لهستانی دادگاه محکومین سه مرد برای آتش زدن مجارستانی مرکز در اوکراین

یک دادگاه در کراکوف پیدا کرده است سه لهستانی مردان با جناح راست طرفدار روسیه گرایش به جرم ارتکاب اعمال تروریستی برای نقش خود را در firebombing مجارستان مرکز فرهنگی در غرب اوکراین در سال گذشته است.

آنها به اعدام محکوم شده در مارس 23 از آتش زدن یک مجارستانی-بودجه فرهنگی مرکز در اوکراین کشور Zakarpattya منطقه که در آن بیش از 100,000 قومی مجارستان اقامت.

این متفکر 29 ساله میشل Prokopowicz شد و محکوم به سه سال زندان.

خود همدست Tomasz Rafal Szymkovwiak, 23 داده شد دو سال.

یک سوم مظنون 26 ساله Adrian Marglewski که همکاری با محققان محکوم به دو سال از نظارت آزاد و دستور به انجام خدمات اجتماعی برای 40 ساعت در ماه است.

Michal Prokopowiczsitting (wearing glasses) in a courtroom in Krakow, Poland on January 14, 2019.


میشل Prokopowiczsitting (عینک) در دادگاه در کراکوف, لهستان در 14 ژانویه 2019.

مرکز مورد حمله قرار گرفت در 4 فوریه 2019 زمانی که یک بطری آتش زا پرتاب شد از طریق پنجره خود را. بعد که ماه دیگر پرتاب شد و باعث آتش سوزی که نابود بیشتر از طبقه همکف.

لهستان داخلی آژانس امنیت ABW بازداشت سه مظنون همان ماه است.

مقامات اوکراین داده بود مقامات لهستانی شواهد و بسته زیرنویس فیلم مردان اقامت در خوابگاه در پایتخت های منطقه ای از اوژهورود ثبت نام. آنها همچنین نشان داده شده است خرید بنزین در ایستگاه گاز محلی.

“این حمله در راستای این دوره از درباره اقدامات روسیه علیه اوکراین: هدف این بود که به تضعیف داخلی اوکراین و بی ثبات کردن اوضاع در این کشور” Mariusz Sadlo ملی دادستان در ورشو بخش جرایم سازمان یافته و فساد گفت: در دادگاه.

این حادثه باعث مجارستان به احضار سفیر اوکراین هشدار می دهند در برابر افزایش “افراط گرایی” در کشور است.

آن را بیشتر تیره و تار روابط بین کشورهای همسایه بیش از یک اوکراین قانون آموزش و پرورش که به تصویب رسید در سال 2017 بالا بردن وضعیت اوکراین و زبان که در بوداپست گفت: محدود حق قومی مجارستان در اوکراین به تحصیل در زبان مادری خود.

Prokopowicz عضو فوق العاده مناسب نرم افزار-روسی وب کم, پارتی, که بنیانگذار — Mateusz Piskorski — دستگیر شد و در سال 2016 به ظن جاسوسی برای روسیه و چین است.

Szymkovwiak و Marglewski اعضای نئو-فاشیست Falanga گروه که اعضای آن شناخته شده اند به شرکت در جنگ در شرق اوکراین در کنار روسیه و حمایت از جدایی طلبان.

Prokopowicz و Szymkovwiak تا به حال اعتراف گناه نیست.

در طول محاکمه در ژانویه 14, Prokopowicz به دادگاه گفت او دریافت دستورالعمل و پول برای حمله به آتش سوزی از یک روزنامه نگار است که به عنوان یک مشاور برای یک عضو پارلمان با ضد مهاجر جایگزین برای آلمان (AfD) ،

Prokopowicz به نام مانوئل Oschsenreiter که رد این اتهام به عنوان “false” از طریق مجلس.

Oschsenreiter شناخته شده است که روابط را به وب کم و سردبیر از جناح راست با مجله آلمانی Zuerst! (برای اولین بار!).

او شده است یک مکرر مفسر در رسانه های دولتی بیش از شش سال گذشته ابراز حمایت روسیه و حمایت از جدایی طلبان در شرق اوکراین و محکوم کردن آنچه که او خواستار رسانه های غربی ضد مسکو تعصب.

با گزارش های اضافی توسط اوکراین هفته مجله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im