایش استفاده می شود در یک جمعیت است که در آن چند نفر آلوده شده اند.

این می شود در یک تغییر ناگهانی عجیب و غریب از تست که تست عملکرد بستگی دارد نه فقط بر کیفیت آزمون بلکه در جمعیت آن در حال آزمایش است. یک تست که 95% خاص به عنوان مثالممکن است صدا خیلی خوب است اما اگر تنها 1% از افراد آلوده و سپس 85 درصد از نتایج مثبت می تواند اشتباه است.

Sampath سازمان پیدا کرده است که کار بر روی به طور مستقل ارزیابی انواع آنتی بادی آزمایش. FDA همچنین همکاری با مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری و موسسه ملی بهداشت به منظور بررسی سرولوژی. با توجه به CDC سایتنتایج انتظار می رود در اواخر ماه آوریل است.

Sampath اما گفت که او فکر آن را هنوز هم چند ماه قبل از وجود دارد خواهد بود به اندازه کافی اطلاعات در آزمونهای مورد استفاده برای بیمار مدیریت. و تا آن زمان بسیاری از بد آزمون هنوز هم وجود دارد. “بسیاری از کسانی که آزمون هنوز در گردش,” او گفت:, “و بسیاری از آنها همچنان به اضافه کردن به این سر و صدا و سردرگمی است.”

چه وضعیت COVID-19 تست آنتی بادی در ایالات متحده آمریکا ؟

برای بسیاری از افراد آنتی بادی آزمایش هنوز در دسترس نیست, اگر چه شرکت های متعدد در حال حاضر ساخت آنها و برخی از شهرستانها شروع به رول کردن آزمون برای تعیین چگونه بسیاری از مردم در جامعه در حال حاضر آلوده شده است.

آوریل 24, FDA دارای داده اورژانس با استفاده از مجوز و یا امارات به چهار آنتی بادی آزمایش از جمله یک نقطه از مراقبت کارتریج آزمون از Cellexیک آزمایشگاه بر اساس روش ELISA از کوه سینا و یک high-throughput test از ارتو تشخیص بالینی.

بسیاری از آنتی بادی آزمایش در بازار هستند اما دریافت نکرده اند یک EUA. FDA مجوز این زیر یک ویژه اورژانس سیاستبه عنوان طولانی به عنوان تست معتبر است توسط تولید کننده و نتایج آزمون ادعا نمی توانایی تشخیص COVID-19. در این زمان FDA نمی کند و اجازه می دهد هر آزمايشهاي انجام شود در پس تمام آزمایشات باید انجام شده در آزمایشگاه بالینی و یا توسط کارکنان مراقبت های بهداشتی.

یکی از این غیر EUA آزمون از ابوت, اجرا می شود که بر روی دستگاه های موجود در بیمارستان ها و آزمایشگاه مرجع و ذکر نام رئیس جمهور. این شرکت گفت: این انتظار قادر به کشتی 4 میلیون آزمون در پایان مارس و 20 میلیون آزمون در هر ماه شروع در ماه ژوئن.

کارشناسان تردید دارند که شرکت ها قادر خواهد بود برای دیدار با تقاضا برای سرولوژی در هر زمان به زودی. “ما واقعا در حال ورود به این دوره از آنتی بادی آزمایش و ما نه در هر نقطه نزدیک به جایی که ما نیاز به گفت:” مایکل مینامتخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه هاروارد T. H. Chan مدرسه بهداشت عمومی در یک تماس را فشار دهید. “این واقعا رفتن به تقاضا برای تست PCR نگاه, حداقل,” او اضافه کرد: با اشاره به آزمایشات تشخیصی مولکولی برای COVID-19.

Sampath همچنین هشدار داد که هیچ یک از آزمون ها به طور کامل بررسی نشده است. “حتی EUA, آن را واقعا سریع و کثیف راه گرفتن چیزی در مقابل FDA برای ارزیابی. آن را درست FDA تایید شده در آزمون که آنها به طور معمول انجام دهد.”

و در حالی که برخی از این آزمایشات ممکن است کار خوب Sampath گفت: وجود بیش از حد داده های کمی برای رفتن بر روی.

“وجود دارد شاید یک تعداد انگشت شماری از آزمون است که ممکن است در مرز به اندازه کافی خوب بودن اما ما نمی دانیم که” او گفت:. “و ما نمی دانیم که چرا ما فقط باید سازنده ادعا می کنند.”

خواهد کسی محافظت از آلوده شدن دوباره در صورتی که آنتی بادی ها به ویروس ؟

این کاملا محتمل است که کسی با SARS-CoV-2 آنتی بادی خواهد شد برخی از درجه ایمنی به ویروس به دلیل آن را نشانه ای از بدن دیده می شود و در پاسخ به پاتوژن قبل و دلیل آن را نمونه ای از بسیاری از ویروس ها که جرقه کوتاه مدت عفونت.

