پوتین بهانه? COVID-19 بحران شنود گذاشته به مالیات غنی روسها دریایی ثروت

با COVID-19 مورد افزایش در روسیه, ولادیمیر پوتین رئیس جمهور خطاب رفت و در تلویزیون اعلام اقدامات او گفته بودند با هدف اعطای وام به خانواده های جوان و کارگران و صاحبان کسب و کار کوچک مالی و پشتیبانی به عنوان coronavirus upends زندگی روزانه در مقیاس انبوه.

و نسبت به پایان خود تعجب 17 دقیقه سخنرانی در 25 مارس اعلام کرد تنها چند ساعت قبل از پوتین گذاشته چگونه این حمایت مالی خواهد بود, در تمام یا بخشی از: مالیات بر well-to-do.

با وجود داشتن دسترسی به صدها میلیارد دلار به دقت به دور ذخیره شده برای چنین بحران اقتصادی پوتین به طور غیر منتظره ای به نام برای تغییرات بلند مدت به ملت مالیاتی به هدف خود ثروتمندترین افراد – و همچنین به یک مقدار حد کمتر از متوسط کلاس.

پوتین گفت که افزایش مالیات بر سود سهام و پرداخت سود که شرکت های روسی را به خود صاحبان حساب های. او همچنین گفت که مالیات بهره در سپرده های بانکی و اوراق قرضه بیش از یک میلیون روبل ($12,500).

“تمام پول اضافی به بودجه از این دو اقدامات توصیه می کنم هزینه های هدفمند راه برای حمایت از خانواده ها با کودکان برای کمک به افرادی که شغل خود را از دست و یا بیمار هستند,” او گفت:.

در حالی که به طور موقت صرف اقدامات به تازگی تصور برای مقابله با کروناویروس گسترش مالیات تغییرات ممکن است یک سیاست جداگانه توسعه داده چند وقت پیش گفته تحلیلگران.

“بهانه ای”

بحران فضای جاروب شده در توسط coronavirus ممکن است به سادگی ارائه یک زمان مناسب برای اعمال به طور بالقوه خطرناک مالیاتی افزایش است که غنی روس ها — نقدی که ترجمه می تواند به نفوذ سیاسی — بود که تا کنون موفق به مقاومت در برابر.

“آنها تهیه شده است این مرحله از اصلاحات مالیاتی در حالی که برای. من فکر نمی کنم آن را بداهتا [تصمیم] از پوتین. اما او تصمیم گرفت به استفاده از بحران به عنوان بهانه ای برای فشار رو به جلو با غیر-بحران مربوط به افزایش مالیات گفت:” ولادیمیر tikhomirov را اقتصاددان ارشد در مسکو بر اساس BCS کارگزاری.

پوتین گفت: روسیه خواهد مالیات سود سهام و پرداخت سود ساخته شده توسط شرکت های محلی به دریایی اشخاص در 15 درصد بستن راه گریز بسیار مورد آزار قرار گرفته توسط ملت و نخبگان است.

بسیاری از روسیه ثروتمندترین افراد خود را خود کسب و کار داخلی از طریق اشخاص ثبت شده در مالیات کم قضایی دریایی مانند قبرس و جزایر ویرجین بریتانیا است. روسیه و کسب و کار پس از آن به طور معمول توزیع سود خود را به عنوان سود سهام به دریایی اشخاص.

پوتین ادعا کرد که دو سوم از کسانی که از پرداخت مالیات در تنها 2 درصد به جای در روسیه 13 درصد نرخ مالیات تخت با توجه به موافقت نامه های بین المللی آن را با چنین دریایی مقصد.

“است که برای قرار دادن آن ملایم و نه عادلانه” پوتین گفت: در مارس 25 آدرس.

او همچنین گفت که افراد با سپرده های بانکی و یا اوراق قرضه خواهد بود مشمول مالیات 13 درصد در علاقه آنها به دست آورده است.

بسیاری از روس ها قرار دادن پس انداز خود را در بانک سپرده به جای اوراق بهادار از آنجا که-بر خلاف در غرب — آنها پرداخت نرخ بهره بالا است.

پوتین تأکید کرد که اکثر کشورها مالیات چنین علاقه و ادعا کرد که روسیه به بانک سپرده “هنوز هم جذاب باقی می ماند” حتی پس از تغییر. او ادعا که این امر تنها 1 درصد از دارندگان سپرده — ستیز شماره به عنوان بسیاری از شهروندان تقسیم سپرده های خود را در میان چندین حساب — نمی تسکین منتقدان که معتقد است که طبقه متوسط را قابل توجهی رسید.

Kremlin critic Leonid Volkov (file photo)


منتقد کرملین Leonid Volkov (عکس)

“شیر اضافی از ناپدید شدن طبقه متوسط” Leonid Volkov یک سیاستمدار مخالف متحد کرملین دشمن آلکسی Navalny نوشت: بانک-بهره و مالیات در یک تلگراف پست. “و از همه مهمتر چه ارتباط این باید در همه به coronavirus?”

