قیمت های آتی نفت در آوریل 20 آغشته به قلمرو منفی برای اولین بار به عنوان اقتصادی خرید اینترنتی از بیماری همه گیر کوروناویروس چپ معامله گران از جان گذشته برای جلوگیری از تحویل فیزیکی نفت خام است.

ایالات متحده معیار وست تگزاس اینترمدیت برای مارس به پایان رسید تحویل معاملات در منفی $37.63 در هر بشکه پیش از مارس 21 بستن قراردادهای سلف.

ژوئن قرارداد هنوز بالاتر از $21 در هر بشکه رسید.

در همین حال قیمت نفت خام برنت که معیار مورد استفاده در اروپا و سایر نقاط جهان پایین بود تقریبا 9 درصد در کمتر از 26 دلار در هر بشکه رسید.

سقوط جهانی قیمت نفت است و با توجه به جریان گسترده رکود اقتصادی ناشی از دولتها اعمال محدودیت در کسب و کار و افراد در تلاش برای محدود کردن گسترش از coronavirus.

همچنین همزمان با افزایش منابع عمده تولید کننده نفت کشور رخ داده است که پس از روسیه و اوپک شکست خورده در مارس به توافق در یک معامله به کاهش تولید باعث یک جنگ قیمت.

روسیه و عربستان سعودی — بزرگترین تولید کننده نفت — بعد معکوس دوره و توافق برای محدود کردن برخی از پمپاژ اما این که انجام شده است برای توقف کاهش قیمت ها است.

این سقوط قیمت را آغاز کرده است به نگرانی دولت است که تکیه بر درآمدهای حاصل از صادرات نفت و گاز. که شامل هر دو روسیه و عربستان سعودی به عنوان به خوبی به عنوان ونزوئلا و ایران است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه AP بی بی سی و رادیو فردا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de