“به طور کلی ما می دانیم که با عفونت مثل این است که حداقل برای یک مدت زمان معقول شما در حال رفتن به سطح آنتی بادی که خواهد بود حفاظتی” گفت: Anthony Fauci, مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی در مارس 8 مصاحبه با مجله انجمن پزشکی آمریکا.

دانشمندان با این وجود احتیاط که حفاظت از داده نمی. UNC را Gralinski گفت: ایمنی خواهد بود “احتمال بسیار زیاد” اما از آنجا که این ویروس جدید است و وجود ندارد شواهد مستقیم با این حال — آن را نمی توان شناخته شده است.

گزارش ها از کره جنوبی و دیگر نقاط آسیا را نگرانی در مورد عفونت مجدد یا ویروسی مجدد — یک اصطلاح معمولا این سایت متعلق به زمانی که ویروس ها بروید خفته درون سلول — از آنجا که برخی از افرادی که از بهبود COVID-19 را آزمایش مثبت دوباره برای ویروس.

اما بسیاری از دانشمندان در حال تردید از کسانی که ادعا می کند. Gralinski گفت coronaviruses نیست دوباره فعال و به جای مردم در حال تبدیل شدن reinfected آن را بیشتر احتمال دارد که به بیماران از بین بردن ویروس از بدن خود مقدار swabbed ویروس ماوس در اطراف تست تشخیصی آستانه تشخیص است.

“سوء ظن من این است که ما در حال برخورد با حساسيت مسائل که در آن مردم به نوعی در پایین لبه کشف با عفونت خود را به عنوان آنها در حال پاکسازی ویروس,” او گفت:. “هنگامی که آنها در حال رقص در اطراف در حد تشخیص برای ویروس مثبت آن را آسان به همه چیز به پایین برای چند روز و سپس بازگشت.”

بسیاری از دیگر سوالات در مورد پتانسیل COVID-19 ایمنی باقی می ماند از جمله آنچه پادتن ممکن است نیاز به مشورت حفاظت و اینکه آیا افرادی که مبتلا به SARS-CoV-2 اما هرگز توسعه علائم هر گونه محافظت کمتر از کسانی که با موارد شدید است.

چگونه ممکن است کسی که توان سیستم ایمنی بدن به COVID-19?

دانشمندان می دانم با قطعیت چگونه کسی که قرارداد COVID-19 ممکن است محافظت می شود اما آنها می توانند نگاه به انسان دیگر coronaviruses برای سرنخ.

در یک آزمایشداوطلبان بودند عمدا آلوده با کروناویروس که باعث سرماخوردگی و پس از یک سال برخی از شرکت کنندگان مستعد ابتلا به عفونت دوباره اگر چه بسیاری از توسعه نیست علائم قابل توجه.

مطالعات دیگر از بیماران مبتلا به سندرم حاد تنفسی یا سارس در سال 2003 نشان می دهد آنتی بادی شروع به افول پس از حدود چهار ماه اما چوب در اطراف در بسیاری از افراد برای دو سال. سال سه هر چند نزدیک به یک چهارم از بیماران دیگر قابل تشخیص آنتی بادی و پس از شش سال تقریبا هیچ یک انجام داد.

اگر SARS-CoV-2 رفتار مانند سلف خود Gralinski گفت: ممکن است انتظار می رود شاید چند سال از مصونیت اما نه خیلی بیشتر.

“معقول حدس بزند که در پایان کوتاه وجود دارد ممکن است جزئی برای حفاظت از حدود یک سال یا نزدیک به یک سال است. و در پایان مدت آن ممکن است دیگر, آن ممکن است چندین سال از حفاظت خوبی” گفت: Marc Lipsitchمتخصص اپیدمیولوژی و مدیر دانشگاه هاروارد مرکز بیماری مسری پویایی در تماس با خبرنگاران. “اما آن را واقعا نظری در این نقطه است.”

شایان ذکر است که سیستم ایمنی بدن حفاظت می کند و نه فقط ناشی از آنتی بادی در گردش است و نه ساده و روشن یا خاموش. به عنوان Vineet Menacheryیک coronavirus محقق در دانشگاه تگزاس می گوید در توییتر موضوعوجود دارد راه های دیگر بدن به خاطر عوامل بیماری زا آن مواجه شده است. این شامل به اصطلاح سلول های حافظه است که می تواند نوسان به عمل سریع تر اگر یک میکروب می گرداند. بنابراین حتی اگر یک فرد از دست می دهد خود را خنثی آنتی بادی به SARS-CoV-2 و می تواند تبدیل به reinfected آنها به احتمال زیاد به حداقل کمتر بیمار بار دوم در اطراف.