Tikhomirov را گفت که دولت ممکن است با احتیاط در مورد انجام یک عمده مالیاتی حرکت می کند پس از یک افزایش در ارزش افزوده مالیاتی (مالیات بر ارزش افزوده) را صدمه دیده است که رشد اقتصادی و بازنشستگی-افزایش سن که زدم پوتین محبوبیت در رتبه های پایین تر است.

روسیه مطرح مالیات بر ارزش افزوده به 20 درصد از 18 درصد در شروع 2019 و در سال 2018 به تصویب قانونی که به تدریج با افزایش سن بازنشستگی از پنج سال. منفور اصلاحات حقوق بازنشستگی شد و فرستاده شده به مجلس در ماه ژوئن آن سال فقط به روسیه آغاز شد میزبانی monthlong فوتبال جام جهانی.

اقتصاددانان گفت: معلوم نیست چه مقدار از این هزینه های جدید اقدامات لازم برای مبارزه با کروناویروس هزینه بودجه روسیه.

روز بارانی

بحران صرف به معنای روسیه به احتمال زیاد با یک کسری بودجه در این سال اگر قیمت های جهانی نفت ماندن زیر 40 دلار در هر بشکه گفت: الینا Ribakova معاون اقتصاددان ارشد در واشنگتن-بر اساس موسسه مالی بین المللی. معیار قیمت نفت خام برنت در حال حاضر زیر 30 دلار در هر بشکه رسید.

روسیه می تواند به راحتی شیر $120 میلیارد دلار در یک به اصطلاح “روز بارانی” صندوق برای پوشش کسری بودجه نه فقط برای امسال بلکه برای سال آینده در انتخابات گفت: در اوایل این ماه. این صندوق بخشی از این کشور در مجموع رزرو جنگ قفسه سینه از $570 میلیارد چهارم-بالاترین در جهان است.

“تمام نکته در اینجا این است به صرف پول از ذخایر اما به سعی کنید به نگه داشتن بودجه متعادل” tikhomirov را گفت از مالیات است. “اگر آنها در حال رفتن به صرف پول از بارانی [روز] صندوق آنها در حال رفتن به انجام این کار به تدریج.”

بودجه دریافت می تواند حداقل 8 میلیارد دلار از مالیات جدید بر اساس یک تحلیلگر برآورد که روس ها پرداخت 93 میلیارد سال گذشته در سود سهام و پرداخت سود به آنها offshores.

سرگئی aleksashenko را سابق معاون رئیس بانک مرکزی و منتقدان پوتین نشان داد که رئیس جمهور تا به حال انگیزه های دیگر برای افزایش مالیات بر ثروتمندان.

“پوتین می خواهد به گسترش کنترل شخصی خود را بیش از کسب و کار و منابع آن” aleksashenko را گفت و اضافه کرد که مالیات را فراهم خواهد کرد “کوچک” نتیجه برای بودجه.

اگر چنین است این خواهد بود که اولین بار است که پوتین قوی تر از یک بحران به فشار از طریق نامربوط سیاست است که باعث افزایش قدرت خود را.

در سال 2004 یک سری از حملات تروریستی به اوج خود رسید در عراق و حمله به یک مدرسه در جنوب شهر بسلان که در سمت چپ 334 نفر کشته و بیش از نیمی از آنها را کودکان پس از آنچه منتقدان می گویند یک bungled عملیات امداد و نجات.

بخشی از پوتین پاسخ بود یک بسته از انتخابات تغییرات از جمله پایان دادن به انتخابات از فرمانداران یک حرکت است که تقویت قدرت خود را بیش از روسیه مناطق پرت و دور افتاده به خود جلب کرد اما اتهامات یک عقبگرد دموکراسی است.

‘د Offshorization’

پوتین قبلا اعلام کرد اقدامات لازم برای دریافت بیشتر کنترل دولت بر offshores و پس از آن ملت و نخبگان است.

او گذاشته ایده خود را از “د-offshorization” اقتصاد روسیه در ماه دسامبر سال 2012 دولت-از-این-ملت بیان و به زودی ممنوع مقامات دولتی از داشتن دارایی در خارج از کشور.

او بعدها مورد نیاز تمام مقیم مالیات دهندگان به خود را اعلام حساب های دریایی و پرداخت 13 درصد است که درآمد یک سیاست در خط با بسیاری از کشورهای غربی اما یکی لرزاند که خود نخبگان است.

با توجه به یک مطالعه حدود 300 بالا خالص ارزش روسها انجام شده توسط مسکو بر اساس قانون شرکت anshul jain, Puginsky, Afanasiev و شرکای نزدیک به نیمی از ملت را افراد ثروتمند به روسی مالیات اقامت و یا دارایی های منتقل شده به بستگان خارجی با اقامت به جای به نوبه خود بیش از اطلاعات در مورد دارایی های دریایی به این کشور مقامات مالیاتی.

