فشار عمومی نصب بر مقامات روسیه را به تجدید نظر سخت ‘شبکه’ مورد احکام

به سختی یک روز می رود بدون یک بیان جدید از حمایت روسیه برای هفت مرد بودند که با توجه خشن, زندان, جملات هفته گذشته در یک مورد است که بسیاری از ناظران در روسیه و خارج از کشور ادعا ساخته شد توسط سرویس امنیتی فدرال (FSB).

در فوریه 18, یک گروه از بیش از 200 انیماتورها با صدور نامه سرگشاده ای اعلام کرد “ما نمی توانیم بی تفاوت باقی می ماند به این واقعیت است که افراد جوان هستند که برای جرمی که مرتکب نشده بود.”

یک روز قبل از آن چند صد نفر از هنرمندان روسی, موزه کارگران و گالری داران سراسر کشور نیز با صدور نامه ای سرگشاده “با عصبانیت محکوم” محکومیت و به خصوص ادعای استفاده از شکنجه توسط محققان در این مورد. نامه ای خواستار محکومیت به پایین پرتاب شد و این مورد به طور گسترده ای شناخته شده به عنوان “شبکه” reinvestigated از ابتدا.

در فوریه 16, چند ده نفر از اعضای انجمن عمومی مستقل نظارت یک گروه از وکلا که نظارت بر اجرای قانون و زندانها با صدور بیانیه ای مشابه “خواستار یک هدف بررسی شکنجه در شبکه مورد است.”

این نامه اعتراض اکو همفکر طرح توسط دانشمندان.

همه این عکس العمل و بیشتر آمد و در هفته اول پس از یک دادگاه منطقه ای در استانی شهر پنزا در 10 فوریه محکوم هفت متهمان به زندان محکوم اعم از شش تا 18 سال پس از محکوم آنها متعلق به یک سازمان تروریستی و توطئه حملات با هدف بی ثبات کردن کشور است.

مورد شناخته شده بود به عنوان “شبکه” به این دلیل است که نام محققان تحمیل شده بر این گروه است که آنها ادعا کردند که در حال حاضر محکوم مظنون بودند; همه هفت مردان باید گفت که هیچ سازمان وجود داشته است.

بسیاری از مردان می گویند آنها مورد ضرب و شتم و در معرض برقی-شوک شکنجه برای اعتراف گرفتن. گروه های حقوق بشر و فعالان ادعا می کنند که در این مورد ساخته شد توسط دولت به ارسال یک سیگنال به اعضای جامعه که بیان دیدگاه های سیاسی که بر خلاف مواضع دولت است.

علاوه بر نامه های باز وجود داشته است یک شخص پيکت – تنها فرم اعتراض که مقامات روسیه ادعا نمی نیاز به کسب اجازه از دولت — در مسکو پنزا و در جای دیگر با هدف جلب توجه به این مورد است.

همچنین وجود داشته است تظاهرات های متعددی در شهرستانها در سراسر روسیه است. در فوریه 18, فعالان در ایرکوتسک در سیبری کاربردی برای کسب اجازه برای برگزاری تظاهرات در برابر شبکه محکومیت در تاریخ 1 مارس.

در فوریه 17, حداقل 13 کتابفروشی های مستقل در حداقل نه شهرستانها درهای بسته خود را برای یک روز اعتصاب در اعتراض به شبکه احکام. روز بعد پلیس در تولا بازدید Svidetel (شاهد) کتابفروشی و صاحب آن خواسته شده بود برای رفتن به یک ایستگاه پلیس به توضیح بدهد.

“من حاضر,” او گفت:, با توجه به رسانه های محلی گزارش. “من گفتم: من نمی خواهد بدون احضار نوشته شده.”

‘شیوه های تنبیهی’

زمانی که سرگئی Mironov مجلس و معاون رئیس حزب فقط روسیه صادر فوریه 17 بیانیه محکوم کردن “غم نظم” از موارد “تنبیهی شیوه اجرای قانون اندام در رابطه با خود شهروندان” تحلیلگر سیاسی Yekaterina Schulmann نوشت: در Facebook که واکنش های عمومی به اصطلاح شبکه مورد بوده است “شگفت انگیز” و “اقدام با شور و نشاط.”

“اگر این را نمی دهد یک فرصت برای [کسانی که در شبکه مورد] سپس آن را ممکن است کمک به [متهمان] در عظمت مورد” Schulmann نوشت: با اشاره به مداوم مورد مشابه که در آن هشت اتهام اعضای یک گروه جدید به نام عظمت متهم شده اند در مسکو با افراط گرایی است. که صورت گرفته انتقاد از فعالان که می گویند کل گروه بود نیش عملیات ایجاد شده توسط یک FSB عامل.

“نگه داشتن در ذهن شهروندان است که اعتصاب علیه اشتغال باید یک شخص و حروف باید جمعی” Schulmann نوشت.

در ماه های اخیر روسیه دیده می شود حداقل چند مورد که در آن مقامات ممکن است منتقل شده اند به عمل مشابه و گسترده ابراز نارضایتی. مواد مخدر اتهام روزنامه نگار ایوان Golunov بود کاهش یافته و در ماه ژوئن پس از یک اعتراض گسترده و اتهامات که این مورد تا به حال شده است به طور کامل جعل به مجازات او روزنامه نگاری است. چندین مقام عالی رتبه پلیس مسکو فرماندهان برکنار شد پس از این مورد که دادستان باید پس از عذرخواهی کرد.

Russian student and blogger Yegor Zhukov (file photo)


دانشجو و وبلاگ نویس Yegor Zhukov (عکس)

در ماه دسامبر به مسکو دانشجو و وبلاگ نویس Yegor Zhukov داده شد و سه سال به حالت تعلیق حکم ظاهرا “تحریک افراط گرایی آنلاین نیست.” این حکم پس از یک ماه به طول مبارزات انتخاباتی خواستار آزادی او و با وجود درخواست از دادستان که او بود با توجه به شرایط سخت زندان.

“واقعیت این است که من اینجا هستم در حال حاضر…است با تشکر از شما” Zhukov گفت: هواداران پس از آزادی. “این پیروزی خود را.”

در ماه سپتامبر در شهر مسکو دادگاه کاهش می یابد بازیگر پاول Ustinov این جمله ظاهرا حمله یک افسر اجرای قانون از 3 1/2 سال زندان برای یک سال به حالت تعلیق مدت است. این تصمیم نیز به دنبال قابل اعتراض عمومی از جمله از متعدد برجسته فرهنگی و هنری چهره های.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور گفت: بارها و بارها که او نمی تواند دخالت در دادگاه که دادگاه به طور گسترده ای در نظر گرفته به عدم استقلال و حقوق گروه و دولت مخالفان ادعا می کنند که نتیجه بسیاری از موارد بالا مشخصات تصمیم گرفته است در کرملین.

در فوریه 18, سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov گفت که پوتین تا به حال مطلع شده است مورد اعتراض عمومی بر روی شبکه مورد. Peskov اشاره کرد که هنوز هم وجود دارد چند مرحله تجدید نظر باقی مانده در مورد و مردم خواست تا به “منتظر نتایج حاصل از تجدید نظر.”

نوشته شده توسط RFE/RL خبرنگار ارشد رابرت Coalson بر اساس گزارش RFE/RL خدمات خبرنگار ماریا Chyornova

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>