Pompeo تماس کارشناس سازمان ملل را نتیجه گیری سلیمانی کشتن ‘جعلی’

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo تا به دفاع امریکا که به کشته شدن بالا ايراني, فرمانده, قاسم سلیمانی در عراق در اوایل سال جاری پس از یک کارشناس سازمان ملل متحد تلقی آن به عنوان “غیر قانونی.”

در بیانیه ای در جولای 9, Pompeo را رد کرده و نتیجه گیری از اگنس Callamard سازمان ملل متحد گزارشگر ویژه در فراقضایی خلاصه و یا اعدام های خودسرانه به عنوان “الکی.”

او گفت که ایالات متحده بوده است “شفاف” با توجه به قوانین بین المللی و اساس این اعتصاب با استناد به یک نامه آن را ارسال شده به شورای امنیت سازمان ملل توضیح داد که “این اعتصاب انجام شد در ورزش از ایالات متحده به حق ذاتي دفاع از خود.”

Callamard ارائه شده او یافته های قبلی در تاریخ 9 ژوئیه به شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو که در آن او گفت: ژانویه 3 حمله هواپیماهای بدون سرنشین در نزدیکی فرودگاه بغداد که به کشته شدن سلیمانی تشکیل یک “خودسرانه کشتار” که ایالات متحده آمریکا است که مسئول قوانین بین المللی حقوق بشر.

او گفت که ایالات متحده تا به حال ارائه شده خاص و شواهدی وجود دارد که نشان میدهد سلیمانی در حال برنامه ریزی یک حمله قریب الوقوع علیه منافع آمریکا به ویژه در عراق که برای اقدام فوری لازم بود و می توانست توجیه شده است.

اما Pompeo گفت: این حمله که به کشته شدن سلیمانی “بود که در پاسخ به یک سری از افزایش حمله مسلحانه در ماه قبل” توسط ایران.

او همچنین گفت: آن انجام شد برای جلوگیری ایران از راه اندازی یا حمایت از حملات بیشتر علیه ایالات متحده و یا منافع ایالات متحده انجام شد به تنزل قابلیت های نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سپاه پاسداران).

با توجه به ایالات متحده سلیمانی مسئول سازماندهی حملات به نیروهای آمریکایی در سال و در فرایند برنامه ریزی بیشتر حملات آمریکایی ها و متحدان آمریکا در منطقه است.

در تلافی ترور سلیمانی که در راس سپاه قدس ایران بالستیک-موشک اعتصاب در ژانویه 8 هدفمند پایگاه های آمریکا در عراق مسکن نیروهای ایالات متحده ترک برخی از 110 نیروهای ایالات متحده مبتلا به صدمات مغزی.

با توجه به Callamard ایران حملات تلافی جویانه نیز غیر قانونی.

ابو مهدی Muhandis رهبر ایران-حمایت Kataib حزب الله ارتش و معاون در عراق وزارت امور خارجه-تحریم واحدهای بسیج مردمی نیز کشته شده در ژانویه اعتصاب که هدفمند سلیمانی.

Kataib حزب الله و وابسته ایران-حمایت شبه نظامیان مرتبط شده اند به چندین موشک حمله به نیروهای آمریکایی در عراق از جمله یکی در اواخر ماه دسامبر که به کشته شدن یک دفاع ایالات متحده پیمانکار و زخمی شدن چندین آمریکایی و سربازان عراقی در یک پایگاه نظامی در شمال عراق در شهر کرکوک.

به عنوان رئیس سپاه قدس قاسم سلیمانی که یکی از چهره های کلیدی در تهیه سلاح و مواد منفجره به عراق و طالبان که منجر به کشته شدن یا زخمی شدن سربازان آمریکایی در عراق پس از بیمارستانها در حال تمام شدن صدام حسین است. او همچنین شکل اصلی در حال اجرا در ایران سیاست در سوریه و حمایت از لبنان و گروه های شبه نظامی Hizballah.

با گزارش خبرگزاری فرانسه و بی بی سی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de