پوتین و اردوغان برای دیدار در مسکو در واکنش به سهولت سوریه تنش

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و ترکیه رجب طیب اردوغان به دیدار در مسکو به عنوان آنها به دنبال تنش های بیش از یک شعله ور شدن خشونت ها در سوریه که تهدید به غرق خود را در سازمان ملل به طور مستقیم درگیری های مسلحانه.

اردوغان گفت که او به دنبال متقاعد کردن پوتین به توافق سریع آتش بس در سوریه را در استان ادلب زمانی که رهبران دو دیدار در پایتخت روسیه در مارس 5.

در همین حال رویترز گزارش می دهد که روسیه شده است مسابقه ای برای تقویت حضور خود در سوریه قبل از مذاکرات با استناد به داده های پرواز و حمل و نقل حرکات در منطقه است.

تحریم هایش در ادلب در هفته های اخیر به ترکیه حمله علیه نیروهای بشار اسد یک متحد نزدیک روسیه است.

در فوریه 27, آنکارا, گزارش قتل 34 سرباز ترک در حمله هوایی سرزنش در سوریه است. که منجر به اقدامات تلافی جویانه و در مارس 1, ترکیه, کشته شدن 19 سربازان سوری در حملات هواپیماهای بدون سرنشین و شلیک دو دولت جنگنده.

ترکیه و روسیه — که برگشت طرف مخالف در این درگیری — اجتناب رویارویی مستقیم تا کنون, اما آخرین حوادث منجر شده بسیاری از ناظران ابراز نگرانی که ترکیه عضو ناتو و روسیه می تواند تبدیل شدن به درگیر در درگیری های مسلحانه.

اردوغان هفته گذشته خواستار آن شد که اروپا حمایت ترکیه تلاش های خود در سوریه و در حالی که او را وادار یک مهاجر جدید بحران با باز کردن در مرز ترکیه با یونان به پناهندگان و مهاجران.

پیش از مذاکرات در مسکو اظهار داشت که در مارس 4 که او امیدوار است که “وجود خواهد داشت یک آتش بس به سرعت تاسیس” در ادلب.

آنکارا می خواهد نیروهای اسد-که راه اندازی یک حمله در ادلب آخرین دژ شورشی در سوریه – به جلو و عقب در پشت خطوط توافق تحت 2018 مقابله با میانجیگری مسکو.

اما این مذاکرات با پوتین آسان نخواهد بود. اردوغان در اواخر فوریه پوتین گفت که روسیه باید ایستاده کنار در سوریه به ترکیه اجازه مقابله با نیروهای دولتی سوریه به تنهایی.

اما مسکو که در حمایت از بشار اسد با مهم پشتیبانی هوایی در پنج سال گذشته گفت: دولت سوریه باید قادر به اعمال کنترل کامل بر کشور است که پاره شده است و جنگ داخلی پس از سال 2011 است.

سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov گفت که رهبران دو کشور را مورد بحث بحران و بالقوه “اقدامات مشترک” برای خنثی کردن آن است.

کارشناسان می گویند پوتین است و نه به دنبال مبارزه مسلحانه با ترکیه اما که آن نیز بعید است به پایین.

“پیروزی در سوریه تبدیل به یک ماده از اعتبار برای روسیه — و برای پوتین شخصا” یوری Barmin خاورمیانه تحلیلگر در امور بین المللی شورای به خبرگزاری فرانسه گفت.

به طور جداگانه به رویترز گفت: یک تجزیه و تحلیل داده های پرواز و خبرنگاران’ نظارت بر حمل و نقل در تنگه بسفر در شمال غربی ترکیه نشان می دهد که روسیه شروع به افزایش نیروی دریایی و هوابرد تحویل به سوریه در فوریه 28 – روز سربازان ترکیه کشته شدند در ادلب حمله هوایی.

مهر گفت: وزارت دفاع روسیه بلافاصله پاسخ به یک درخواست برای نظر.

در همین حال واشنگتن ابراز پشتیبانی قوی برای ترکیه در آخرین flare-up.

پس از مارس حمله بر سربازان ایالات متحده گفت که “ما ایستاده ایم با ما متحد ناتو” و خواستار آن شد که سوریه و روسیه پایان خود را “نفرت” توهین آمیز در یمن است.

“ما به دنبال در گزینه های در مورد چگونه ما می تواند بهترین پشتیبانی ترکیه در این بحران” یک سخنگوی وزارت خارجه گفت: در آن زمان.

با گزارش توسط خبرگزاری رویترز و اینترفاکس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>