چه آنتی بادی مطالعات می گویند تا کنون در مورد چقدر COVID-19 اتحاد گسترش یابد ؟

در ایالات متحده, چند اصطلاح serosurvey یا سرمی مطالعات آغاز می شود انجام می شود که در چگونه بسیاری از مردم در برخی مناطق در حال حاضر آلوده شده است.

بسیاری از نتایج این بسیار اولیه یا فاقد جزئیات کافی برای دانشمندان به طور کامل آنها را درک کنید.

ایالت نیویورک به عنوان مثال اعلام شده در آوریل 23 که فاز اول آن از 3000 آنتی بادی آزمون 13.9 درصد مثبت بالاتر 21.2 درصد مثبت رای در شهر نیویورک است.

یک بررسی کوچک از 200 نفر در چلسی ماساچوست دریافتند که 64 نفر یا 32 درصد تست مثبت برای SARS-CoV-2 آنتی بادی است.

مطالعه دیگری در شهرستان سانتا کلارا, کالیفرنیا, تخمین زده است که 2.5% به 4.2% از همه مردم در این شهرستان شده است شما با COVID-19 و پیشنهاد کرد که تعدادی از COVID-19 موارد می تواند برخی از 50 به 85 بار بالاتر از تایید حساب کند.

سانتا کلارا کار این است که هنوز رتبهدهی نشده است کارشناسی شده و ارسال شده به قبل از مطبوعات و سایت medRxiv شده است به شدت انتقاد را برای خود تجزیه و تحلیل داده ها و روش. منتقدان استدلال می کنند که جمعیت نمونه که استخدام شد از Facebook ممکن است مغرضانه و آماری که محققان در واقع نمی تواند حکومت که همه مثبت آنتی بادی آزمایش مثبت کاذب بودند.

کارشناسان می گویند این مهم است که این مطالعات انجام شود اما برخی نگران هستند که آنها در حال انجام با دقت به اندازه کافی. به عنوان A. Marm Kilpatrick, یک استاد در دانشگاه کالیفرنیا در سانتا کروز است که به مطالعه بیماری های عفونی دینامیک گفت در توییتر از سانتا کلارا مطالعه “ما نیاز به این نوع از مطالعات و داده های بد. متاسفانه این مقاله این است که به شدت گمراه کننده است.”

بخشی از دلیل و چرا از آن بسیار مهم است چرا که این اطلاعات را می توان مورد استفاده برای ایجاد یک تخمین دقیق تر از نحوه خطرناک COVID-19 است. اگر به مراتب بیشتر از افراد آلوده شده اند کمتر از حد انتظار خواهد بود که پایین تر از برآوردهای چگونه مرگبار COVID-19 است که می تواند تاثیر سیاست های عمومی تصمیم گیری در مورد چقدر مهم است برای حفظ و سازماندهی دقیق فیزیکی فاصله و بهداشت عمومی اقدامات است.

دیگر دلیل اصلی برای حفظ زبانه ها در شکل است که دلیل آن می تواند بگوید که چگونه در یک جامعه ممکن است به دستیابی به گله ایمنیو یا نقطه ای که در آن افرادی که مستعد ابتلا به این ویروس هنوز هم می تواند محافظت می شود چرا که بسیاری از افراد دیگر در حال حاضر ایمنی بدن. این است که چگونه یک بیماری مسری است و از آنجا که افراد مبتلا به SARS-CoV-2 آلوده به طور متوسط دو تا سه نفر دیگر شما می خواهم نیاز به حدود 50 درصد به 67 درصد از جمعیت می شود سیستم ایمنی به گله ایمنی.

هیچ نتیجه و در عین حال نشان می دهد هر جمعیت نزدیک به آن است. و در واقع بسیاری از مطالعات در سراسر جهان پیشنهاد کرده اند نسبتا تعداد کمی از مردم قرارداد COVID-19.

همانطور که سازمان بهداشت جهانی اشاره کرد در آوریل 20, بسیاری از مطالعات نشان می دهد تنها 2 درصد به 3 درصد از افراد آلوده شده اند.

“ما باید کاملا هوشیار باشند چرا که آنچه که ما در حال یادگیری از … این زود سرولوژيک مطالعات حتی با تمام گناهان خود و همه محدودیت” گفت که دانشمند ماریا ون Kerkhove است که “پایین تر بسیاری از مردم در واقع به نظر می رسد آلوده هستند. و این بدان معناست که بخش بزرگی از مردم باقی مانده است حساس.”

FactCheck.org را قبول نمی کند تبلیغات است. ما با تکیه بر کمک های مالی و کمک های مالی فرد از مردم مثل شما. لطفا در نظر اهدا. کارت اعتباری و کمک های مالی ممکن است از طریق ما “اهدا” صفحه. اگر شما ترجیح می دهید را با چک و ارسال به: FactCheck.org, آننبرگ سیاست عمومی مرکز 202 S. 36 سنت فیلادلفیا, بهبهان 19104.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>