دادستان به دنبال سفت جمله برای روزنامه نگار روسی برای توجیه تروریسم’

پسکوف روسیه — دادستان در غرب روسیه در شهر پسکوف خواسته است دادگاه به حکم روزنامه نگار سوتلانا Prokopyeva به شش سال زندان برای “توجیه تروریسم” در تفسیر او نوشت که مرتبط با یک بمب گذاری انتحاری در این کشور سیاسی.

دادستان همچنین خواسته دوم غربی منطقه دادگاه نظامی در جولای 3 به نوار Prokopyeva از روزنامه نگاری فعالیت برای چهار سال است. به اتهام حمل یک جمله حداکثر تا هفت سال در زندان است.

Prokopyeva یک مستقل از عوامل به RFE/RL را سرویس و نگهداری بی گناهی او در طول محاکمه و توصیف مورد به عنوان تلاش برای “ترور آزادی بیان” در روسیه است.

Prokopyeva شد متهم در ارتباط با تفسیر او نوشت: در ماه نوامبر 2018 منتشر شده توسط پسکوف وابسته Ekho Moskvy رادیو. در متن مورد بحث بمب گذاری در خارج از سرویس امنیتی فدرال (FSB) دفاتر در شمال شهر آرخانگلسک.

رسانه های روسی گزارش داده اند که مشکوک به بمب افکن که در این انفجار به حال نوشته شده اظهارات در رسانه های اجتماعی متهم FSB از دستکاری با پرونده های جنایی.

در تفسیر Prokopyeva مرتبط نوجوان اظهارات به فضای سیاسی تحت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور. او پیشنهاد کرد که فعالیت سیاسی در این کشور به شدت محدود منجر مردم را به ناامیدی.

“ما نگران است که روسیه را انتخاب کنید به حرکت می کند به طوری بی رحمانه در مقابل به شدت به رسمیت شناخته شده و مستقل روزنامه نگار بود که در انجام مخالف آنچه دادستان ادعا,” RFE/RL اقدام رئیس جمهور دیزی Sindelar در بیانیه ای گفت در جولای 3.

“سوتلانا تفسیر شد تلاش برای توضیح یک تراژدی; تصویر از کلمات او به عنوان “توجیه تروریسم’ عمدی و با انگیزه های سیاسی اعوجاج با هدف خاموش کردن صدای او صدای انتقادی و به یاد می آورد بدترین نشان می دهد محاکمه یکی از روسیه تاریک ترین دوره های,” او اضافه شده است.

دیده بان حقوق بشر به نام Prokopyeva را تعقیب نقض آزادی بیان “اما نه فقط او.”

“آن را می فرستد و در عین حال یکی دیگر از خنک کننده پیام است که در روسیه بالا بردن سوالات ناراحت کننده می تواند پیامدهای شدید — درس مقامات شده اند به رسانه ها برای سال” نیویورک-بر اساس حقوق گروه گفت.

این مورد نیز کشیده انتقاد از سازمان امنیت و همکاری در اروپا, رسانه ها و گروه های مدافع حقوق بشر مانند سازمان گزارشگران بدون مرز به روزنامه نگاران و فدراسیون اروپایی از روزنامه نگاران.

این کلونی بنیاد عدالت و حقوق بشر ناظر بر تاسیس شده توسط ستاره هالیوود, جورج کلونی و همسر لبنانی-انگلیسی وکیل امل کلونی گفت: در ماه گذشته که از آن خواهد شد نظارت Prokopyeva را محاکمه قانونی بودن آن.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de