قدرتمند Oligarch که فرار کرد مولداوی در سال گذشته به دنبال پناهندگی سیاسی در ایالات متحده

ولاد Plahotniuc قدرتمند مولداوی oligarch که فرار کرد کشور خود در سال گذشته میان دولت لرزش به دنبال پناهندگی سیاسی در ایالات متحده, اما درخواست او رد شد با توجه به طرح دعوی در دادگاه واصل آمریکا در دادگاه فدرال.

در ماه ژانویه چهار ماه پس از ساخت برنامه خود Plahotniuc تا به حال خود را در آمریکا لغو ویزا بعد از وزیر امور خارجه مایک Pompeo اعلام کرد که خود را “فاسد اقدامات تضعیف حاکمیت قانون و به شدت به خطر بیافتد استقلال نهادهای دموکراتیک در مولدووا.”

Plahotniuc شکایت در ایالات متحده دادگاه منطقه شرق نیویورک یک ماه پس از ممنوعیت صدور ویزا اعلام شد تصریح می کند که این ممنوعیت او را محروم “از دادرسی در انتظار پناهندگی رسیدگی و در نتیجه مکان زندگی خود و آزادی در معرض خطر است.”

وحی از کت و شلوار بودند و آخرین فصل از این سیم پیچ روایت از Plahotniuc که یکی از ثروتمندترین مردان در مولدووا.

دیرین پشت صحنه قدرت کارگزار Plahotniuc فرار مولداوی در ماه ژوئن 2019 پس از تحت فشار قرار دادند از مجلس به عنوان بخشی از یک دولت لرزش تا میانجیگری توسط روسیه و ایالات متحده آمریکا و دیگر شرکای اروپایی.

او کاهش یافته و از نظر بعد از آن گزارش سفر تحت یک یا چند فرض نام و جایگزین گذرنامه. با توجه به طرح دعوی در دادگاه Plahotniuc وارد ایالات متحده روز بعد از او فرار کرد مولدووا.

پول گم شده

Plahotniuc شده است مربوط به ناپدید شدن بیش از 1 میلیارد دلار — در مجموع نزدیک به یک هشتم از مولدووا محصول ناخالص داخلی — از کشور, بزرگترین بانک بین سالهای 2012 و 2014. یک نخست وزیر سابق ولاد Filat پیدا شد به جرم فساد مربوط به سرقت بود اما در اوایل منتشر شده در دسامبر 2019.

این brazenness از بانک سرقت و ادراک است که کسانی که در پشت آن نشده اند برگزار می شود به حساب خشمگین و سرخورده بسیاری از مولداوی.

اعلام کرد که ایالات متحده تحمیل ممنوعیت ویزا در Plahotniuc و خانواده اش در ملاقات با برخی از رضایت در میان ضد فساد فعالان در مولداوی که تلاش برای ریشه کن کردن این کشور بومی پیوند.

اما در ماه مارس, RFE/RL گزارش داد که Plahotniuc بود در واقع زندگی در ایالات متحده در زمان ویزا ممنوع اعلام شد و تا به حال دیده شده است چندین بار در میامی. که پرسش از چگونگی و زمانی که در واقع او وارد کشور و همچنین شرایطی که تحت آن ممنوعیت صدور ویزا تحمیل شد.

مولداوی مقامات از جمله رئیس جمهور ایگور Dodon قبلا اشاره کرده که Plahotniuc بود در ایالات متحده است.

طرح دعوی در دادگاه مطرح بوده است مهر و موم در دادگاه فدرال. یک نسخه به بیرون درز شد, اما و آنلاین منتشر شده در ژوئن 11 توسط یک مولداوی نماینده مجلس از Dodon را حزب سوسیالیست.

RFE/RL نمی تواند به طور مستقل تایید صحت دعوی در دادگاه. این سیستم تشکیل پرونده برای دادگاه ایالات متحده نشان می دهد که پرونده برای مهر و موم مورد نیاز همان فایل تعداد نشان داده شده در این سند به بیرون درز.

این نماینده مجلس بوگدان Tirdea حاضر به اظهار نظر در هنگام تماس با RFE/RL.

‘بررسی قضایی’

نیویورک وکیل به نمایندگی از Plahotniuc بلافاصله پاسخ به تلفن و پیام های ایمیل از RFE/RL. یک نماینده برای Plahotniuc در کیشینف کاهش یافته است به نظر.

طرح دعوی در دادگاه می گوید که Plahotniuc وارد ایالات متحده در 15 ژوئن 2019 بعد از او فرار کرد مولدووا. آن گفت: اعمال او برای پناهندگی سیاسی سه ماه بعد در ماه سپتامبر.

اما در ژانویه 10, مهاجرت آمریکا, مقامات مطلع از او است که او پناهندگی رد شده بود. پنج روز بعد وزارت امور خارجه اعلام کرد ممنوعیت صدور ویزا.

در ماه مارس سفارت آمریکا در کیشینف گفت که Plahotniuc شد در روند اخراج از ایالات متحده است.

“ما درک می کنیم که ولادیمیر Plahotniuc در حال حاضر در ایالات متحده, اما در حال حاضر اداری در رسیدگی به حذف,” سفارت ایالات متحده در کیشینف در بیانیه ای گفت: در 19 مارس ،

“چنین اقدامات از جمله نماز راههای بررسی قضایی اغلب می تواند زمان قابل توجهی” آن اضافه شده است.

همانطور که از ژوئن 11, معلوم بود که این روند بود. یک سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده کاهش یافته است به نظر با استناد به جریان دادخواهی و مراجعه کننده سوال در مورد برنامه های کاربردی پناهندگی به ایالات متحده گمرک و مهاجرت.

در طرح دعوی در دادگاه Plahotniuc ادعا کرد او شده است هدف از چندین سوء قصد. او همچنین گفت که او تا به حال یک “نشان داد سابقه مبارزه با فساد تلاش” و که او تا به حال به دنبال کاهش نفوذ روسیه بر این کشور و نظام سیاسی.

“روسیه را دریغ نکنید برای ترور او در هر نقطه در اروپا به عنوان آنها به دنبال رسیدن به جغرافیای سیاسی تسلط در سراسر اتحاد جماهیر شوروی,” کت و شلوار متحده است.

بر اساس گزارش توسط مایک Eckel در پراگ و لیلیانا Barbarosie در کیشیناو

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net