پتانسیل بلاروس ریاست جمهوری رقیب Remanded در بازداشت

مینسک-یک دادگاه در مینسک remanded در بازداشت بالقوه حریف بلاروس رئیس جمهور Alyaksandr لوکاشنکا به عنوان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد آنچه نامزدها اجازه داده می شود به اجرا در برابر قدرتمند در اوت 9, انتخابات ریاست جمهوری.

وکیل Dzmitry Layeuski گفت: در 30 ژوئن که مینسک منطقه مرکزی دادگاه تایید بازداشت پیش از محاکمه از مشتری خود را Viktar Babaryka که به اتهام جرائم مالی.

Babaryka و پسرش ادوارد دستگیر شدند در ژوئن 18 بعد از پلیس سوال آنها را در اتهام فرار از پرداخت مالیات و پولشویی در ارتباط با تحقیق و تفحص در روسیه متعلق به Belgazprombank که در آن بزرگان Babaryka کار را برای 20 سال است.

مقامات بلاروس در ژوئن 15 در زمان کنترل از بانک دستگیر شده و بیش از یک دوجین از مدیران ارشد به اتهام فرار از پرداخت مالیات و پول شویی.

Babaryka, 56 گفت: اقدامات صورت گرفته در برابر Belgazprombank شد بخشی از یک کمپین ارعاب انجام شده در “سیاسی سفارشات.”

پیش از آن در ماه ژوئن مخالفت با تظاهرات و تجمع در حمایت از نامزدان جذب هزاران نفر از مردم در سراسر بلاروس به عنوان استبدادی لوکاشنکا به دنبال یک ششم مدت است.

Babaryka افزایش یافته است در محبوبیت به عنوان رای نزدیک و مبارزات انتخاباتی خود گفته است که جمع آوری نزدیک به 435,000 امضا — بیش از چهار برابر مورد نیاز از 100.000 حداقل مورد نیاز برای دریافت در انتخابات.

اما کمیسیون مرکزی انتخابات (CEC) ادعا کرد که در تاریخ 30 ژوئن که Babaryka دریافت تنها 165,744 امضا یک روز پس از انتخابات مقامات رد ده ها هزار نفر از امضا او و دیگر نامزدهای اپوزیسیون جمع آوری کرده بود.

شش نامزد دیگر از جمله لوکاشنکا جمع آوری بیش از 100 ، 000 امضا به اجرا در مسابقه آن را گفت.

CEC گفت Valer Tsapkala سفیر سابق ایالات متحده و رئیس سابق تکنولوژی بالا انکوباتور در مینسک موفق به غلبه بر مانع پس از مبارزات انتخاباتی خود گفت: انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را رد کرد حداقل 38,000 امضا.

Tsapkala فرستاده شده 160,000 امضا برای ثبت نام و انتظار می رود که به درخواست تجدید نظر.

Svyatlana Tsikhanouskaya از محبوب بلاگر Syarhey Tsikhanouski به سختی آن را بیش از 100,000-امضای آستانه.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گفت: لوکاشنکا جمع آوری شده 1,939,572 امضا نزدیک به سه برابر بیشتر از دیگر پنج داوطلبان مجاز به اجرا در برابر او ترکیب شده است.

سرب-تا انتخابات مشخص شده است گسترش سرکوب و ارعاب تاکتیک در مخالفت.

چندین مخالفت فعالان و سیاستمداران و وبلاگ نویسان محکوم شدند به تا 15 روز در زندان و سپس برای شرکت در آنچه که مقامات به نام “unsanctioned تظاهرات.”

در ژوئن 29, سازمان عفو بین الملل گفت: آن را به رسمیت شناخته Babaryka و پسرش که سر پدرش ریاست جمهوری-انتخابات به عنوان زندانیان عقیدتی.

“زمان و نحوه دستگیری دخالت KDB و پنهان کاری های اطراف این مورد نشان می دهد که دادستان از Viktar و ادوارد Babaryka با انگیزه های سیاسی است. سازمان عفو بین الملل معتقد است که Viktar و ادوارد Babaryka در حال زندانیان عقیدتی و محاکمه صرفا به صورت مسالمت آمیز بیان نظرات سیاسی خود را. مقامات باید فورا و بدون قید و شرط آزادی آنها را” عفو بیانیه ای گفت:.

لندن-بر اساس حقوق گروه همچنین گفت که آن را به رسمیت می شناسد Tsikhanouski و هشت حامیان دستگیر و به اتهام اخلال در انتخابات به عنوان زندانیان عقیدتی.

در این بیانیه همچنین محکوم به بدرفتاری از دیگر فعالان سیاسی و روزنامه نگاران بازداشت بیش از خود را آشکارا بیان نظرات انتقاد از دولت بلاروس و لوکاشنکا.

لوکاشنکا که حکومت این کشور از 9.5 میلیون نفر از سال 1994 در حال حاضر در خدمت او پنجمین دوره ریاست جمهوری و اعلام کرد که او اجرا خواهد شد دوباره. بلاروس لغو محدودیت مدت ریاست جمهوری در سال 2004.

این کشور شده است هدف از آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم بیش از آن ضعیف حقوق بشر و عدم برگزاری انتخابات عادلانه اما بلاروس و غرب را به تازگی به دنبال ترمیم روابط به کاهش نفوذ روسیه در این کشور است.

با گزارش BelaPAN

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de