شهردار پراگ تایید کرده است پلیس در حال نگهبانی او در سراسر ساعت بعد از چک مجله خبری گزارش داد که او و یکی دیگر از پراگ رسمی شد و به احتمال زیاد هدف از مسمومیت با طرح.

شهردار رو به zdeněk Hrib گفت: روسیه Ekho Moskvy در 27 آوریل که پلیس او را تحت حفاظت در هفته پیش پس از شناسایی یک تهدید در او به کارگردانی. او ارائه جزئیات بیشتر.

نظرات خود را پس از چک هفتگی Respekt گزارش Hrib و پراگ منطقه 6 شهردار اندرو کلار تا به حال شده است به طور خاص با هوش برای مسمومیت با سم مرگبار.

Respekt, نقل قول, unnamed منابع امنیتی عنوان کرد و گفت یک مشکوک افسر اطلاعاتی روس وارد پایتخت چک سه هفته پیش در یک گذرنامه دیپلماتیک و با یک چمدان حاوی ricin درست.

Hrib هم زده خشم در مسکو برای حمایت از تصمیم به تغییر نام این میدان در مقابل سفارت روسیه در پراگ پس از کشته منتقد کرملین بوریس نمتسوف ،

کلار انتقاد قرار گرفته بود توسط کرملین اخیر حذف در آن منطقه از یک مجسمه دوران شوروی مارشال.

حوادث افزایش تنش بین پراگ و مسکو و سوخت حدس و گمان است که روسیه ممکن است در پشت یک موج اخیر حملات سایبری در جمهوری چک در وزارت بهداشت و درمان وزارت کشور و بیمارستان و پراگ فرودگاه بین المللی.

شده است وجود دارد هیچ نظر رسمی از سوی مقامات ادعا شده در مورد مسمومیت با طرح.

یک پلیس چک سخنگوی Jiri Danek گفت: RFE/RL که پراگ اداره پلیس بود و نه دست زدن به مورد.

سخنگوی مرکز ملی مبارزه با جرم و جنایت سازمان یافته NCOZ حاضر به اظهار نظر.

“ما تقسیم خواهد شد و نه تایید اطلاعات است که شایع شده است در رسانه ها” NCOZ سخنگوی Jaroslav Ibehej گفت: RFE/RL در پاسخ ایمیل.

دیمیتری Peskov سخنگوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به نام اتهام “جعلی است.”

“ما نمی دانیم که هر چیزی در همه در مورد این تحقیقات گفت:” در 27 آوریل. “ما نمی دانیم که آیا بررسی است. به نظر می رسد در عین حال یکی دیگر از canard.”

در مصاحبه با Ekho Moskvy, Hrib گفت: “این بسیار مهم است برای من به باور من اگر چه آن را به معنی خطر برای زندگی من است.”

“پلیس حفاظت بود به سادگی به من داده توسط پلیس چک,” او اضافه شده است. “توسط خود تصمیم من قادر به اظهار نظر در مورد دلایل.”

یک سخنگوی Hrib ویتامین Hofman گفت: RFE/RL معلوم نیست چه مدت پلیس حفاظت از گذشته خواهد بود.

“من نمی ترسم برای زندگی من’

Hofman همچنین گفت Hrib به تازگی یک شکایت پلیس پس از نگرانی های او بود که “من کاین” با افراد ناشناس نزدیک خانه اش.

Hofman گفت: معلوم بود که آیا وسیله حوادث مربوط به اتهام مسمومیت طرح.

کلار بعد از تایید به چک رسانه ای است که او نیز تحت حفاظت پلیس اگر چه او کاهش یافته است به افشای جزئیات.

“من نمی ترسم برای زندگی من است. من می ترسم برای این جمهوری که به لطف به یک بازی کاملا بی کفایت دولت کشیده و از طریق گرد و غبار است و اجازه می دهد یک کشور خارجی به انجام آنچه در آن خشنود” کلار گفت idnes.cz.

با توجه به Respekt گزارش صادر شده در مارس 26, مشکوک اطلاعاتی روسیه عامل بود و توسط یک دیپلماتیک خودرو گرفته و به سفارت روسیه ترکیب در پراگ زمانی که او وارد پایتخت چک.

همچنین گفت: فردی وارد جمهوری چک در زمانی که دیگر مشکوک افسران اطلاعاتی روسیه در حال اعزام به دیگر unnamed مقصد اروپا. آن فاش نشد جزئیات بیشتری از این ادعا.

کلار مورد حمله قرار گرفت توسط کرملین پس از منطقه خود در مارس 3 حذف مجسمه مارشال ایوان Konev که چراغ قرمز نیروهای ارتش در طول جنگ جهانی دوم که سوار سربازان نازی از بسیاری از چکسلواکی. مسکو به نام جنجالی مجسمه را تخریب توهین و تلاش برای بازنویسی تاریخ است.

روابط بین پراگ و مسکو نیز soured بیش از یک چک تصمیم به تغییر نام این میدان که در آن سفارت روسیه واقع شده است و یک تصمیم و حمایت Hrib.

تماشا کنید: اتحاد جماهیر شوروی مارشال مجسمه نشان می دهد به یاد ماندنی شکاف در جامعه

دو ماه پیش در پراگ مقامات اختصاص داده شده برگ مربع در مقابل سفارت پیچیده به ایران معاون نخست وزیر روسیه پوتین بود که به ضرب گلوله در فوریه 2015, متر دور از کرملین دیوار. او صریح منتقد پوتین.

سفارت روسیه در پراگ در هفته گذشته گفت: آن را نمی خواهد با استفاده از آدرس آن در میدان, اما به جای استفاده از یک آدرس در یک خیابان مجاور برای مکاتبات.

که ممکن است پس گیری چک, مقامات مظنون روسی هکرها ممکن است در پشت یک موج اخیر حملات سایبری.

در اوایل این ماه, چک, مقامات گفت: اطلاعات-فناوری اطلاعات (IT) سیستم های در پراگ فرودگاه بین المللی, چندین بیمارستان و وزارت بهداشت هدف قرار گرفتند در این حملات که موجب خشم و انزجار در پراگ — و واشنگتن نیز هست.

در آوریل 22, چک, وزارت کشور گفت: این سیستم نیز هدف قرار دادند در این حملات که همه آنها خنثی شد و قبل از هشدارهای کشور cybersecurity ناظر از انتظار حملات سایبری در زیرساخت های حیاتی.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در مارس 17, ابراز نگرانی از حوادث گفت: هر کسی که درگیر چنین فعالیت هایی باید “انتظار عواقب.” او گفت که این حملات به خصوص کسانی که هدف قرار دادن تجهیزات پزشکی به خصوص نگران کننده با توجه به زمان جهانی coronavirus بحران است.

سفارت روسیه در پراگ در تاریخ 17 آوریل هرگونه روسیه در پیوند به حملات اگر چه چک مقامات را ساخته اند هیچ گونه اتهام.

چک cybersecurity watchdog NUKIB گفت: حملات تصور می شد به کار “جدی و پیشرفته دشمن” اگر چه آن را نام هر کشور است.

چک, امنیت اینترنت, به گفته کارشناسان برخی از نرم افزارهای مخرب مورد استفاده در این حملات بود ، برخی از این آدرس منجر به چین و همچنین.

چک مقامات امنیتی باید تلقی روسیه و چین به عنوان نما بزرگترین cyberthreat به جمهوری چک.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de