پتانسیل بودجه اتحادیه اروپا کاهش تهدید کالینینگراد حمل و نقل

بروکسل — یک برنامه بودجه اتحادیه اروپا اجازه می دهد شهروندان از روسیه در کالینینگراد محاصره به صلیب لیتوانی توسط راه آهن یا جاده برای رسیدن به بقیه از روسیه است در معرض خطر به عنوان رهبران اتحادیه اروپا دیدار در بروکسل در فوریه 20-21 به مذاکره بلوک بعدی multiannual بودجه.

این برنامه به نام کالینینگراد حمل و نقل طرح اجازه می دهد تا شهروندان روسیه به هموار حمل و نقل به و از کالینینگراد از دیگر نقاط روسیه از طریق لیتوانی.

آن آغاز شده و در اواسط سال 2003 از یک سال قبل از بالتیک دولت و شوروی سابق در جمهوری تبدیل به یک عضو اتحادیه اروپا.

این برنامه که در آن ویلنیوس مسائل ویژه جاده و راه آهن حمل و نقل اسناد به روس ها تا کنون اجرا بدون هر گونه اتصالات اصلی و مجاز به طور متوسط 400,000 روسها سالانه به سفر به و از روسیه و دریای بالتیک تحت محاصره.


اما مقامات اتحادیه اروپا آشنا با بودجه مذاکرات گفته اند RFE/RL تحت شرط ناشناس ماندن گفت که بودجه فعلی پیشنهاد می تواند باعث اختلالات عمده.

کمیسیون اروپا (EC) پیشنهاد برای 2021-2027 بودجه earmarks 139 میلیون یورو (150 میلیون دلار) برای این برنامه از 157 میلیون یورو ($169 میلیون دلار) از گذشته هفت سال است.

یک پیشنهاد اخیر توسط رئیس شورای اروپا چارلز میشل است که عمل به عنوان یک طرح برای مذاکرات میان رهبران در بروکسل جلسه نیز نشان می دهد حفظ همان مقدار به عنوان کمیسیون اروپا.

مقامات کار با برنامه, با این حال تخمین می زنند که اتحادیه اروپا باید پرداخت 215 میلیون یورو ($232 میلیون دلار) به دلیل افزایش تعداد روس ها در حال استفاده از آن و توجه داشته باشید که این طرح در حال حاضر به آن معنا است که حمل و نقل برنامه باقی خواهد ماند عملیاتی برای تنها نه ماه از یک سال.

بسته شدن آن به صورت یک ماهه در هر سال یک گزینه است و می تواند منجر به چالش های قانونی از قابلیت حمل و نقل مندرج در معاهدات اتحادیه اروپا و همچنین لیتوانی الحاق به 27 کشور بلوک.

افزایش تنش?

نیز وجود دارد ترس است که بالقوه اختلال می تواند به افزایش تنش بین روسیه و اتحادیه اروپا, چیزی که سابق لیتوانیایی نخست وزیر و عضو فعلی پارلمان اروپا Andrius Kubilius گفت: RFE/RL.

“در حال حاضر چند مالی در چارچوب طرح EC و همچنین EC رئیس جمهور چارلز میشل به کاهش بودجه برای حمل و نقل به کالینینگراد می تواند کمک به اضافه تنش های سیاسی با روسیه اخلال” ادامه آن, او گفت:.

Kubilius ادامه داد: “ما می خواهیم هر دو شورا و کمیسیون به رها کردن وعده خود را برای عادی مردم روسیه.”

لیتوانیایی وزیر خارجه Linas Linkevicius همچنین هشدار داد از جنبه های امنیتی که خواست به اظهار نظر در این موضوع:

“از سال 2005 بیش از 6 میلیون روس ها بهره مند شده اند از اتحادیه اروپا-روسیه ویژه حمل و نقل طرح است که در عمل به طور کامل اجرا شده توسط لیتوانی با استفاده از لیتوانیایی نیروی انسانی لیتوانیایی امکانات زیربنایی ، این یک مسئله امنیتی است و اگر آن را همچنان با کمبود بودجه روبرو است آن را به عنوان در حال حاضر از آن خواهد شد کمک به بزرگتر تنش های سیاسی و امنیت اروپا را به خطر اندازد.”

یک EC سخنگو گفت: RFE/RL در یک نوشته پاسخ که “به پیشنهاد رئیس جمهور میشل یک مبنای خوبی برای شروع مذاکرات است. تمرکز تلاش های این کمیسیون باقی مانده در رسیدن به توافق. این لازم است برای اطمینان حاصل شود که برنامه های در حال بالا و در حال اجرا در 1 ژانویه تا سال 2021.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>