Pompeo در ریاض برای مذاکرات انتظار می رود به تمرکز بر روی ایران

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در دیدار با عربستان سعودی رهبری در فوریه 20 برای مذاکرات انتظار می رود به تمرکز بر روی ایران — تلخ رقیب به هر دو ایالات متحده و عربستان سعودی است.

مقامات وزارت امور خارجه گفت که Pompeo که وارد ریاض در فوریه 19, است برای ملاقات با پادشاه اردن و پسرش قدرتمند تاج شاهزاده محمد بن سلمان به همراه وزیر امور خارجه فیصل بن فرحان.

“ما زمان زیادی را صرف صحبت کردن در مورد مسائل امنیتی با تهدید از جمهوری اسلامی ایران به ویژه در” Pompeo به خبرنگاران گفت: در سفر خود به پایتخت اتیوپی آدیس آبابا, قبل از سفر به عربستان سعودی است.

ریاض شده است یک متحد قوی واشنگتن در آن اختلافات با ایران است. مسلمان سنی عربستان سعودی در رقابت برای نفوذ در خاورمیانه با شیعیان به رهبری ایران است.

واشنگتن و تهران شده اند در مواجهه و آمده اند به جنگ باز پس رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بیرون کشیده از برجسته 2015 با تسلیت و شروع reimposing تحریم های مالی در ایران.

بالا دیپلمات های ایالات متحده گفت واشنگتن “آماده به صحبت در هر زمان” به تهران اما تاکید کرد که ایران باید “اساسا رفتار خود را تغییر دهید.”

بسیاری از قانونگذاران ایالات متحده از هر دو طرف خواسته اند که Pompeo به فشار ریاض بر چند بحث مهم است.

عربستان سعودی آمده است در صورت انتقاد شدید در غرب بیش از آن ویرانگر پنج سال جنگ در یمن بازداشت فعالان حقوق زنان و کشتار آمریکا-روزنامه نگار بر اساس جمال Khashoggi در کنسولگری عربستان در استانبول در سال 2018 است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه و رویترز

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

کفش اسپرت