Pompeo تصریح تعهد به فشار برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo تمدید نذر خود را به استفاده از تمام ابزار موجود برای گسترش ممنوعیت معمولی فروش اسلحه به ایران فراتر از اکتبر.

Pompeo تصریح کرد نذر در بیانیه ای در 9 مه به علامت دو سال از سالگرد عقب نشینی ایالات متحده از برجسته 2015 هسته ای بین ایران و شش قدرت جهانی.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد انصراف ایالات متحده از معامله شناخته شده به عنوان طرح جامع اقدام مشترک (JCPOA) در تاریخ 8 مه 2018.

Pompeo گفت: پس از آن ایالات متحده ساخته شده است “قوی ترین تحریم ها در تاریخ و جلوگیری ایران از تامین بودجه و تجهیز تروریست ها با بسیاری از میلیاردها دلار است.”

او همچنین گفت: آمریکایی ها امن تر و خاورمیانه است که بیشتر صلح آمیز از آنها می شده اند اگر ایالات متحده تا به حال نه خارج از JCPOA و تصریح کرد طولانی ای است که ایالات متحده هرگز اجازه خواهد داد که ایران به سلاح هسته ای است.

Pompeo نیز اشاره به این هفته 75 سالگرد شکست آلمان نازی در جنگ جهانی دوم گفت: ایالات متحده و متحدان آن ایستاده بود با هم و سپس به خلاص شدن از شر جهان از نازی ها و نفرت ایدئولوژی.

“امروز ما یک قبر چالش برای صلح منطقه ای از دیگر رژیم سرکش و ما دوباره تماس بگیرید و از جامعه بین المللی برای پیوستن به ما برای جلوگیری جهان پیشرو کشور حامی سامی ستیزی” Pompeo گفت.

معامله ارائه شده برای تهران به محدود کردن برنامه هسته ای ایران در ازای لغو تحریم های بین المللی.

مغلوب ساختن پیشی جستن آن را به نام “معیوب در هسته خود” و پس از خروج از آن reimposed سخت تحریم که فلج اقتصاد ایران.

او گفت که او می خواهد برای وادار کردن ایران به مذاکره مجدد در مقابله با این استدلال که شرایط نمی شد به اندازه کافی دشوار برای جلوگیری ایران از توسعه سلاح های هسته ای و توافق محدودیت هایی را برای آن بالستیک-موشک های برنامه است.

ایران را رد کرده است و اصرار دارد که برنامه هسته ای آن صرفا برای غیر نظامی انرژی اهداف و به تدریج نورد تعهدات خود تحت توافق.

Pompeo برای اولین بار اعلام کرد در تاریخ 29 آوریل که واشنگتن در حال حاضر نیز می خواهد به گسترش سلاح های متعارف تحریم و گفت که او “امیدوار” شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهد طولانی محدودیت قبل از آن منقضی می شود.

حسن روحانی رییس جمهور واکنش نشان داد و با تهدید یک “خرد کردن پاسخ” اگر ایالات متحده همچنان کسانی که در تلاش است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de