شهروندان روسیه می تواند در اجتناب از مالیات محلی ساکنان با صرف کمتر از 183 روز در داخل کشور است. در تلاش برای مبارزه با این عمل وزارت مالیه در اواخر سال گذشته ارائه یک لایحه به مجلس دوما که یک فرد مالیات resident اگر آنها صرف فقط نصف آن زمان در روسیه و 91 روز.

به طور جداگانه لایحه ای برای پایان دادن به مالیات بر تخت و افزایش بار بر روی کسانی که روس ها درآمد 24 میلیون روبل در یک ماه ($300,000) به 18 درصد بود با سرعت گلوله را در پارلمان در ماه دسامبر پس از نزدیک به دو سال از بحث است.

As the former head of Russia's taxation service, new Prime Minister Mikhail Mishustin could be well suited to oversee implementation of the new taxes. (file photo)


به عنوان رئیس سابق روسیه مالیات خدمات جدید نخست وزیر میخائیل Mishustin می تواند به خوبی مناسب برای نظارت بر اجرای این مالیات جدید است. (عکس)

روسیه ثروتمند است یک لابی قوی بال در دوما است که مسدود مشابه اسکناس در مراحل اولیه تحلیلگران گفته اند.

پوتین آدرس عمومی به معنی دوما — که در آن کرملین کنترل روسیه متحد حزب دارای اکثریت بزرگ — تقریبا قطعی به تصویب افزایش مالیات بر دریایی پرداخت.

Isaak Bekker یک مشاور مالی برای FCP مدیریت مالی و فوربس روسیه کمک نویس نوشت: در ماه نوامبر که مالیات در این کشور ثروتمند “ممکن است به زودی به طور چشمگیری تغییر” اشاره کرد که روسیه تا به حال دوم بالاترین غلظت از ثروت پس از تایلند با توجه به یک سال 2018 گزارش کردیت سوئیس. آن گفت: 10 درصد از جمعیت روسیه متعلق به 82 درصد از ثروت خود را.

خطر سیاسی-و یا پاداش ؟

Bekker پیش بینی سیاست داخلی به جای بودجه نیاز خواهد بود که راننده اصلی برای اعمال بیشتر بار مالیات بر ثروتمندان. افزایش مالیات بر ثروتمندان می تواند نقش یک “ایده ملی,” او گفت که روسیه سر به انتخابات مجلس در سال 2021 و انتخابات ریاست جمهوری در سال 2024 که در آن پوتین به احتمال زیاد قادر به دنبال یک پنجم ترم با توجه به اصلاحات قانون اساسی او این است که هل دادن از طریق.

او گفت: به طور موثر در این راستا این مالیات بر درآمد باید صرف در یک “قابل مشاهده” راه و نه سقوط به بودجه عمومی همان چیزی است که پوتین توصیه می شود.

Damon m. wilson یک اقتصاددان در اقتصاد آکسفورد در لندن گفت: پوتین ممکن است با استفاده از coronavirus بحران برای پیشبرد روند de-offshorization او شروع سال پیش.

و هر چند پوتین در حال حاضر ساخت آن را بیشتر جذاب برای ثروتمند به نگه داشتن پول خود را در داخل روسیه با مالیات بالاتر بر روی دریایی پرداخت m. wilson گفت: آن را نمی خواهد بود آسان فروش با توجه به این ملت ضعیف حکومت قانون است.

“احساس من این است که نرخ مالیات نیست و تنها به همین دلیل تجار روسی را پول دریایی. این یک خطر از دست دادن تمام یا بخشی از آن را اگر به سمت چپ در روسیه در مورد کسب و کار شما می شود مصادره شده,” او گفت:.

روسیه ملي از یوکوس هنگامی که این کشور بزرگترین شرکت نفت با ارزش بازار است واضح ترین مثال از کسب و کار خلع ید از پوتین به قدرت رسید. بسیاری از کسب و کارهای کوچک در کشور غصب شده است و از صاحبان حق در طول سال با کمک از این کشور اجرای قانون است.

جدید نخست وزیر روسیه میخائیل Mishustin می تواند به خوبی مناسب برای نظارت بر اجرای این مالیات جدید است. او روسیه خدمات مالیاتی از سال 2010 تا زمانی که پوتین او را کابینه رئیس در ژانویه سال 2020 شده است و با اعتبار نوسازی سازمان و بهبود مجموعه است.

با اینحال, آن ممکن است یک کار آسان است.

“هنگامی که شما در حال تلاش برای رفتن پس از ثروتمند, شما به طور بالقوه می تواند آمار منافع خاص و سپس آن را می شود بسیار روی حیله و تزویر. چه مقدار از آنها قادر خواهد بود به جمع آوری نامشخص است” گفت: Ribakova.

حتی پس او گفت: صرف پیشنهاد نشستن به خوبی با بسیاری از شهروندان که مهم به نظر ثروتمند.

“این نسخهها کار میکند به زیبایی برای سیاسی پیام” Ribakova گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im