شوخی نوشته های گمراه مستقیم دولت برای پرداخت Coronavirus

سریع نگاهی به

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت پیشنهاد کرده است یک برنامه به ارائه پرداخت های مستقیم به برخی از شهروندان ایالات متحده در آغاز مارس 6, به بلانت اقتصادی تاثیر coronavirus. اما یک شوخی پست گردش در Facebook به دروغ می گوید که دولت از ارسال چک هر هفته و فرم ادعا می کنند در حال حاضر در دسترس است.


داستان کامل

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به تازگی اعلام کرد قصد دارد برای $1 تریلیون اضطراری بسته محرک برای کاهش فشار اقتصادی ناشی از این بیماری همه گیر کوروناویروس. با توجه به پیشنهاد وزارت خزانه داری بودجه شامل وام به شرکت های هواپیمایی و کسب و کارهای کوچک و همچنین پرداخت های مستقیم به افراد است.

این پیشنهاد آمده است که این فرد پرداخت خواهد آمد در دو دور و در مجموع “250 میلیارد دلار صادر می شود آغاز آوریل 6” و “250 میلیارد دلار صادر می شود آغاز مارس 18.” هر پرداخت به افراد “خواهد بود ثابت و محکم بر اساس سطح درآمد و اندازه خانواده.”

در مارس 19, خزانه داری, منشی, Steven Mnuchin گفت: بزرگسالان را در ابتدا دریافت 1000 $و کودکان $500 در عرض سه هفته و یک دوم پرداخت همان میزان در شش هفته اگر اقتصادی اختلال همچنان ادامه دارد.

اطلاعات بیشتر در مورد این پرداخت نشده نهایی و قانون هنوز هم نیاز به تدوین و تصویب شده توسط کنگره است.

اما یک سری از ویروسی Facebook پست به اشتباه ادعا می کنند که دولت با ارسال صدها هزار دلار در هر هفته برای هر شهروند ایالات متحده “شروع از” یا مارس 16 یا 17 مارس بسته به پست.

همه ما شهروندان حق دارند به $700 دلار در هر هفته به ماندن در خانه برای جلوگیری از گسترش COVID-19 رمان Coronavirus شروع از 17 مارس سال 2020″ متحده یک پست به دست آورد که بیش از 5000 سهام. “دولت کمک مالی پرداخت برای همه در دسترس است بدون توجه به وضعيت اشتغال.”

پست همراه “اخبار” بصری شامل یک لینک است که ظاهرا اجازه می دهد تا مردم را به “ادعا” پول خود را. لینک منجر به یک عکس از یک گوریل با آن انگشت وسط بالا — آشکار است که پست یک شوخی است. از همین تصویر استفاده می شد به عنوان یک شوخی در یکی دیگر از سری از نوشته های گمراه کننده در مورد محل کار و تعطیلی مدرسه به خاطر coronavirus که ما گزارش در اوایل ماه مارس.

بسیاری از نظر درک است که پست های اخیر نیست دقیق. اما با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت پیشنهاد به طور مستقیم پرداخت در آینده این مهم به مرتب کردن بر اساس واقعیت از داستان است.

وزارت خزانه داری پیشنهاد آمده است که وجود خواهد داشت دو پرداخت نمی هفتگی چک شروع در تاریخ 6 آوریل و مارس 18. آن را با جزئیات نیست چقدر پول در هر فردی را دریافت خواهد کرد بیان کرد که تنها مقدار مشخص خواهد شد در بخش “درآمد سطح و اندازه خانواده.”

در 19 مارس در مصاحبه با “صبح با ماریا” در فاکس کسب و کار Mnuchin را ارائه مقدار دلار برای هر یک از آن پرداخت تا به 1000 دلار برای بزرگسالان و 500 دلار برای هر کودک — اما این موضوع به مذاکرات با کنگره قبل از آن می توانید تبدیل شدن به قانون است.

یک روز پیش رهبر اقلیت سنا چاک شومر گفت: در یک طبقه سخنرانی که “تنها $1,000 بررسی” کافی نیست.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

طبخ نانسی و بن سفید. “اورژانس محرک به اوج بالاتر از $1 تریلیون.” سیاسی. 17 Mar سال 2020 است.

Fichera Angelo. “Coronavirus شوخی دروغ می گوید از محل کار از تعطیلی مدرسه.” FactCheck.org. 5 Mar سال 2020 است.

Henney, مگان. “Mnuchin می گوید کاخ سفید کار به ارسال 1000 $در چک برای اکثر آمریکایی ها در عرض 3 هفته.” فاکس کسب و کار. 19 Mar سال 2020 است.

“Mnuchin: Coronavirus نابود خواهد شد و اقتصاد خواهد آمد خروشان به عقب.” فاکس کسب و کار. 19 Mar سال 2020 است.

Restuccia, اندرو, اندرو Duehren و لیندسی عاقلانه. “آمریکا به دنبال ارسال چک به آمریکایی ها به عنوان بخشی از بسته محرک.” وال استریت ژورنال. 17 Mar سال 2020 است.

“شومر طبقه اظهارات فوری نیاز به تصویب قوانین به آدرس Coronavirus شیوع و تاثیر بر سلامت از آمریکایی ها و اقتصاد است.” حزب دموکرات وب سایت. 19 Mar سال 2020 است.

“مرحله 3 پیشنهاد.” وزارت خزانه داری. دیده, 18 Mar سال 2020 است.

ورنر اریک جف استین و مایک DeBonis. “کاخ سفید از رایزنی های فوری برای پرداخت پول نقد به آمریکایی ها به عنوان بخشی از coronavirus بسته محرک.” واشنگتن پست. 17 Mar سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im